Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 839/1014 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849889939 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 6,705 - 6,712 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by kadin_girisimci Yazıyı Oku
    merhabalar ,
    aranızda bankacı var mı yada emlakçı?
    Eskisi olur mu?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Eskisi olur mu?

konu mortgage kredisi.kredi çekeceğiz fakat bir iki detaya ihtiyacım var.
    100 Kelime 1,5TL Özgün Makale Hizmeti verilir. Seo makale, Özgün makale var.

3.  Alıntı Originally Posted by kadin_girisimci Yazıyı Oku
    yardımcı olmaya çalışayım...

Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    yardımcı olmaya çalışayım...

pm attım.teşekkürler.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by tryagain Yazıyı Oku
    Bu topiğe bir iki kelamda biz yazalım. İstanbul'da çalışan biri olarak üniversite de okuduğum ilk sene yurtta kaliyordum. Yaşadığım bazı sağlık problemleri sebebiyle ailem en uygun seçimin istanbul'da ev alıp beni rahat ettirmek olduğunu düşündü yurtta kalmaktansa. 2010 senesinde İzmir'de ki Evlerimizden birini satıp Beşiktaştan 2+1 ev satın aldık o dönemde 135 bin tl ye. Eğer bir insanın gerçekten kalacak yere rahat edecek yere ihtiyacı varsa ev almak hiçbir zaman kötü bir tercih olmaz. O süre zarfında bunun gerçekten faydasını gördüğümü söyleyebilirim. Fakat 8 sene sonra bu sene için evi satmayı düşünüyoruz hem benim iş değişikliği hem de ufak bir aile şirketi kurmak için ama yaklaşık 10 aydır elden çıkaramadık. Bazı emlakçılarla konuştuk ve bazı sitelerin yaptığı metrekare fiyati, emlak konut değeri hesaplama uygulamalarinin da altında fiyat istememize rağmen elden çıkaramadık altını cizeyim zemin ya da bodrum olmayan balkonu olup her odası aydınlık istanbulun göbeğinde ki bir ev için. Kendi kişisel gözlemim İstanbul'da ciddi bir sıkıntının olduğu yönünde. Son olarak eğer insanın ihtiyacı varsa alıp oturmali. Fakat yatırım için düşünen varsa alım ve satım zamanlarını iyi belirlemeli

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    belkide piyasanin ustunde fiyat istiyorsunuz?

Siz kac istiyorsunuz piyasa nedir?

Alıntı Originally Posted by kadin_girisimci Yazıyı Oku
    Çekmeyin.Ev falan almayın.En güzel tavsiye bu hanımefendi.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Çekmeyin.Ev falan almayın.En güzel tavsiye bu hanımefendi.
    f/k iyi durumda.birisi sıkısmıs alacaz gibi bakalım.nasip.burada emlakcı arkadaslar vardıneredeler.onların bankalarla anlasması var.bize uygun kredi lazım duyurulur) dm atarsalar memnun olurum.bankacı arkadaslar da olur.prim alırlar.cekilecek miktar 200-240k arası.

8.  Alıntı Originally Posted by tryagain Yazıyı Oku
    Bu topiğe bir iki kelamda biz yazalım. İstanbul'da çalışan biri olarak üniversite de okuduğum ilk sene yurtta kaliyordum. Yaşadığım bazı sağlık problemleri sebebiyle ailem en uygun seçimin istanbul'da ev alıp beni rahat ettirmek olduğunu düşündü yurtta kalmaktansa. 2010 senesinde İzmir'de ki Evlerimizden birini satıp Beşiktaştan 2+1 ev satın aldık o dönemde 135 bin tl ye. Eğer bir insanın gerçekten kalacak yere rahat edecek yere ihtiyacı varsa ev almak hiçbir zaman kötü bir tercih olmaz. O süre zarfında bunun gerçekten faydasını gördüğümü söyleyebilirim. Fakat 8 sene sonra bu sene için evi satmayı düşünüyoruz hem benim iş değişikliği hem de ufak bir aile şirketi kurmak için ama yaklaşık 10 aydır elden çıkaramadık. Bazı emlakçılarla konuştuk ve bazı sitelerin yaptığı metrekare fiyati, emlak konut değeri hesaplama uygulamalarinin da altında fiyat istememize rağmen elden çıkaramadık altını cizeyim zemin ya da bodrum olmayan balkonu olup her odası aydınlık istanbulun göbeğinde ki bir ev için. Kendi kişisel gözlemim İstanbul'da ciddi bir sıkıntının olduğu yönünde. Son olarak eğer insanın ihtiyacı varsa alıp oturmali. Fakat yatırım için düşünen varsa alım ve satım zamanlarını iyi belirlemeli

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mümkün olabilecek en uygun zamanda, en uygun fiyattan almışsınız.. Bu açıdan nokta atışınızı tebrik etmek gerek.

Ama satış için en uygun zaman malesef 2016'nın ilk yarısıydı.. 15 Temmuzda her şey değişti.. Halk gidişatın çok da bal börek olmadığını (ve olmayacağını) anladı.. Tedirginlik ve kutuplaşma iyice tırmandı.. "Bizden olmayanlar şöyledir böyledir" söylemleri desteksizce yapılarak mide bulandırmaya başladı.. Bunlar herkesin bildiği şeyler, daha fazla uzatmayayım.. Velhasıl geleceğe umutla bakılamaz oldu..
    Geleceğe umutla bakılamayan ortamda da emlak alınmaz..
    Malesef çok ölü fiyata vermediğiniz sürece satılacağını sanmıyorum..
    Şirket kurmak için de (haddim olmayarak) doğru zaman olmadığı fikrindeyim..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 839/1014 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849889939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •