Sayfa 92/213 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Likit fonların %100 repo yapma gibi bir şartları yok ki. Kısa vadeli bonoları dikkate almalısınız, her para piyasası fonunda değişen oranlarda bulunur. Kısa sürede fiyatları ani hareket ederse de, fon getirilerini etkilerler.

Repodan olamayacağı çok net: repo faizleri hiç düşmedi bu yıl; fon getirileri de dalgalanamaz veya düşemez, sadece artardı (sadece repoya bağlı olsalar).
    Sadece repoya bağlı bir likit fon arıyorum ve bulamadım. Bu tür bir fon biliyor musunuz?

Ayrıca 2-3 sene önce çeşitli bankalardan B tipi likit fonların kapatıldığı bildirilmişti. Acaba istikrarlı ve %100 repoya bağlı bir fon kurulmasına artık izin verilmiyor olabilir mi?

Eğer cevap , evet izin verilmiyor ise, bunun nedeni ne olabilir? (bankaların topladıkları paranın efektif vadesini uzatmak v.b.)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Son düzenleme : inti; 18-11-2017 saat: 23:09.
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

3. İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sadece repoya bağlı bir likit fon arıyorum ve bulamadım. Bu tür bir fon biliyor musunuz?

Ayrıca 2-3 sene önce çeşitli bankalardan B tipi likit fonların kapatıldığı bildirilmişti. Acaba istikrarlı ve %100 repoya bağlı bir fon kurulmasına artık izin verilmiyor olabilir mi?

Eğer cevap , evet izin verilmiyor ise, bunun nedeni ne olabilir? (bankaların topladıkları paranın efektif vadesini uzatmak v.b.)
    Niye izin verilmesin? Yoksa, talep olmadığı içindir (araştırmadım). Fonlar bankaları fonlamaz, fon yönetimi ile banka yönetimi birbirinden ayrıdır (yasal zorunluluk). Fonların elinde kalan paralar bankalara kalıyor gibi yanlış bir algı var. Bankalar fonlardan sadece mevduat bağlayarak para alabilir onun da yüzdeleri bellidir.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5. NDF ile piyasaya fazladan dolar girmeyecek. TCMB rezervinden dolar satmayacak. Sadece spekülatif işlemlere karlılık sağlanmış olacak. Gerçek bir reel sektör hedge talebi olsa belki yararlı olurdu ama o da yok. Ne kuru düşürmesini ne de reel sektörün kur açığını törpülemesini beklemem. Meksika örneğindeki gibi işe yaramasını sağlayacak piyasa şartları yok bana göre. Piyasadaki 1-6 ay vadeli (swap faizlerinden hesaplanacak) forward rate'ler civarından işlem geçecektir ama hacmi yüksek olması için TCMB'nin piyasaya getiri bırakması (zarar etmesi) gerekir yoksa anlamı olmaz.

Kurallara AYKIRIDIR.

6.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    NDF ile piyasaya fazladan dolar girmeyecek. TCMB rezervinden dolar satmayacak. Sadece spekülatif işlemlere karlılık sağlanmış olacak. Gerçek bir reel sektör hedge talebi olsa belki yararlı olurdu ama o da yok. Ne kuru düşürmesini ne de reel sektörün kur açığını törpülemesini beklemem. Meksika örneğindeki gibi işe yaramasını sağlayacak piyasa şartları yok bana göre. Piyasadaki 1-6 ay vadeli (swap faizlerinden hesaplanacak) forward rate'ler civarından işlem geçecektir ama hacmi yüksek olması için TCMB'nin piyasaya getiri bırakması (zarar etmesi) gerekir yoksa anlamı olmaz.
    @jondowes

Bu bir future işlemi diyecektim ? Ama öyle gözükmüyor, vadede sadece kur farkı TL cinsinden ödeniyor. Hocam, yanlışım varsa düzeltin.

7.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    @jondowes

Bu bir future işlemi diyecektim ? Ama öyle gözükmüyor, vadede sadece kur farkı TL cinsinden ödeniyor. Hocam, yanlışım varsa düzeltin.
    NDF = non-deliverable forward

Vadede kur farkı TL cinsi ödeniyor. Dolar teslimatı yok; bu yüzden adı non-deliverable. Sadece kur farkına oynayanlar için sonuç değişmez, aynı kar/zararı sağlar. Ancak dolar teslimatı ihtiyacı olanlara hitap etmez.

Kurallara AYKIRIDIR.

8.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    NDF = non-deliverable forward

Vadede kur farkı TL cinsi ödeniyor. Dolar teslimatı yok; bu yüzden adı non-deliverable. Sadece kur farkına oynayanlar için sonuç değişmez, aynı kar/zararı sağlar. Ancak dolar teslimatı ihtiyacı olanlara hitap etmez.
    Hocam pardon, NDF' yi direkt vadeli alım satım kısaltılmışı olarak düşündüm. Vallaha fuel hd saçmalıklar silsilesi. Aziz nesin hikayelerine devam

Sayfa 92/213 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •