Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 1002/1014 İlkİlk ... 2502902952992100010011002100310041012 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 8,009 - 8,016 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Anlık evrak girişi dediğiniz olay "e-fatura" değil mi?
    Bazı mağazalar da mesela fiziki fiş fatura vermiyor mail atıyor bu kapsamda...
    Peki şimdi size bir soru...
    Siz benim şirkete geldiniz 1 milyonluk alışveriş yaptınız. Ben de fatura isteme yoksa 1.2 milyon ödersin dedim. Sen de fatyra almadan malı yükledin gittin.
    Bu sistem burdaki alışverişi nasıl saptayacak?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    anlik evrak girisi demedim ben.
    Aylik olarak evrak girisi.Her ayin 22 sine dekti sanirim.o ayki alinan ve satilan mallarin faturalari muhasebeciye verilir ve bu faturalar muhasebecinin kendi sistemine kayit edilirdi.sonra da gelir vergisi donemlerinde bu faturalar fdikkate alinirdi.
    Simdi muhasebecinin degil devletin sistemine her ay islenecek bu fatura ve odenecek gelir vergisini devlet belirleyecek.
    Bahsettiginiz satis faturasiz satisin onune gecilmesi ise imkansiz.Benim bahsettigim sadece vergisini odeyen - ama az odeyen kisilerin artik gercek vergiyi odemesine sebep olacak bir durum.

simdi sen her ay 20 bin liralik fatura girisi yapiyorsun,ama gidip sirkete yil sonu vergiyi az odemek icin 300 bin liralik bmw aliyorsun gider gostermek icin.devlet diyecek ki bu arabayi girdin ama hangi para ile kazandin.Sistemde senin bu arabayi alacak kadar kazanmaman lazim.Nereden buldun parayi diye sorabilecek.
    Veya gidip daire alacaksin.Sonucta hepsi sistemde belli.sen 12 ay boyunca vergi levhasinda zarar aciklamissin,gidip 500 bin liralik ev aliyosun.Hayrola kardes diye sorabilecek devlet.
    Su an ki sistemde devletin bu gelir gideri ogrenmesi icin senin muhasebecini denetlemeye almasi lazim,fakat yeni sistemde zaten hersey devletin kendi sistemine girecek.

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    anlik evrak girisi demedim ben.
    Aylik olarak evrak girisi.Her ayin 22 sine dekti sanirim.o ayki alinan ve satilan mallarin faturalari muhasebeciye verilir ve bu faturalar muhasebecinin kendi sistemine kayit edilirdi.sonra da gelir vergisi donemlerinde bu faturalar fdikkate alinirdi.
    Simdi muhasebecinin degil devletin sistemine her ay islenecek bu fatura ve odenecek gelir vergisini devlet belirleyecek.
    Bahsettiginiz satis faturasiz satisin onune gecilmesi ise imkansiz.Benim bahsettigim sadece vergisini odeyen - ama az odeyen kisilerin artik gercek vergiyi odemesine sebep olacak bir durum.

simdi sen her ay 20 bin liralik fatura girisi yapiyorsun,ama gidip sirkete yil sonu vergiyi az odemek icin 300 bin liralik bmw aliyorsun gider gostermek icin.devlet diyecek ki bu arabayi girdin ama hangi para ile kazandin.Sistemde senin bu arabayi alacak kadar kazanmaman lazim.Nereden buldun parayi diye sorabilecek.
    Veya gidip daire alacaksin.Sonucta hepsi sistemde belli.sen 12 ay boyunca vergi levhasinda zarar aciklamissin,gidip 500 bin liralik ev aliyosun.Hayrola kardes diye sorabilecek devlet.
    Su an ki sistemde devletin bu gelir gideri ogrenmesi icin senin muhasebecini denetlemeye almasi lazim,fakat yeni sistemde zaten hersey devletin kendi sistemine girecek.
    Devletin sistemine faturayı kim işleyecek aylık olarak? Aynı muhasebeci değil mi?
    ikinci olarak Türkiye'de nerden buldun yasası yok. Devlet sen 1 milyonluk daire almışsın ama bunun parasını nerden buldun diye soramaz.

3.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Devletin sistemine faturayı kim işleyecek aylık olarak? Aynı muhasebeci değil mi?
    ikinci olarak Türkiye'de nerden buldun yasası yok. Devlet sen 1 milyonluk daire almışsın ama bunun parasını nerden buldun diye soramaz.
    deveye hendek atlatsam daha iyiydi.neyse bosver

4.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    çok palavracıyımdır
    yok rica ederim. lafın gelişi palavra kelimesini seçtim.

5. Faizler arttı, kredili konut satışları düştü!

https://emlakkulisi.com/faizler-artt...i-dustu/563379

6.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Bu kompleksi ne zaman üstümüzden atacağız. Anlamak mümkün değil. Avrupa şöyle avrupa böyle diye diye yıllarca takımlarımız 10 5 yer gelirdi. Şerefli mağlubiyetler şanlı beraberliklere sevinirdik taki galatasaray çıkıp avrupaya kök söktürene kadar. Monaco prekazi ile başlayan süreç sonra uefa şampiyonluğu.
    Sonra işte dünya 3. lüğüne kadar gitti o süreç. Aynı şeyi halen başka alanlarda yaşıyoruz. Bu adamlar çok üstün çok ahlaklı çok zeki olduklarından değil. Dünya hiç bir zaman olmadığı kadar acı savaş içinde. Kara kıtanın haline bakın. Bumudur adalet? İngiltere krallıkla yönetiliyor bumu demokrasi? Kanada avustralya bu adamlara bağlı bumudur demokrasi?? Hani demokrasi varsa koysunlar kralın varlıklarına el halka dağıtsınlar yer mi? Yemez. EEE O zaman geçipte yok bizde demokrasi vs geçiceksin onlarda hiç yok.
    Onlarda faili meçhulun kralı var. Yakın örnek prenses di michael jackson lennon kurt kobain malcom martin luther. Sayamayacağım daha neler vardır bilmediğimiz.
    EEE Medeniyetleri onların olsun insanlığımızı kaybetmeyelim vatanımıza dinimize devletimize sahip çıkalım bırakalım bu aşağılık kompleksini. Bence.
    Gözlerim kanadı.

Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Tartışmanın anlamı yok. Vergi ödenirse herşeye yine zam gelir. Sonuçta burası Türkiye herşeyin maliyeti mümkün olduğunca son kullanıcıya yedirilir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Sayfa 1002/1014 İlkİlk ... 2502902952992100010011002100310041012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •