Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 966/1014 İlkİlk ... 466866916956964965966967968976 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,721 - 7,728 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. https://www.facebook.com/KentDernegi...68648780108674

''' **** Etiler Nisbetiye Mahallesi bulunduğu sokağa da adını veren PETROL SİTESİ'nde 2017 yılında 3924 tl rayiç bedelle 1000 tl vergi ödeyen daire sahibi 2018 yılında 15000 tl rayiç bedelle 3800 tl ile ödeyecek olup,yaklaşık % 400 fahiş artışa maruz kalmıştır.
    ULUS'ta MİLYON DOLARLIK SİTELERİN 10090 tl rayiçle vergilendirilmesi bunun yanında rayiç değerinin altında olan PETROL SİTESİNE yapılan fahiş artış MANİDARDIR.'''

'''-Petrol sitesindeki şişirme uygulama, aynen Ortaköy deki 35-40 yıllık ,Türk Hava Yolları Sitesi ve Marmara Sitesinede uygulamıştır. '''

Burdan benim çıkardığım sonuç ....

Bu çok eski, maliyeti çok düşük olan, içinde yaşlı insanların oturduğu, arsa payı yüksek, 35-40 yıl önce kooperatif mantığıyla yapılmış, zamanla Akmerkez yanı gibi yerlerin dibinde kalan sitelerde FAHİŞ emlak vergisini bir silah olarak kullanarak, kat maliklerini ödeyemez duruma düşürüp dairelerini satmaya zorlamaktır...

Petrol Sitesi
    https://www.google.com.tr/maps/@41.0.../data=!3m1!1e3

Marmara Sitesi,THY Sitesi
    https://www.google.com.tr/maps/@41.0.../data=!3m1!1e3

Filmin devamını herkes biliyor!
    Yazmaya gerek yok...

.
    Son düzenleme : british; 15-02-2018 saat: 20:24.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...21804648/detay
    LOFT YATIRIM dan DAP ROYAL CENTER da 4+1 149 m2 DENİZ MANZARALI 1.350.000 TL

Bugünkü koşullarda tahmin ediyorum en BETON BEYİNLİ bile bu daireyi almaz. Zamanında bunu alan artık nasıl bir beton beyinse. 4+1 dairenin mutfağına bir bakın allah aşkına... Mutfak Amerikan ondan vazgeçtik hem döt ! kadar hemde koydukları yere bir bakın nedir bu ya....

kabus resmen o petekler nedir öyle
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

3. Sayın british
    Tesadüfen tam da bu konuyla ilgili bir örnekle karşılaştım geçen gün.
    Minibüsle 4 leventten emirgana inecektim, yaşlı bir teyze bindi, yer verdim.
    Teyzeyle konuşmaya başladık.
    Otoyolcular sitesinde oturuyormuş. Emekliymiş.
    Eşi zamanında karayollarında çalışmış. (muhtemelen o personele yapılmıştır o site)
    Ben oturduğu siteyi beğendiğimi falan söyledim. O da bunun üzerine emlak vergisinden dert yandı.
    Bu sene tam 7.800 TL emlak vergisi ödeyecekmiş oturduğu daire için.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Jet fadıl tutuklanmamış. Yeni mütedeyyin yatırımcı veya batırımcı arıyor. Memleket için yeni bir kalkınma hamlesini başlatması dileğiyle. Betondan çok kar edememiş.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...21804648/detay
    LOFT YATIRIM dan DAP ROYAL CENTER da 4+1 149 m2 DENİZ MANZARALI 1.350.000 TL

Bugünkü koşullarda tahmin ediyorum en BETON BEYİNLİ bile bu daireyi almaz. Zamanında bunu alan artık nasıl bir beton beyinse. 4+1 dairenin mutfağına bir bakın allah aşkına... Mutfak Amerikan ondan vazgeçtik hem döt ! kadar hemde koydukları yere bir bakın nedir bu ya....
    Yalnız umutabi,bir şeyi atlamayalım,bu daire özel imalat;25 katlı apartmanın 27.ci katında

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu soruyu gerçekten soruyormusun ?
    evet soruyorum

hic kimse seni bizi yada TUrkiyeyi dolar kullanmaya zorlamiyorki ikili ticarette

Putin zaten dolardan ve amerikadan nefret ediyor

neden bu kadar zor iki ulkenin bir araya gelip yalnizca TL-Ruble takasi ile is yapmasi?

7. Aidat sorunu şu an Türkiye deki en büyük sosyal problemlerden birisidir.

Bunu defalarca yazdım. İşsizlik arttıkça ve Gelir düştükçe çok ciddi sorunların ve kriminal vakaların yaşandığına tanık olacağız.

mevcut Kat Mülkiyeti Kanununu sakin ve salim kafa ile okuyan birisi Türkiyede lüks alengirli aidat sorunu olabilecek siteden veya residanstan bir ev alırken yatırım anlamında intihar ettiğini anında anlar!

Alıntı Originally Posted by KY-34 Yazıyı Oku
    Sn. Umutabi,

2015 yılı şubat ayında ,bir müşterimizin ricası üzerine,birlikte 1+1 daire bakmaya gittik sözkonusu şirketin malum projesinin olduğu yere.
    1+1 daire için 365.000 TL istediler.otel konsepti vb. diye de bir sürü laf kalabalığı yaptılar.Ben gülünce ,elemanlar biraz şaşırdı.

Müşterim yaşlı bir amcamız ve beton işinden biraz anlıyorum diye,benim de onunla gelmem için ısrar etmişti.

Ben aidat olayını sorunca elemanlar kaçamak cevaplar verdiler.Daire hakkında o zaman için söyledikleri kira getirisi miktarı da 1300 TL civarıydı.

Çok uzatmayayım,sonuçta amcamızı daireyi almaktan caydırdım.Çünkü otel konsepti vb. işlerin boş işler ve para tuzağı (Aidat,ısınma,genel gider vb.) olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyordu !

Bu işten bol bol hayır duası da aldık,Allaha şükür.

2017 yılı yaz aylarında ,aynı daire için tekrar aradılar.Önerdikleri fiyat 220.000 TL idi.

Emlakçının dediği laf şu : Daire sahibi ,kiracı bulamadığı için aidat ödemekten bıkmış !

Selamlar,iyi akşamlar.

Not :Yeri gelirse ,bir de bu arkadaşların vazo olayı var,onu da anlatırım.

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Beton beyinler yine propaganda ile ellerindeki malı iteleme derdinde,yahu şunu anlayın o kadar enayi kalmadı artık.kadın baskısı olmasa tümden batarsınız.
    kadın baskısı sadece emlakta değil, bütün tüketim kalemlerinde mevcut..
    mesela giyim-kuşam satışlarındaki rakamlar şöyleymiş
    %65 kadın
    %20 çocuk
    %15 erkek

tatil, dışarda yeme-içme, mobilya, takı-mücevherat, beyaz eşya vs hemen her tüketim talebini kadınlar domine ediyor- belki araba hariç tutulabilir, o kadar.. batı sosyolojisinde pompalanan kadına pozitif ayrımcılık hikayesinin temelinde, tüketim talebini kadınların sürüklemesi yatıyor gibi görünüyor.. medya sürekli kadına taciz haberleriyle dolu- mesela ofis arkadaşının omzuna dokunan erkek taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalıyor, üstelik kanıt/şahit falan istenmiyor, kadının beyanı yeterli sayılıyor.. falan gibi..

Sayfa 966/1014 İlkİlk ... 466866916956964965966967968976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •