Sayfa 459/999 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Evet çok dikkat çekici. Pazartesi ilginç olacak. Bakalım gene F35 -Ermeni tasarısı- HALKB üçgenine mi gireceğiz.

5 dk huzur yok valla
    Olan secbul un halkb ye olcak kottan çıkmasa bari
    Rte varken bu borsadan bi cacik olmaz dusmez fln diyen ler feci vebal aliyor düşmese ne olcak bankalar wc kagidina dönmüş

2.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Su dolari bi costurursa tayyip ayasofya yuzunden % 5 e yakin daha oy kaybeder
    Ayasoyfa fln karin doyurmuyor eskidendi onlar
    onun garantisini almışlardır artık herhalde, ama tersten gidip eğri düşünürsek, o olmasın diye, bu yapıldıysa o da farklı bi boyut işte. ben sayın senyör viçente dünyada bi dönem böyle astıral seyahat usulü boyut boyut gezeceğni düşünüyom pek çok yerin, fazlacana da sebeb sonuç aramadan. malum gabitalizmi yaşatmağa çalışıyolar yaşatırlar da ama bi ya da 2 sene eccük bi hasta yatağında bi o yana bi bu yana döner çevrilir gabital düzenek. ahanda ilgili eklenti https://paratic.com/astral-seyahat/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
    Bugün 5 kişiye daha sordum hem ch p lisi hem a kp lisi hepsi dolarcı. Bir kişi aşırı uç o altın alıyor ha bire..
    Parası olup(yeni ev araba bahçe satan) ne yapacam diyenler dolar alacam diyor. Oda bir kaç kişi.
    .
    .
    Bu borsacılara ben rastlamıyorum şahsen. Neredeyse artık o 400 k.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

4. Dun halkb 5.6 mi ne görmüş izlemedim 6.5 di 10 gun once
    Dusmezz yaaa
    Rte varken acikcilar tirlarla gemilelre para kazandı hala da kazaniyorlar helal olsun ky yi hammala cevirdi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
    Ben adama hulku böyle izlettirim işte
    .
    .

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

6.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Su dolari bi costurursa tayyip ayasofya yuzunden % 5 e yakin daha oy kaybeder
    Ayasoyfa fln karin doyurmuyor eskidendi onlar
    Sosyal medyada yazan kendini piyasaların kralı sanan biri varya hani galata kulesinin önünde sürekli fotoğraf çektiren şahıs. Dolar hakkında bu aralar çok sık konuşmaya başladı. Demem o ki bu tipler konusuyosa fitilin ateşlenmesi yakındır. Onlarda kendini avutur. Dolar 7.5 olunca borsa 150 bin olacak derler. Sanki olsa ne olmasa ne. Hızla maduro bizi yanına çağırıyor.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bu söylediğine benzer olaylar geliştiğine şahidim bende..thyao, tcell, kchol gibi kagıtlarda 300-400+ kontrat ciddi bir meblağ..üstüne oynuyorlar..

ancak benim özellikle merak ettiğim gün içinde kontrat sayılması değil.. portföyün tamamı hedef konumuna getiriliyor mu? geceleri makineler (server) harıl harıl işlem yapıyor olabilir mi "rakiplerin" zayıflıkları nerelerde diye araştırarak ?? her aracı kurumda ayrıca trading deskleri de var yanılmıyorsam.. burada onlar açısından rakip sadece büyük kurumlar değil ayrıca görece büyük özel sahıs portföyleri.. bunlar (özel şahıs, sıradan vatandaş) kendi halinde kişiler..

mesela senin sadece tcell kontratların değil sana maksimum zararın verileceği diğer pozisyonlarını da düşünerek ertesi gün onların üzerine oynanıyor olabilir mi? açıkçası senin portföyün ne kadar "anonim".. ?? bilmemesi gereken kişiler senin portföyünün yapısını biliyor olabilir mi? bunları zaman zaman düşünmüyor değilim..

endeksin kaçınılmaz olarak aşağı veya yukarı gitmesi gerekmiyorsa, özel bir gündem ve haber yoksa, yani yatayda kalan bir endekste hisseleri hareket ettirmek lüksü varsa bu bahsettiğim yukarıdaki portföy hedeflemelerini daha kolay yapabilirler diye düşünüyorum.. sonuçta viopta ben kazanıyorsam onlar kaybediyor demektir.. ve bunun olmasını istemeyecek bir yapı olabilir.. asimetrik bilgi ile üzerimize oynama şansları olabilir..soru bu?? böyle bir şey yapılıyorsa etik olarak tamamen yannış ama burası Turkiye..diye düşünmeden edemiyoruz..
    Ben de şunu merak ediyorum: Bir hisse ya da kontratı almaya başlıyorum ve düştükçe alıp ortalama düşürüyorum diyelim. Sonuçta elimde bir kağıttan yüklü miktarda belli bir ortalama ile lot veya kontrat var. Adamlar kimde kaç ortalama ile kaç lot var görebiliyor mu? Eğer görülüyor ise zaten bitmişiz. Boşuna kar edeceğiz diye bekler dururuz.

Neden diyorum bazen öyle oluyor ki atıyorum ortalama düşüre düşüre 10k lot 3.44 ortalama ile elimde hisse var. Adamlar kağıdı maksimum 3.43 yapıyor tekrar düşürüp maksimum yine 3.43 yapıyor. Aynı kumarhanede kazandığın paranın sermayeni geçmemesi hadisesi gibi ))

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. [QUOTE=vicente;4590574]Aylardir susuyor aciga satis acildi basladi suni kaosa krize
    Cozdu millet bunu artik
    2 güne ayasofya isc satasmaya baslayacak
    Yabancının ekmegine yag sürdu yillardir
    Azalarak bitiyor[QUOTE]

Aciga satışın geldigi gun rte cosmaya basladi

Acikcinin 1 numarali dostudur

Sayfa 459/999 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız