Sayfa 300/1024 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. DÜNYA’nın bankacılık kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre TL swaplarda yüzde 15’lerin konuşulduğu mevduat pazarında mart sonunda yüzde 14’lere varan oranlar geçen hafta ancak 50 baz puan gevşedi. Gelinen seviyeler aralık ayında konuşulan yüzde 10- 11’li oranların çok üzerine çıkarken bankacılar bunun birkaç sebebi olduğunu anlatıyor.

â–º Bankaların ana fonlama aracı olan mevduata daha sıkı sarılmasına üst üste gelen birkaç faktör etkili oldu. Öncelikle enflasyon yıllık yüzde 11.29 ile beklentileri aşarken, yatırımcının ‘paramı korumalıyım’ refleksini harekete geçirdi.

â–ºİkinci olarak kurumsal kredi tarafının hareketlenmesi etkili oldu. KGF desteklerinin son yıllarda piyasayı canlandırmak için alınan en önemli kararlardan biri olduğunu söyleyen bankacılar, başta KOBİ kredileri olmak üzere ticari kredilerdeki hareketlenmeye işaret ediyorlar.

â–º Üçüncü önemli faktör ise 31 Mart bankalar açısından yılın ilk çeyrek bilanço döneminin kapanışıydı. Her bilanço döneminin öncesinde mevduat ve kredi tarafında bir hareketliliğin yaşanması artık klasik bir gelişim olurken son bir senede bankaların bu hareketliliği son döneme bırakmamaya çalıştığı biliniyordu. Fakat bu defa kredi tarafında yaşanan ekstra hareketlilik bankalara fazla mesai yaptırmış ve yeni aya taşınmış gibi görünüyor.

â–º Mevduat tarafında oranların yükseldiğini teyit eden bankacılar, “İstisna olarak da olsa swap mevduat faizinde yüzde 15’ler konuşuluyor. Mart sonunda 14-14.5’lar zaten vardı. Normal mevduat faizinde yüzde 12.5’tan başlıyor yüzde 13.5’lara kadar yükseliyor. Martın son haftasında yüzde 13.75’ler veriliyordu. Şimdi en fazla yarım puan düşmüş gibi duruyor. Ağırlıklı olarak yüzde 12.75-13.25’ler telaffuz ediliyor†bilgisini paylaştı.

â–º Nisan ayında mevduat faizlerinde bir miktar yumuşama beklentisinin şimdilik askıda kalmış gibi göründüğüne işaret eden bir bankacı da “Bir süre daha mevduat faizindeki bu katılık devam edecek gibi görünüyor. Biraz yüksek montanlı mevduata yüzde 13.90’ların verildiğini görüyoruz. Herkes müşteri kaybetmemeye ve pazar payını korumaya çalışıyor†dedi.

â–º Bankaların bu yıl genel olarak stratejileri kredi kadar mevduat büyümesi üzerine kurulu. Bu da kredi/mevduat rasyolarının yüzde 115-120 arasında tutma eğiliminin arttığını gösteriyor. Nitekim BDDK’nın son verilerine göre kredi/mevduat rasyosu yüzde 118 civarında hareket ediyor.

http://www.dunya.com/finans/haberler...-haberi-357460

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    DÜNYAâ��nın bankacılık kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre TL swaplarda yüzde 15â��lerin konuşulduğu mevduat pazarında mart sonunda yüzde 14â��lere varan oranlar geçen hafta ancak 50 baz puan gevşedi. Gelinen seviyeler aralık ayında konuşulan yüzde 10- 11â��li oranların çok üzerine çıkarken bankacılar bunun birkaç sebebi olduğunu anlatıyor.

â�º Bankaların ana fonlama aracı olan mevduata daha sıkı sarılmasına üst üste gelen birkaç faktör etkili oldu. Öncelikle enflasyon yıllık yüzde 11.29 ile beklentileri aşarken, yatırımcının â��paramı korumalıyımâ�� refleksini harekete geçirdi.

â�ºİkinci olarak kurumsal kredi tarafının hareketlenmesi etkili oldu. KGF desteklerinin son yıllarda piyasayı canlandırmak için alınan en önemli kararlardan biri olduğunu söyleyen bankacılar, başta KOBİ kredileri olmak üzere ticari kredilerdeki hareketlenmeye işaret ediyorlar.

â�º Üçüncü önemli faktör ise 31 Mart bankalar açısından yılın ilk çeyrek bilanço döneminin kapanışıydı. Her bilanço döneminin öncesinde mevduat ve kredi tarafında bir hareketliliğin yaşanması artık klasik bir gelişim olurken son bir senede bankaların bu hareketliliği son döneme bırakmamaya çalıştığı biliniyordu. Fakat bu defa kredi tarafında yaşanan ekstra hareketlilik bankalara fazla mesai yaptırmış ve yeni aya taşınmış gibi görünüyor.

â�º Mevduat tarafında oranların yükseldiğini teyit eden bankacılar, â��İstisna olarak da olsa swap mevduat faizinde yüzde 15â��ler konuşuluyor. Mart sonunda 14-14.5â��lar zaten vardı. Normal mevduat faizinde yüzde 12.5â��tan başlıyor yüzde 13.5â��lara kadar yükseliyor. Martın son haftasında yüzde 13.75â��ler veriliyordu. Şimdi en fazla yarım puan düşmüş gibi duruyor. Ağırlıklı olarak yüzde 12.75-13.25â��ler telaffuz ediliyorâ� bilgisini paylaştı.

â�º Nisan ayında mevduat faizlerinde bir miktar yumuşama beklentisinin şimdilik askıda kalmış gibi göründüğüne işaret eden bir bankacı da â��Bir süre daha mevduat faizindeki bu katılık devam edecek gibi görünüyor. Biraz yüksek montanlı mevduata yüzde 13.90â��ların verildiğini görüyoruz. Herkes müşteri kaybetmemeye ve pazar payını korumaya çalışıyorâ� dedi.

â�º Bankaların bu yıl genel olarak stratejileri kredi kadar mevduat büyümesi üzerine kurulu. Bu da kredi/mevduat rasyolarının yüzde 115-120 arasında tutma eğiliminin arttığını gösteriyor. Nitekim BDDKâ��nın son verilerine göre kredi/mevduat rasyosu yüzde 118 civarında hareket ediyor.

http://www.dunya.com/finans/haberler...-haberi-357460

saygılar/başarılar
    ben bu oranları yazdığımda yalan yazdığımı iddia edenler olmuştu şimdi utanırlar mı acaba? mart ayında bana teklif edilen en yüksek oran 14.64 idi ayrıca duyduğum 14.75 oldu. Gazeteyi de yalancılıkla suçlayın da mabadımla güleyim

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. hala anlayamamış.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

4. ziraat bankası ve halkbank

fona aktarıldığı için bddk ve sayıştay denetiminde değil artık

şeklinde bir video izledim

bu durumda mevduat tutmak riskli mi fona aktarılmış bankalarda ?

teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by dogerdm Yazıyı Oku
    Gel sen onu bizim ev sahibine anlat
    Adam üc senede 900 den 1350 yaptı tam yüzde elli
    Şöyle 900
    1000
    1200
    1350
    Gelecek haziran da 1500 yapar kesin
    Ben esnaf değilim yüzüm yok pazarlık yapamıyorum

Hazır konu açılmış iken bir kaç öğüt verseniz bu kardesinize

Adama 1 senedir balkona cam yaptır diyorum umrunda değil şöyle böyle gecistiriyor

Ama iş kiraya gelince fazladan istemesini çok iyi biliyor

Yuzde 10 a sabitleyelim dedim olmaz ne olup olmayacağı Belli olmaz dedi
    Kendisi esnaf ne yapmalı arkadaşlar?

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

sizin gibi arkadaşların elinden parasını, altından arabasını alınca şimdi ne yapmak lazım diyeni çok gördüm

ev sahibi kirayı 2.000 TL. yapmaz ise hatırım kalır, ne yapmalı diye sormaya devam et bence..!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,012
    Enpara gunluk'den (9.50%) ING -turuncu'ya 12.75% gectim.

EFT gunluk 250K limit ve ucretsiz diyor.

Umarim burada rahat ederim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by best Yazıyı Oku
    sizin gibi arkadaşların elinden parasını, altından arabasını alınca şimdi ne yapmak lazım diyeni çok gördüm

ev sahibi kirayı 2.000 TL. yapmaz ise hatırım kalır, ne yapmalı diye sormaya devam et bence..!!
    Muadillerine bakmak lazım .

Bir tanıdık 1250 ten 1500 yaptı kirayı kiracı bir şey ses etmiyor .

komşusu 2200 kira ödüyor o yüzden aynı apartmanda

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Enpara gunluk'den (9.50%) ING -turuncu'ya 12.75% gectim.

EFT gunluk 250K limit ve ucretsiz diyor.

Umarim burada rahat ederim.

Syg,
    Enparaya en çok desteği ben vermiştim. Uzun süredir duygusal olarak uzaklaştık. Desteğimi geri çekiyorum.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Sayfa 300/1024 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •