Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 841/1014 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 6,721 - 6,728 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by karamsar kedi Yazıyı Oku
    Son aylarda çok sayıda hırsızlık olayı duyuyorum..Bir arkadaşım Bostancı civarında evine hırsız girmeyen kalmadığını söyledi...Geçen hafta Bakırköy'e taşınan bir arkadaşım taşındığı hafta evine hırsız girince tekrardan Atakent'teki eski sitesine taşınma kararı aldı..

Yani şimdi ben bir eve milyon lira vericem ama huzurum olmayacak..

Site dışında yaşayanlar bu konuda ne düşünüyor acaba?
    hırsız kendi evine, ya da kapı komşusunun evine girene kadar bir şey olmaz denecek...başına gelince hak verecek.

ben yıllar önce bu konuda kararımı verdim...sadece ve sadece otopark tartışması(otomobile zarar verilmesi vs), hırsız vs den korunma ve çocukların güvenle oynayabileceği park-bahçe ortamı nedeniyle site içinde yaşamaya karar verdim...ve bu kararımın da ne kadar doğru olduğu her gün daha da belirginleşiyor.

ha kişi bekardır, otomobili yoktur vs...her kişinin kendi durumunu değerlendiri ona göre karar vermesi gerekir, herkesin doğrusu farklı olabilir.

2. Tek camı var, önündeki evle arası muhtemelen 5 metre yok, 70 m2 ve 420 bin TL. 4,200 TL gelirim olsa, ki iyi bir gelir seviyesidir Türk insanı için; yemeden, içmeden, harcamadan 100 ay (8 yıl) biriktirirsem alabiliyorum. Bana İstanbul'un tükenmişliğinin resmini çiz deseler aşağıdaki linki verirdim.

https://www.sahibinden.com/satilik-d...li-turkali-mah.

Şu lafa da iki kelime sokmadan gitmeyeyim. Adamın ilanla ilgili açıklamasına bak:

"FIRSAT..BEŞİKTAŞ ..1+1..70..M2..FERAH..375000..TL.". Ferah dediği kümesin balkonuna sandalyeyi ancak yanlamasına koyuyorsun. İnsanların algısı, vicdanı bitmiş.

Son düzenleme : serothehero; 12-01-2018 saat: 12:41.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hırsız kendi evine, ya da kapı komşusunun evine girene kadar bir şey olmaz denecek...başına gelince hak verecek.

ben yıllar önce bu konuda kararımı verdim...sadece ve sadece otopark tartışması(otomobile zarar verilmesi vs), hırsız vs den korunma ve çocukların güvenle oynayabileceği park-bahçe ortamı nedeniyle site içinde yaşamaya karar verdim...ve bu kararımın da ne kadar doğru olduğu her gün daha da belirginleşiyor.

ha kişi bekardır, otomobili yoktur vs...her kişinin kendi durumunu değerlendiri ona göre karar vermesi gerekir, herkesin doğrusu farklı olabilir.
    Kararınızın doğruluyla beraber ülkenin ne kadar kötüye gittiği belirginleşiyor.
    Mahalle sokak kültürü bence daha güzel sokakta top oynayacan bakkaldan alışveriş edeceksin okula yürüyerek gidecen
    ama artık sokaklar tofomobillerin, parklar müteahhitlerin
    apartmanda saksı gibi çocuk yetiştireceğime bahçeli sitede çocuk büyütmek daha mantıklı artık

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by serothehero Yazıyı Oku
    Tek camı var, önündeki evle arası muhtemelen 5 metre yok, 70 m2 ve 420 bin TL. 4,200 TL gelirim olsa, ki iyi bir gelir seviyesidir Türk insanı için; yemeden, içmeden, harcamadan 100 ay (8 yıl) biriktirirsem alabiliyorum. Bana İstanbul'un tükenmişliğinin resmini çiz deseler aşağıdaki linki verirdim.

Şu lafa da iki kelime sokmadan gitmeyeyim. Adamın ilanla ilgili açıklamasına bak:

"FIRSAT..BEŞİKTAŞ ..1+1..70..M2..FERAH..375000..TL.". Ferah dediği kümesin balkonuna sandalyeyi ancak yanlamasına koyuyorsun. İnsanların algısı, vicdanı bitmiş.

bu tipleri silicen emlak piyasasından resmen bildiğin çukur gibi ev.ama evi değil.lokasyonu satıyorlar.istanbulda lokasyon mühim.ev dökülmüş muhim değil.o cok begendikleri plazalar recidenceler cok katlı siteler fiyatları arttırdı mlsf.ayrıca benim her gün işe gidip geldiğim yerde hala siteler yapılıyor.satılır mı evet elde kalmaz satılır kiralanır da eminim bundan (fiyat gevsedikçe alıcı gelir)cunku lokasyon iyi.amma trafik olayı tamamen kilit olacak o siteler dolunca.hareket edilemicek.işte bu nedenle bence ucan otomofil yapmalılar uçmadıkça istanbulda şurdan şuraya gidilmez.
    100 Kelime 1,5TL Özgün Makale Hizmeti verilir. Seo makale, Özgün makale var.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kararınızın doğruluyla beraber ülkenin ne kadar kötüye gittiği belirginleşiyor.
    Mahalle sokak kültürü bence daha güzel sokakta top oynayacan bakkaldan alışveriş edeceksin okula yürüyerek gidecen
    ama artık sokaklar tofomobillerin, parklar müteahhitlerin
    apartmanda saksı gibi çocuk yetiştireceğime bahçeli sitede çocuk büyütmek daha mantıklı artık

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    egeli demişsiniz hangi şehirdensiniz acaba.istanbulda mahalle kulturunde buyumus biriyim ve son 15 yıldır mlsf durum içler acısı zaten goc alıyordu ama göçün nufusun dibine vuduldu.2 katlı evler yıkıldı ciften 5-6 aile yerlesti.otopark kavgası her gun var.birileri 3.4.5.kattan çöp poşetini yere atıyor.istanbul mahalle hayatı teksastır.burada yazılıp çizilen felaket senaryoları gercekleşirse insanlar işsiz kalırsa vs vs suç oranları kavgalar adam kadın öldürmeler intiharlar tc cumhuriyeti tarihinin tepe noktasını görür.istanbulda kimsenin yüzü gülmüyor.alt-orta alta-orta ve orta üstü mutsuz.koca ulkede belki 8milyon kişi ya mutludur yada değildir.süper zengin yuzde 2 idi.artmıstır emlak furyası ile ama ben etrafıma bakınca herkesin evi arabası var ama mutsuzluk hakim .
    100 Kelime 1,5TL Özgün Makale Hizmeti verilir. Seo makale, Özgün makale var.

6.  Alıntı Originally Posted by tryagain Yazıyı Oku
    Sayın djoz malesef soylediklerinizin hemen hemen hepsine katılıyorum. 15 temmuz halk için bir silkelenme oldu insanlar çoğu şeyin farkına vardı. Umutsuzluğun olduğu ortamda para sıkışıklıgının olduğu ortamda nakit para çok önemlidir ki elinde olan insanda bunu betona gömmek istemiyor. Benim elimde de nakit olsa bende betona gömmem ne yalan söyleyeyim. Sadece satın alma değil işin ilginç yani Beşiktaş ve çevresinde kira fiyatlarının da düşüyor olması. Canlı şahit olduğum kaç olayla karşılaştım. Kentsel dönüşümün de etkisi olabilir zaman gösterecek ama şu bir gerçek ki emlak sektöründe problemlerin olduğu yadsınamaz bir gerçek.

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba,
    Aynı mahalleden bahsetmekle birlikte şu anda camdan kafamı çıkartıp, sağa-sola çevirmeden baktığımda karşımda 3 adet kiralık daire görebiliyorum. Kiralarından haberim yok, yalnız birkaç aydır boş durduklarına şahidim. Son iki senede Beşiktaş metro ve kentsel dönüşüm fiyatlamasını alelacele yaptı benim kanaatimce. Malumunuz Belediyece verilmeyen kentsel dönüşüm ruhsat sıkıntıları da dönüşümü oldukça yavaşlattı, hatta yokmuş derecesine indirdi. Yeni gelen Belediye başkanı ile sorunların ortadan kalkması, kentsel dönüşüme doğru projelendirmeler ile devam edilmesi elzem bir konu. Şu ana kadar yapılan (göstermelik) belediyecilik anlayışı o denli pespaye idi ki, Beşiktaş yaşanılır olmaktan çıktı. Hitap ettiği yaş aralığı 18-25 olarak kalır bu anlayış ile devam edilirse. İvedilik ile kentsel dönüşüme ve yaşanılabilir projelere adım atılırsa ilerleyen birkaç senede tekrar fiyatların oturacağına inanıyorum ben. Bir de metronun aktif duruma geldiğini hiç düşünemiyorum, şu anki durumu ile bataklığa dönecektir semt. Yeni Belediye başkanına çok iş düşmekte, zaman bakalım neler gösterecek.
    Saygılar...

7.  Alıntı Originally Posted by serothehero Yazıyı Oku
    Tek camı var, önündeki evle arası muhtemelen 5 metre yok, 70 m2 ve 420 bin TL. 4,200 TL gelirim olsa, ki iyi bir gelir seviyesidir Türk insanı için; yemeden, içmeden, harcamadan 100 ay (8 yıl) biriktirirsem alabiliyorum. Bana İstanbul'un tükenmişliğinin resmini çiz deseler aşağıdaki linki verirdim.

Maalesef ki insanların ortalama gelirleri ile 10 yılda alabilecekleri ev yok
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

8. Kendi adıma geçen sene borsa dan vs artırdığım para ile en azından kıyıda köşede evlada miras kalabilecek bişeyler bırakalım diyerek küçük bir daire satın aldım ve kiraya verdim. Aldığım kira paralarını ayrı bir hesapta topluyorum hiç dokunmuyorum bakalım kaç sene sonra bir ev parası kazandıracak
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Sayfa 841/1014 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •