Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 935/1014 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,473 - 7,480 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. http://www.emo.org.tr/ekler/ec9abf11f8841ad_ek.pdf

al oku 3xx sayfa
    44. DÖNEM ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU
    NÜKLEER ENERJİ RAPORU-II
    2016
    neden karşılar
    neye karşılar
    halk nezdidne anlatabilmek için hangi üslüp kullanılmış

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    emo tam gıcık,nükleer santrale karşılar böyle bir gericilik olamaz. sözde bunlar mühendis. emo boşuna uğraşmasın şu an diplaması olan mühendislerin %90'ı kağıt üstünde öyle, gerçekte ise bomboş tipler. esnaf ticaret sanayi meslek odalarının hepsine kilidi vurup yokedeceksin.bunlar para yemekten başka bir iş yapmazlar. aynı şekilde derneklerde kapatılsın.
    Teorik olarak odalar parasını üyelerden alırlar ne siyasi iradeye , ne de şirketlere tabi olmazlar bu onların sistemi şeffaf olarak incelemesine ve eleştirmesine izin verir.
    Kendi odam için söyleyim. Mesleğimin sulandırılması ve içinin boşaltılmaması için çaba sarf etti.
    Hani emlakçılar odası sürekli çıkar düzen tertip der ya
    Bizim odamız hangi işlerin Mühendis tarafından yapılması gerektiğine konusunda görüş bildirir.
    Mühendislere asgari ücret konması için çaba gösterir.
    Mesleğimle ilgili konularda yaşayacağım sıkıntılarda ben odama güvenirim.
    Sanılandan daha demokratiktir.
    Neden muhaliftire gelirsek bizim gibi siyasetle iç içe olmak istemeyenler ne seçimlerle ne oda ile ilgilenir sadece aidatını öder ver hayatına devam eder.
    Topiği alakasız bir konu ile işgal ettiğim için özür diler. Herkes iyi günler dilerim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by EKaya Yazıyı Oku
    emo üyesimisiniz ?
    sektörel yetki belgeniz mevcutmudur ?
    yada pop medya haricinde
    karşı olunan kısım ve gerekçelerini biliyormusunuz ?
    yada bilgi sahibimizisiniz ?

proje fiyatlamasi
    yakit tedariği
    zemin etüdü ile alakalı
    raporlarda olan sorunlarla ilgili 2 kelam edebilirmisiniz ?
    ilgili kurullara geri bildirimde bulundunuz mu ?

yetkiler yolunmuş tavuğa çevrildi
    bende siyası kanatlarını tasvif etmiyorum
    her oluşum gibi bizidme kendi iç sorunlarımız var
    ama kamu hizmeti için varız.

demokratik bir alan değil mühendislik
    çoğunluk istedi diye elektrik çarpmaktan vaz geçmiyor..
    hesap optimizasyon esasstir..
    güvenlik mutlaktır.

muhalifsiniz de su kaçırıyorsunuz.

sonra
    iyi kötü
    kamusal denetleme mekanizmaları tamamen yok olduğunda..
    1 liralık projeyi 25 e kilitlerler
    kapital firmaların amacı kazancı maksimize etmektir.
    senin ülkenin geleceğini yada halkını
    veya
    hasan amcanın soğuktan kıvranmasını düşünmek değil.
    hiç ayrıntıya girmeye gerek yok nükleer santrale karşı olduklarını tv lerde defalarca duydum. ben nükleeri destekliyorum sadece alım garantisine karşıyım.alım/geçiş gibi garantilerin hazineye yasaklanması gerekiyor,bunuda anayasaya yazacaksın ve değiştirilemez madde yapacaksın.doğalgaz ile elektrik üretmek tam bir kepazeliktir, 1985 ten beri bu tezgahla soyuluyoruz. daha bitmedi bu emo baz istasyonlarında karşı, neymiş dağlara kurulacakmış şehir içinde olmayacakmış,yahu böyle yaparsan sistem hücresel olmaktan çıkar ve kapasite şimdikinin 50'de birine iner,kullanıcılarda daha fazla sinyal şiddetine maruz kalır.işte EMO böyle zır cahil bir oluşumdur. KAPATILACAK şimdi ilgili makamlara kapatılması için yazıyorum. önce iyice pasif edilecek sonra kapatılacak.hepsi tüm odalar dernekler.

4. baz istasyonu konusunda haklısınızdır muhalefet olsun diye yapılmış kabustur..

nükleerde yanlışsınızdır.
    kaşı olmanın sebebi raporda..
    her şeyden öte
    personel yapısı
    https://www.facebook.com/sarikayafur...7308533468542/
    bu olan bir topluma nükleer verilmemelidir.

ama
    sende haklısın
    filkrim değişti kapatılsın
    inim inim inletsinler
    süpper olur.. çiğdemde kemiririm.

ama en son muhalefettte kapatılsın

5. Şimdi böyle bir kanun ve hukuk ortamında ben varlıklı birisi olarak yatırım amaçlı nasıl gayrımenkul alayım.

Gider Almanya veya İngiltere veya Hollanda dan gayrımenkul alırım.

Kiracı ile sorun yaşadığında kirayı alabilecek misin Türkiye de?

Yurtdışında kiracının ratingi var. Kirayı takarsa aidatı geç öderse kiracı puanı düşüyor. Sistemde anında görebiliyorsunuz kiracının ratingini.

Daha önce yazdım. Bu tarih öncesi çağdışı kat mülkiyeti kanunu ile, bu rüşvet yüzünden kevgire dönmüş iskan kanunu ile, ortalama 5 sene süren gayrımenkul davaları ile gayrımenkul sektörüne büyük global yatırımcı ÇEKEMEZSİN!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Kirayı istemeye gitseydi hali ne olurdu ?

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    hiç ayrıntıya girmeye gerek yok nükleer santrale karşı olduklarını tv lerde defalarca duydum. ben nükleeri destekliyorum sadece alım garantisine karşıyım.alım/geçiş gibi garantilerin hazineye yasaklanması gerekiyor,bunuda anayasaya yazacaksın ve değiştirilemez madde yapacaksın.doğalgaz ile elektrik üretmek tam bir kepazeliktir, 1985 ten beri bu tezgahla soyuluyoruz. daha bitmedi bu emo baz istasyonlarında karşı, neymiş dağlara kurulacakmış şehir içinde olmayacakmış,yahu böyle yaparsan sistem hücresel olmaktan çıkar ve kapasite şimdikinin 50'de birine iner,kullanıcılarda daha fazla sinyal şiddetine maruz kalır.işte EMO böyle zır cahil bir oluşumdur. KAPATILACAK şimdi ilgili makamlara kapatılması için yazıyorum. önce iyice pasif edilecek sonra kapatılacak.hepsi tüm odalar dernekler.
    Alım garantisine karşı olmak, nükleere karşı olmak demek, çünkü fiyat anormal kazık, garantisiz olmuyor. Bizim garantimiz 15 sent. Ayrıca uçak olayından sonra tazminat olarak öncelikli yatırım staüsü tanındı, aslında artık 20 sent olacak:

Kararla, “öncelikli yatırım” sayılan deniz taşımacılığı, demiryolu yatırımları, otomotiv, uzay veya savunma sanayine yönelik test merkezleri, turizm konaklama yatırımları, fuar yatırımları, ilaç, savunma, havacılık, uzay, maden, okul ve Ar-Ge sektörlerine uygulanan teşviklerden, nükleer santral yatırımları da yararlanacak.

Rüzgarın 3 sente, güneşin 5 sente düştüğü vede düşmeye devam ettiği ortamda nükleerden enerji büyük lüks. piyasada fiyatlarıylada kimse yapmaz

7.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Tamam da bu tür projelerde geri ödeme süresi 30-40 yıl, yani alım garantisi koymazsan kimse çıkıp böyle bir risk alamaz. Asıl karşı olunması gereken ihaleye çıkan şartnameyi daha sonra 500 kere değiştirmeleri. Mesela 3. havalimanı ihalesi yandaşa verildikten sonra şartnamedeki deniz seviyesinden yükseklik oranını düşürdüler ve devleti deli gibi zarara soktular.

8.  Alıntı Originally Posted by alidesidero Yazıyı Oku
    Alım garantisine karşı olmak, nükleere karşı olmak demek, çünkü fiyat anormal kazık, garantisiz olmuyor. Bizim garantimiz 15 sent. Ayrıca uçak olayından sonra tazminat olarak öncelikli yatırım staüsü tanındı, aslında artık 20 sent olacak:

Kararla, “öncelikli yatırım†sayılan deniz taşımacılığı, demiryolu yatırımları, otomotiv, uzay veya savunma sanayine yönelik test merkezleri, turizm konaklama yatırımları, fuar yatırımları, ilaç, savunma, havacılık, uzay, maden, okul ve Ar-Ge sektörlerine uygulanan teşviklerden, nükleer santral yatırımları da yararlanacak.

Rüzgarın 3 sente, güneşin 5 sente düştüğü vede düşmeye devam ettiği ortamda nükleerden enerji büyük lüks. piyasada fiyatlarıylada kimse yapmaz
    yatırımı mevcut gelirleri ile EÜAŞ yapacak, doğru yol budur. hiçbiriniz doğalgaz kazığını söylemiyorsunuz,gerçek kazık orada. 33 senedir soyuluyoruz. eğer 1980'li yıllarda en az 3 nükleer santral yapmış olsaydık,bu kazığı yemezdik. o zamanlar nükleer santral yatırımları çok ucuzdu,bizim boş beyinler gitti doğalgaza abandı. emo doğalgaza karşı değildir,yani köleliği savunmaktadır.varsa yoksa nükleer hepsi boş kafa bunların.

Sayfa 935/1014 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •