Sayfa 162/213 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Bence sorun yok

Not: buraya uzun yazmaya vaktim olduğunda uğruyorum, anlık düşüncelerim daha çok twitter'da.
    Twitter'da takip ediyorum. Saygılar.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Roll-over'ların vakti gelmeden tüm soruların cevaplarını almış oluruz diye düşünüyorum. O zamana belki çok kötü belki daha iyimser (umarız) bir patikaya girilmiş olunur. 2020'deki yeni ihraçlar kaçtan olur o nedenle tahmin etmek zor ve erken.
    Bankaların Döviz cinsinden tahvillerini takip edebileceğimiz bir ekran var mıdır ?

+ CCS ile tl plasmanı zorlaştı diyebilir miyiz?
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

3.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    Bankaların Döviz cinsinden tahvillerini takip edebileceğimiz bir ekran var mıdır ?

+ CCS ile tl plasmanı zorlaştı diyebilir miyiz?
    OTC piyasa oldugu için yok. Ancak kimi yatırım kurumlarının raporlarında topluca gösteriliyor. Eurobond başlığında birkaç link vardı geriye doğru bakarsanız bulabilirsiniz. Bunun dışında tekil tahvil bazında; ISIN konudunu google'larsanız pek çok finans sitesinde endikatif veriler mevcut. örneğin Halkbank'ın 05.02.20 vadeli USD tahvilinin kodu XS0882347072 aratabilirsiniz.

CCS'in ana amacı uzun vadeli TL faizi riskini sabitlemek. Plasman veya likidite değil (onu kısa vadeli swaplar sağlar). Bu nedenle, tepe yapan TL faizini kendine sabitlemek isteyen yine yapabilir. Veya artık düşecek diyip riskini açık tutar.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Twitter den baktım yazılarını beğendim
    Tebrikler..!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. jondowes hocam

http://en.boerse-frankfurt.de/bonds/...0-xs0882347072

Yield in % (last price) 24,0746 kabaca
    3,875%*6 işleminden mi geliyor ?

yield calculator aşağıda
    http://en.boerse-frankfurt.de/bonds/...n=XS0882347072
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

6.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Twitter den baktım yazılarını beğendim
    Tebrikler..!!!
    teşekkürler

Kurallara AYKIRIDIR.

7.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    jondowes hocam

http://en.boerse-frankfurt.de/bonds/...0-xs0882347072

Yield in % (last price) 24,0746 kabaca
    3,875%*6 işleminden mi geliyor ?

yield calculator aşağıda
    http://en.boerse-frankfurt.de/bonds/...n=XS0882347072
    Kupondan gelen nakit akışının toplam anaparaya oranı, doğru bir hesap olmaz; bu örnekte sadece öyle denk gelmiş. Tahvili satın alma fiyatınız önemli bu noktada... Eurobondu 50'den almak ile 100'den almak getiriyi tamamen farklı yerlere götürür (sadece kupona bakarsanız bunu dikkate almamış olursunuz)

Doğru hesap şu şekilde:

1) Bugün 75 dolara tahvili alırsınız.

2) 08.11.18'de ilk kupon olan 3.875 / 2 = 1.9375 tahsil edersiniz.

3) Sonraki her 6 ayda bir yine 1.9375 tahsil edersiniz.

4) Vade tarihi olan 02.05.20 tarihinde anapara + son kupon 101.9375 tahsil edersiniz ve hesap kapanır.

Bu nakit akışının bileşik faizini hesaplatarak getiriye ulaşırsınız. Web siteleri size sonucu verir; tek bir çarpma/bölme ile bulunacak bir şey değil çünkü iteratif bir hesapla bulunuyor.

Başka bir örneği şurada verdim.

Kurallara AYKIRIDIR.

8. Sn JonDowes,
    Eski krizleri de hatırlıyorum.Önden gelişmeler vardı,enflasyon,günü gelmiş döndürülemeyen borçlar,zayıf siyasi iktidar,hatta bizzat piyasadan dolar çeken hareketi körükleyen bankalar. Bunların kim olduğu piyasadan hatta tevatür Tahtakaleden bile dolar topladıkları konuşulurdu.Faizler %100 lerdeydi sonra 1000 lere mi ne fırladı. Hatta hesapta biraz nakitim kalmış Cumadan Pazartesiye 3 gün otomatikman repoya girmiş,sonradan incelediğimde o 3 gün için bana yalan olmasın %20 faiz getirisi yatırmışlar.

Özetle bu dolar hareketi çok suni değil miydi sizce? Çok müsait olmayan koşullarda doları takip ettim üstte 10 20 20 50 70 altta aynı şekilde dizilmiş derinlik,kaldıraçlar dönen para ne anlamadım. Öyle saçma hareketler vardı ki, bir ara 6.2 lerdeyken bütün ara kademeler uçtu alış 5.95 satış 6.40 oldu.

Yani sanki bistte kıytırık hissesini trade eden emekli futbolcu gibi usd/try yi trade ettiler.

Üstat şöyle değil miydi ben anlamadım; odanın termometresine hohlayarak odanın sıcaklığı değiştirilebilir mi?

Çıkışın çöküşün coşkularını,aşırılıklarını,savrulmalarını,uzatanın ı,köpüğünü gördük de, bu kaba saba, tüm ekonomi yaklaşım ve söylemlerinden uzak ayarsız dengesiz matematiği olmayan bi şey...bu resimde oturmayan bir şeyler var.Yani daha da açık konuşmak gerekirse, -tüm siyasi yaklaşımlardan uzak, 4.85 lere dönmesi gerek doların ki oraları bile aşırı..erken..uyumlu değil yani.Noldu yani, yıllık 200 milyar dolarlık petrol çıkarıyorduk da,ABD petrol üretimini iki katına çıkarttı da,petrol fiyatları tabana bizim gelir de yarıya mı düştü.ABD İran gibi Türkiyeyle ticaret yapılmasını yasakladı da BM deki 5 üye ve çoğunluk kabul mu etti noldu?

Benim bu çöküş kafama yatmadı;suni aşırı,ölçüsüz bir şey bu..

Saygılar

Sayfa 162/213 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •