Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 927/1014 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,409 - 7,416 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Köylü cahildir diyorsunuz ama bu çoğunlukla nedense bizim köylümüze has bir durum.
    Cnn turk de cem seğmen diye bi adam var. Avrupa köylerini falan geziyor...
    Her köyde nerdeyse kooperatifleşme had safhada. Şirket mirket yok.
    Herkes sütünü uretip kooperatife veriyor. Kooperatifler de bizim emmioğlu dayı kızını doldur kafası ile yönetilmiyor haliyle...
    Bizim her alanda olduğu gibi tarımda da eksiğimiz uzmanlaşma bilgisizlik...
    Tv açıp haber programi izliyorum.
    Aynı adam hem afrin operasyonunu hem bitcoini hem bilmem ne maçını yorumluyor...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben TR için yazmıştım,TR köyleri gerçekten leşşşş.cahilliğin ve yobazlığın zirve yaptığı yerler.
    Aynı adam hem afrin operasyonunu hem bitcoini hem bilmem ne maçını yorumluyor...
    bu da aklı yok fikri var hesabı.geçmişine bakarsanız 1-2 kuşak önce kırsaldan gelmiştir bu kişiler. 90'lı yılların başında aydınlar bombalarla yokedilince tv lerde bu soytarılara kaldı. şunu bir izleyin hemde TRT de.

https://youtu.be/jXWmJsgJ3Cw?t=333

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku

Türkiye de modern kütüphanesi olan kaç köy var? Hatta kaç ilçe var?

24 saat açık kaç kütüphane var TÜRKİYE de? SIFIR. 0000000000000.
    Bilgi çağındayız ama 90lar kafası ile durum analizi yapıyorsun. Her köye 2 bilgisayar 2 tablet dağıtır internet bağlantısı sağlarsan dünyanın en büyük kütüphanesine sahip olmuş olurlar. Bilgiye erişmek matah birşey değil artık, önemli olan o bilgiyi dogru yorumlamak ve kullanabilmek.

Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Bilgi çağındayız ama 90lar kafası ile durum analizi yapıyorsun. Her köye 2 bilgisayar 2 tablet dağıtır internet bağlantısı sağlarsan dünyanın en büyük kütüphanesine sahip olmuş olurlar. Bilgiye erişmek matah birşey değil artık, önemli olan o bilgiyi dogru yorumlamak ve kullanabilmek.
    Bence arkadaş kimsenin böyle bir niyeti yok demek istemiş.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bence arkadaş kimsenin böyle bir niyeti yok demek istemiş.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yanlış anlamışım o zaman

5. Fatih projesinde dağıtılan tabletler öğrencilerin verimini ne kadar arttırdı? 10 binlerce tablet dağıtıldı.

Olay senin dediğin kadar kolaysa bizim öğrenciler PISA testinde ortalamada neden dünya 50 incisi oldular?

PISA testi: Türkiye 72 ülke içinde 50'nci sırada
    http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-38219262

Tablet Laptop gibi eğitim araçları üniversite üstü değilsen bir halta yaramaz. Ancak oyun oynarsın. Çünkü karar verme güdün ancak üniversite eğitimi almışsan gelişir.

Ama kütüphaneye fiziksel olarak gidersen yaştan ve zekadan bağımsız sadece kitap okursun! Oyun oynayamazsın kütüphanede!

Gavurlar boşuna en modern en şık en havalı binaları kütüphane yapmıyorlar. 7x24 açık dev kütüphaneler.

SLOGANLA iş yapılmaz! Bilimle iş yapılır!

Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    istediğiniz kadar tartışın,tarım ve hayvancılık büyük şirketler tarafından yapılmalıdır. köylü kafasıyla üretim yapılmaz çünkü cahildir bilgisi yoktur.haa birde bizim halk tembeldir,kısa yoldan köşeyi dönmeyi sever. karı kısmıda bu saatten sonra köyde durmaz.şehirlerde biriken lümpen kalabalıkların aslında sanayiye yöneltilmesi gerekiyorsu ama olmadı çünkü o kadar sanayi yok. 1950 lerden sonra kaçan ipin ucunu kimse toplayamaz.
    Masa başından halkın nasıl olduğunu yorumlamak güzel..yorumların umut dağıtıyor....evet halk taş yesin ....bu işler 20 yıl zarar eden bir kuruş vergi vermeyen ama 20 yıldır batmayan şirketler tarafından yapılsın....evet halkı sana yağına alıştırmaya devam yanlışlardan dönmeyelim . .doktorlarımıza tere yağı zararlı damar tıkar dedittirdiler bu zamana kadar

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Fatih projesinde dağıtılan tabletler öğrencilerin verimini ne kadar arttırdı? 10 binlerce tablet dağıtıldı.

Olay senin dediğin kadar kolaysa bizim öğrenciler PISA testinde ortalamada neden dünya 50 incisi oldular?

PISA testi: Türkiye 72 ülke içinde 50'nci sırada
    http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-38219262

Tablet Laptop gibi eğitim araçları üniversite üstü değilsen bir halta yaramaz. Ancak oyun oynarsın. Çünkü karar verme güdün ancak üniversite eğitimi almışsan gelişir.

Ama kütüphaneye fiziksel olarak gidersen yaştan ve zekadan bağımsız sadece kitap okursun! Oyun oynayamazsın kütüphanede!

Gavurlar boşuna en modern en şık en havalı binaları kütüphane yapmıyorlar. 7x24 açık dev kütüphaneler.

Bende az tersten düşünüyorum
    Eskiden ben ogrenciyken failatun failatun mefailun vs vardı artık bunlar yok çok şükür
    Yani sistemsellikten ziyade öğrenci ve öğrenci ailelerini başarısızlıkla yükümlü kılacak bi yöntem getirilmeli
    Örneğin bi skala olur
    Başarıda ust taraflarda yer alanların ailelerin çalışan mensupları hatıri sayılır yüksek Agi alır mesela
    Yoksa havuç yoksa öğrenci bedava tablet heryerde wifi de bedava zate, ders yerine internet surf ü yapar öğrenci sonra Pisa dan geri kaldık lahmacun yiyek

8. Haticeye değil Neticeye bakmak lazım...

Demek ki verilen tabletler 24 saat açık luks ve modern kütüphanenin yerini tutmuyor.

Bizi PISA testlerinde geçen ülkeler çocuklara el işi marangozluk duvar boyama vb zanaat oğretiyorlar ilk mekteplerde.

Tablet ve bilgisayar ancak liseden sonra işe yarar. İlkokulda Ortaokulda önemli olan ahlak edep adaptır, Sosyal yaşamayı bilmektir, El becerisidir. O yüzden çocukların mekanik zeka oyunları ile gelişmesi, grup çalışması yapması, ve bol bol kitap okuması lazımdır.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bende az tersten düşünüyorum
    Eskiden ben ogrenciyken failatun failatun mefailun vs vardı artık bunlar yok çok şükür
    Yani sistemsellikten ziyade öğrenci ve öğrenci ailelerini başarısızlıkla yükümlü kılacak bi yöntem getirilmeli
    Örneğin bi skala olur
    Başarıda ust taraflarda yer alanların ailelerin çalışan mensupları hatıri sayılır yüksek Agi alır mesela
    Yoksa havuç yoksa öğrenci bedava tablet heryerde wifi de bedava zate, ders yerine internet surf ü yapar öğrenci sonra Pisa dan geri kaldık lahmacun yiyek

Sayfa 927/1014 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •