Sayfa 103/1024 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Hangi hesabı yaparsanız yapın, göreceksiniz ki avrupa bizden 4 kat daha zengin.

Çünkü 1 euro= 4 tl

Bu kadar basit.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Hangi hesabı yaparsanız yapın, göreceksiniz ki avrupa bizden 4 kat daha zengin.

Çünkü 1 euro= 4 tl

Bu kadar basit.
    malesef afrika ligine düştük..!!!
    Bu duruma Düşürenler utansın..!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. Anadolubank TL 12.50 32 gün teklif , pazarlıklı 12.60
    USD 32 gün %3.80 teklif pazarlıklı %3.85

(Şimdi aklıma geldi bu oranla anadolubank usd %3.85 ile parayı toplayıp %7.2 ile akbank'a yatırsa 10 yıl boyunca dolar mevduatı %7 yi geçmez ise iyi para kazanır. Kredi vermesine gerek bile kalmaz..... )
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Anadolubank TL 12.50 32 gün teklif , pazarlıklı 12.60
    USD 32 gün %3.80 teklif pazarlıklı %3.85

(Şimdi aklıma geldi bu oranla anadolubank usd %3.85 ile parayı toplayıp %7.2 ile akbank'a yatırsa 10 yıl boyunca dolar mevduatı %7 yi geçmez ise iyi para kazanır. Kredi vermesine gerek bile kalmaz..... )
    usd iyimiş haa ama %4 değil. burgere yetişmek için 40 fırın ekmek yesinler.

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    usd iyimiş haa ama %4 değil. burgere yetişmek için 40 fırın ekmek yesinler.
    Beni işkillendiren birşey var, şimdi bu akbank %7.2 diğerleri %3.85 %4 ile döviz topluyorlar. Peki bunlar bu paraları böyle topluyorlar da bu dövizin kredisini kaçtan satıyorlar. Satın alan neyine güvenip alıyor. Almış olan nasıl çeviriyor, nasıl yüzdürüyor. Bankalara halihazırda devredilen gayrimenkullerin sayısı sanırım ufak bir ankara , izmir eder. Herhangi bir dengesizlikte ellerindeki gayrimenkuller ile likiditeyi nasıl ayarlayacaklar. Tamam gayrimenkul teminat verilmişte, sonuçta bu bir mal likit değilki, iç piyasada TL'ye dahada kritik olanı dövize çevrilebilecek kaynak yoksa ne olacak? Bina sana bakar sen ona.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Beni işkillendiren birşey var, şimdi bu akbank %7.2 diğerleri %3.85 %4 ile döviz topluyorlar. Peki bunlar bu paraları böyle topluyorlar da bu dövizin kredisini kaçtan satıyorlar. Satın alan neyine güvenip alıyor. Almış olan nasıl çeviriyor, nasıl yüzdürüyor. Bankalara halihazırda devredilen gayrimenkullerin sayısı sanırım ufak bir ankara , izmir eder. Herhangi bir dengesizlikte ellerindeki gayrimenkuller ile likiditeyi nasıl ayarlayacaklar. Tamam gayrimenkul teminat verilmişte, sonuçta bu bir mal likit değilki, iç piyasada TL'ye dahada kritik olanı dövize çevrilebilecek kaynak yoksa ne olacak? Bina sana bakar sen ona.
    Çok güzel bir emlak krizi soslu ekonomik kriz tarifi yapmışsınız.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Çok güzel bir emlak krizi soslu ekonomik kriz tarifi yapmışsınız.
    Emlakta kriz var zaten, ikinci ellerde satışlar neredeyse durmuş benim gördüğüm, 240 ay vadeler ikinci el satışlar için geçerli değil millet giydirilmiş fiyatlarla 240 ay vade katakullisine kanıp absürt konutlara akıyor da yarın öbür gün bu kredileri ödeyemiyecek duruma gelirlerse ne olacak bu işin sonu merak bile etmiyorum zaten biliyorum. Devlet bize yardım etsin haykırışları, meali, senin yemeyip biriktirdiğin paraların hakkı olmadan ev alan tayfaya peşkeş çekilmesi. Benim kimseye peşkeş çekilecek param yok , eşek sağlam kazıkta günü geldiğinde kazıktan çözeceğim ama o günlere daha biraz zaman var.

Garantinin e-vadelisini kullanan varmi sitesinde saçma sapan oranlar hiç birsey anlamadim

Sayfa 103/1024 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •