Sayfa 1000/1024 İlkİlk ... 5009009509909989991000100110021010 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Beste portföy değişiklikgi hemen gerçekleşiyormu?
    portföyde hizli birsekilde değişiklik yapilmiyorsa eğer bu borsa dolar ve altin portföyü ise cok riskli .dolar zirvede iken dolar portföyü secmis biri talimat verip satana kadar ciddi zarar yazabilir.
    hemen gerçekleşmiyor birkaç gün sürüyor diye biliyorum.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Kullanan, kullanmayana gore gecis bedeli kadar daha cok odeme yapiyor, diyelim ki datca bodrum arasi feribot arac basina 130 lira yerine, kopru olsa ve gecis bedeli 2600 lira olsa kullanir misin, devlet te bunun 2000 lirasini subvance etse sen 600 lira verip o kopruyu kullanir misin, osmangazi ye ornek yaklasim..

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Minibüs ile YİD projelerini karşılaştırmak garip olmuş .

YİD projelerini kullansam da , kullanmasam da ben ödüyorum .

Minibüsçünün parasını minibüs sahibi ödüyor ! İster kullan , ister kullanma .
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    TEFAS tan bakarsanız fonun KAP sayfasında son beş bildirim içinde bütün fonların portföy içerikleri var. Beyan etmeleri zorunlu.

Mesela bugün özel normal bir fonun portföyüne baktım. Elinde BİMEKS ve VARYAP bonoları vardı.
    Bireysel emeklilik fonlari KAP ta aylik portfoy dagilimi vermiyorlar sadece 6 aylik ve yil sonu raporlarinda yayinliyorlar.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by samadhi Yazıyı Oku
    Bireysel emeklilik fonlari KAP ta aylik portfoy dagilimi vermiyorlar sadece 6 aylik ve yil sonu raporlarinda yayinliyorlar.

Bunu hep soruyorum,

Şimdi minimum 10 yıl tasarruf edilmesini istiyorsun, peki neden 10 yıl tasarruf edene mevduat üzerinden stopaj indirimi sağlamıyorsun. De ki paranı 10 yıl mevduatta tutarsan 10. yıl sonunda al sana stopaj iadesi, al sana devlet katkısı.

Neden ciddi anlamda yönetim gideri ödenerek plazalardaki klimaları fonluyoruz. Neden ?

Tasarruf istiyorsan hiçbir yönetim gideri olmayacak şekilde BES'e özel bir mevduat hesabı çıkar. Ama banka değiştirilebilsin, mevduattan hiçbir farkı olmasın. Bunu devlet neden yapmıyor?!?

İşte neden yapmadığının nedeni, benim neden BES'i olumlu bulmadığım ile aynı neden.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Kullanan, kullanmayana gore gecis bedeli kadar daha cok odeme yapiyor, diyelim ki datca bodrum arasi feribot arac basina 130 lira yerine, kopru olsa ve gecis bedeli 2600 lira olsa kullanir misin, devlet te bunun 2000 lirasini subvance etse sen 600 lira verip o kopruyu kullanir misin, osmangazi ye ornek yaklasim..
    Biz onu tartışmıyoruz .

Biz, 'Datça-Bodrum' feribotu fizibıl mı ,değilmi diyoruz .

Yatırımı kamu yapıyor . Özel sektörden biri zararına Datça-Bodrum feribotu hattı açsa, beni ilgilendirmez. ( arkadaşın minibüse binmemesi gibi)

Çünkü ;kamu devrede ise para ortak havuzdan ödeniyor . Sadece köprüden geçenler finanse etse zaten proje fizibıldır.
    Son düzenleme : british; 09-08-2017 saat: 09:27.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Iyi fikir Lucas.
    Hangi bankadan yapilir bu islem?
    Syg,
    Finansbank ,odea rekabetçi oranlar verebiliyor .

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunu hep soruyorum,

Şimdi minimum 10 yıl tasarruf edilmesini istiyorsun, peki neden 10 yıl tasarruf edene mevduat üzerinden stopaj indirimi sağlamıyorsun. De ki paranı 10 yıl mevduatta tutarsan 10. yıl sonunda al sana stopaj iadesi, al sana devlet katkısı.

Neden ciddi anlamda yönetim gideri ödenerek plazalardaki klimaları fonluyoruz. Neden ?

Tasarruf istiyorsan hiçbir yönetim gideri olmayacak şekilde BES'e özel bir mevduat hesabı çıkar. Ama banka değiştirilebilsin, mevduattan hiçbir farkı olmasın. Bunu devlet neden yapmıyor?!?

İşte neden yapmadığının nedeni, benim neden BES'i olumlu bulmadığım ile aynı neden.
    Sayin rxpu
    Bu konuyu ben de merak edip arastirmistim neden %100 mevduat yapan fon yok diye.

Elde ettigim bilgi asagidaki gibi.

Yorumunuzu ogrenmek isterim.

Fonlar hergun fiyat aciklamak zorunda. Bunu yapabilmesi icin fon tasidigi menkul kiymetlerin (hisse senedi, tahvil, altin) hergun fiyatinin piyasada belirlenecek varliklara yatirim yapmasini gerektiriyor.

%100 vadeli mevduat yapan bir fon hergun fiyatini aciklayabilir mi?

Teknik olarak boyle bir fon mumkun mu?

8.  Alıntı Originally Posted by samadhi Yazıyı Oku
    Sayin rxpu
    Bu konuyu ben de merak edip arastirmistim neden %100 mevduat yapan fon yok diye.

Elde ettigim bilgi asagidaki gibi.

Yorumunuzu ogrenmek isterim.

Fonlar hergun fiyat aciklamak zorunda. Bunu yapabilmesi icin fon tasidigi menkul kiymetlerin (hisse senedi, tahvil, altin) hergun fiyatinin piyasada belirlenecek varliklara yatirim yapmasini gerektiriyor.

%100 vadeli mevduat yapan bir fon hergun fiyatini aciklayabilir mi?

Teknik olarak boyle bir fon mumkun mu?

Tabii ki açıklar. Mevduatın 32 gün sonraki değeri belli. Basit bir çarpma bölme. Bir sürü devlet tahvili alınıyor fonlar ile, onların günlük değeri piyasada oluşuyor da, bu şekilde tanımlanan özel bir mevduat mı tanımlanamayacak.

Bankalar isteseler , ellerindeki finansal enstrumanlar ve finans mühendisliği ile 1 saniyelik bir işlem ile 32 günlük mevduatı, günlük fiyat değerine çevirebilirler. En basiti parayı 32 parçaya bölüp her birini 1 er gün arayla mevduat yaptıklarında al sana günlük likidite.

Devlet konut yardımı için tasarruf mevduat hesabı tanımladı, evlilik için destek hesabı tanımladı, Bunu neden tanımlamıyor?

Aslında her şey çok açık.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 1000/1024 İlkİlk ... 5009009509909989991000100110021010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •