Sayfa 976/999 İlkİlk ... 476876926966974975976977978986 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 7,801 - 7,808 arası.

Konu: Viop - XXI

1. Kapanışta 135.500 den 5 adet short açmıştım. 60.970 tl kar yazdı şu anda, sıfırlar atılınca
    Burada yer alan paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Benim görüşümdür.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
     Alıntı Originally Posted by Bakışaçısı Yazıyı Oku
    Kapanışta 135.500 den 5 adet short açmıştım. 60.970 tl kar yazdı şu anda, sıfırlar atılınca
    Enteresan
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

3.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Şimdi benim şortlardan da iki sıfır atılacak mı?
    Paraya bak aluminyum.
    Secbul ‘un hedefe bir gecede kat hızlı yaklaştık

https://www.youtube.com/watch?v=PYVEEVcy-6M bu adam öldürecek beni gülmekten
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    o burada...
    hala diyorum.
    altın ve gümüş satış fırsatı.
    onsu 1360 tan
    gr altını 350 tl den alacam.
    gümüşü 11 altından.....
    sen istediğini yap .bana bakma.
    özür dileyecek bir şey görmüyorum..
    uzun vadeli de fincan kulp yaparsa 350 değilde 550 den alabilirsin..
    yine başlamışsın ufurmeye..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

6. cihat yaycı paşa.. bir eksikliği dile getirmiş... hükümet bu eksikliği gidermeli ....yıllık avanta 2.5 ... 3 mlyr. dolar paradan bahsediyor...

https://www.youtube.com/watch?v=Jr5HALdDb3M

buda güzelmiş..

https://www.youtube.com/watch?v=Gvxl0W8FgLw

Ayasofya ya asılan "Yeşil Sancak" ne anlama geliyor?

On binlerce kişinin katılımı ile 1934'te ibadete kapatılan Ayasofya Camisi nde 86 yıl sonra ilk Cuma namazı kılındı. Ayasofya Camisindeki tarihi görüntülerde ise, "Yeşil Sancak" dikkatlerden kaçmadı.

Ayasofya Camisi nde ilk namaz öncesi minbere iki yeşil sancak asıldı. Sancaklar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Binlerce kişi bu fotoğrafı farklı notlar ekleyerek paylaştı.

Tarihi günde dikkat çeken kare sonrası, binlerce kişi "Yeşil Sancak ın ne anlama geldiğini merak konusu oldu. "Yeşil Sancak" tarihi bir önem taşıyor.

Osmanlı İmparatorluğu fethin sembolü olarak "Yeşil Sancak" kullanıyordu. Fethin sembolü olarak caminin minberine iki yeşil sancak asılır ve minberin sağ giriş tarafına kılıç konulurdu.

İşte Fatih in fetih sancakları "Yeşil Sancak"

Fatih Sultan Mehmet İstanbul'un fethi sırasında kullanılan iki sancağı, camiye çevrilen Ayasofya nın minberine astırmıştı.

Ayasofya daki minberin sağ ve solundaki iki adet fetih alâmeti sancaklar 1935 yılında camiden müzeye çevirme işleminden bir süre sonra Ayasofya nın deposuna kaldırıldı.

KUMAŞI PEYGAMBER TÜRBESİNDEN

Fetih alameti sancakları . Manevi değeri açısından paha biçilemeyen, Ravza-i Mutahhara dan (Hz. Peygamber'in türbesinden getirilen kumaş) yapılma, fetih sancaklarıdır.

AYASOFYA'YA FATİH ASTIRDI

Prof. Dr. Semavi Eyice: Osmanlı "fetih" geleneğinde fethedilen yerlerde bulunan en büyük kilise camiye çevrilirken fethin sembolü olarak caminin minberine iki sancak asılır ve minberin sağ giriş tarafına bir kılıç koyulurdu.

İşte Fatih Sultan Mehmet de İstanbul un fethinden sonra Ayasofya minberinin üst tarafına sağlı-sollu iki sancak astırıp bir de minber girişine fetih kılıcı koydurttu.

Sayfa 976/999 İlkİlk ... 476876926966974975976977978986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •