Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 1007/1014 İlkİlk ... 750790795799710051006100710081009 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 8,049 - 8,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    tabii ki TR durgunluğundan bahsediyor olmalı, küresel durgunluğun boyutunun on yıllara varan geçmişi var, yeni bi şey değil.. yeni bi şey varsa TR ticari piyasalar durgunluğu, tahsilat zorluğu- bu yüzden hacimlerin düşmesi vs bankalar da aşırı temkinli kredi standartlarına çekildi, likidite azlığı var.. (para dönmeyince milletin aklına gelen ilk gider azaltma yöntemi reklamı kısmaktır, arkadaşın hissettiği bu olmalı).. çözüm belli, ve dünyanın her yerinde her ekonomisinde uzundur uygulamada (ve başarılı da oldu aslında, ekonomiler çökmedi bu sayede)
    - piyasaya likidite enjekte etmek

para babalarının- küresel finans sisteminin- TR liderliğinden hoşlanmadığı kesin, yurt-dışından wholesale funding kısıtlandı, kredi notları junk (çöp) seviyesine indirildi vs.. içeride fetö tasfiyesi büyük bir sermaye göçüne neden oldu, her sene en fazla 1000 milyoner yurtdışına göçerken, darbeden sonra 6000 milyoner göçtü (embesil tayfa bunu parası olan bu memleketi yaşanmaya değer bulmuyor- okumuş, bilinçlenmiş olan zati bulmuyordu- parayı bulanlar, zenginler kaçıyor' falan gibi ahmakça yorumladılar

30 senedir kendini seküler hayat tarzıyla lanse eden (ama aslında her hafta abileriyle buluşup, inancını pekiştiren) albay yada tuğgeneral rütbesine erişenler, yada yargıçlar, bürokrasi içindekiler vs kendini gizliyordu, ama ticari hayatın içindekiler kendini gizlemezdi ki, hoca efendiye bağlılığıyla uluorta övünürdü.. yakın arkadaş/iş çevrelerinde kimin fetöcü olduğunu herkes bilirdi ve fetöcü de bilirdi- bilindiğini.. velhasıl, malı- mülkü satıp, işini (mümkünse hava parası da alarak) devredip kaçtılar, paraları götürdüler (ve bu darbeden bayaa bi önce başladı, çok net gördüklerim oldu).. hala da kaçma/kaçırma çabaları devam ediyor.. finansal liberalizasyon bağlamında yerkürenin en açık regülasyonları olan bir ülkede de para çıkarmak çok kolay zaten..

likidite sıkışıklığını temel sebebi bu.. o yüzden kgf gibi uygulamalar devam etmeli, daha inovatif likidite paketleri sunulmalı (ama kgf kredisi alanların aldıkları krediyi gidip dolar spekülasyonuna yatırmalarını önlemek için de caydırıcı regülasyonlar gelmeli).. gerçi geçen yıl bu zamanlar aldıkları canlıyı dolara gömenler şu an zararda..
    binaenaleyh, dolarcı mentalite klinik bir vak'a
    Yani çare piyasaya likidite enjekte etmek.Çözüm bu yoksa, kriz artık baskılanamaz diyorsunuz.Likidite enjekte etti mi sıkıntı biter mi sayın karakemal.Geçen yıl baya enjekte ettiler zaten.

Mesela size kredi verseler şimdi hangi sektöre para yatırırdınız.Hangi işte kar edilir.Para batırma riski çok az olan işler sizce hangileri

Mesela özelleşen şeker fabrikalarını alırmıydınız.

Neyse sanırım aklınıza yatan bir sektör şu aralar yok.Eh haklısınız hangisini yazsanız o sektör mensubu biri gelip işlerin kötülüğünden dem vuracak.Piyasa benim gördüğüm kadarıyla baya sıkıntılı, kimse kredi falan çekip iş kurmak veya işini büyütmek istemiyor.Verilen krediler de zaten iş falan kurulsun diye değil, naci ağbalın dediği gibi kgf yi vermeseydik on binlerce kişi işsiz kalacaktı yüzlerce şirket batacaktı olayından.Maksat batamayacak kadar büyük şirketleri ve dahi yüzlerce küçüğünü batmamış gibi göstermek.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    tabii ki TR durgunluğundan bahsediyor olmalı, küresel durgunluğun boyutunun on yıllara varan geçmişi var, yeni bi şey değil.. yeni bi şey varsa TR ticari piyasalar durgunluğu, tahsilat zorluğu- bu yüzden hacimlerin düşmesi vs bankalar da aşırı temkinli kredi standartlarına çekildi, likidite azlığı var.. (para dönmeyince milletin aklına gelen ilk gider azaltma yöntemi reklamı kısmaktır, arkadaşın hissettiği bu olmalı).. çözüm belli, ve dünyanın her yerinde her ekonomisinde uzundur uygulamada (ve başarılı da oldu aslında, ekonomiler çökmedi bu sayede, dengeler korundu)
    - piyasaya likidite enjekte etmek

para babalarının- küresel finans sisteminin- TR liderliğinden hoşlanmadığı kesin, yurt-dışından wholesale funding kısıtlandı, kredi notları junk (çöp) seviyesine indirildi vs.. içeride fetö tasfiyesi büyük bir sermaye göçüne neden oldu, her sene en fazla 1000 milyoner yurtdışına göçerken, darbeden sonra 6000 milyoner göçtü bir yılda (embesil tayfa bunu parası olan bu memleketi yaşanmaya değer bulmuyor- okumuş, bilinçlenmiş olan zati asla yaşanılabilir bulmuyordu- parayı bulanlar, zenginler kaçıyor' falan gibi ahmakça yorumladılar

30 senedir kendini seküler hayat tarzıyla lanse eden (ama aslında her hafta abileriyle buluşup, inancını pekiştiren) albay yada tuğgeneral rütbesine erişenler, yada yargıçlar, bürokrasi içindekiler vs kendini gizliyordu, ama ticari hayatın içindekiler kendini gizlemezdi ki, hoca efendiye bağlılığıyla uluorta övünürdü.. yakın arkadaş/iş çevrelerinde kimin fetöcü olduğunu herkes bilirdi ve fetöcü de bilirdi- bilindiğini.. velhasıl, malı- mülkü satıp, işini (mümkünse hava parası da alarak) devredip kaçtılar, paraları götürdüler (ve bu darbeden bayaa bi önce başladı, çok net gördüklerim oldu).. hala da kaçma/kaçırma çabaları devam ediyor.. finansal liberalizasyon bağlamında yerkürenin en açık regülasyonları olan bir ülkede de para çıkarmak çok kolay zaten..

likidite sıkışıklığını temel sebebi bu.. o yüzden kgf gibi uygulamalar devam etmeli, daha inovatif likidite paketleri sunulmalı (ama kgf kredisi alanların aldıkları krediyi gidip dolar spekülasyonuna yatırmalarını önlemek için de caydırıcı regülasyonlar gelmeli).. gerçi geçen yıl bu zamanlar aldıkları canlıyı dolara gömenler şu an zararda..
    binaenaleyh, dolarcı mentalite klinik bir vak'a
    TAM tersine reklam tbm(tıklama başına maliyet,google da en üste çıkma çabası) oranı daha da yükseklerde. reklamdan kısma değil reklama boğma yaşanıyor.

ama tıklama GELMİYOR .

globalde sorun yok tr ye özgü.

sadece çiğköfte de sorun yok o da ucuz olduğu için. pizza niyetine

çicek sepeti bile yeni girişimlere el attı. vs vs.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İnşaat sektöründe durum nasıl
    reklama boğma var . ancak tbm ler nasıl bilmiyorum o işlere genelikle büyük kurumsal reklamcılar bakıyor. websitemdeki reklam oranlarına bakıyorum tr den girenler için yayınlanan en çok reklamlardan biri emlak.

tıklama geliyor ordan ama satış varmı onu bilmiyorum.

emlakta durum kötü derken ben zaten ek olarak ilgilendiğim sektör o nedenle rahatlıkla kötü diyebilirim.

normalde esnafın işi kötü giderse kriz var abi der ama benimki öyle değil o nedenle reklam sektörü tüm geneli daha objektif görüyor.

yani bunu en iyi şöyle açıklayım . çilingirciler mesela kışın işler normalde düşer evet ama hiç bir kış böyle görmedik. aslında havalarda güzel geçmesine rağmen.

neden çilingiri örnekverdim çünkü insanlar dışarı çıktıkça kapıda kalır . çilingircinin bana söylediği en tepede çıkmasına rağmen abi kimsemi kapıda kalmaz bu insanlar evde ne yapıyor diye bana soruyor. kışın bile günde 15 reklamdan telefon gelen müşteriler şaka gibi ama herşey aynı yine en başta çıkarıyorum hiç mi tıklama gelmez. 2 aydır durum bu

kaldıki büyük şehirlerde genelkile çalıştığımız için hepsinde durum yakın sonuçlarda.

yani senelerdir kapıda kalan insanlar kapıda kalmaz oldu

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    reklama boğma var . ancak tbm ler nasıl bilmiyorum o işlere genelikle büyük kurumsal reklamcılar bakıyor. websitemdeki reklam oranlarına bakıyorum tr den girenler için yayınlanan en çok reklamlardan biri emlak.

tıklama geliyor ordan ama satış varmı onu bilmiyorum.

emlakta durum kötü derken ben zaten ek olarak ilgilendiğim sektör o nedenle rahatlıkla kötü diyebilirim.

normalde esnafın işi kötü giderse kriz var abi der ama benimki öyle değil o nedenle reklam sektörü tüm geneli daha objektif görüyor.

yani bunu en iyi şöyle açıklayım . çilingirciler mesela kışın işler normalde düşer evet ama hiç bir kış böyle görmedik. aslında havalarda güzel geçmesine rağmen.

neden çilingiri örnekverdim çünkü insanlar dışarı çıktıkça kapıda kalır . çilingircinin bana söylediği en tepede çıkmasına rağmen abi kimsemi kapıda kalmaz bu insanlar evde ne yapıyor diye bana soruyor. kışın bile günde 15 reklamdan telefon gelen müşteriler şaka gibi ama herşey aynı yine en başta çıkarıyorum hiç mi tıklama gelmez. 2 aydır durum bu

kaldıki büyük şehirlerde genelkile çalıştığımız için hepsinde durum yakın sonuçlarda.

yani senelerdir kapıda kalan insanlar kapıda kalmaz oldu
    Çok ilginç bir gözlem.Çilingir olayı mantık olarak doğru cidden.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Çok ilginç bir gözlem.Çilingir olayı mantık olarak doğru cidden.
    çilingir tek bir örnek değil böyle bakarsak yanlış olur genelleme açısından yani hiç reklamdan reklam politikalarından reklam yerleşiminden anlamayan ama bir uzman bulup reklam verdiren müşteriler için genel şikayet ; abi hiç telefon gelmez oldu reklamı daha sık yayınlayalım tarzında. genel durum bu..

Sayfa 1007/1014 İlkİlk ... 750790795799710051006100710081009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •