Sayfa 390/1024 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Zaten doları buralara ben getirmedim isteseler dolar düşer ama bilinçli olarak buralara getirdikleri bir kur var karşımızda...

Başlığın kapsamı dışında olduğu için uzun uzadıya yazmayayım sonra insanlar tepki gösteriyor zaten bu başlığı takip edenler dolar başlığınıda az-çok takip eden kişiler.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

2. PPK toplantısında faizin artıp artmayacağını konuşuyoruz. Artarsa dolar düşer v.s yorumlar yapıyoruz. Ama toplantıda faiz artsa da, artmasa da önemli değil. Çünkü piyasa faiz konusunda belirleyici oluyor. Yoksa faizler %14-15 seviyelerinde olabilir miydi? Oranların bu seviyelerde olması bana göre dolar kuru üzerinde baskı kuran en önemli etken. Yani PPK toplatısı için fazla beklentiye girmemek gerek diye düşünüyorom.

Nasıl çıktıysa öyle düşer tabi bir mantıktır ama birde şöyle düşününce, Tl değerlenip Dolar 3.20 lere gelsinde alayım diye iç geçiren küçükler dışında bunu kim istiyor acaba ? TUROB başkanı demişki , `Turizimde Almanya ve Avrupa ( ki Türkiyenin can damarı) pazarında bu yıl tek kaybeden ülke Türkiye.` Hal böyleyken tek umut düşük Tl ile belki son dakika rezervasyonlarına umut bağlanabilir , öte yandan ihracat diğer can simiti olacak ve tüm bunlara bel bağlayan Türkiye de Dolar 3.20 lere gelsin de üç beş spekülatör borsada millete sokup sonra yukarıdan sattıkları Dolarlı alıp miktir olup gitsin hayali kuruluyor. Olur mu ? Eh ! aman 2019` a kadar işi sağlama bağlayalım ne olursa olsun denirse olur tabi niye olmasın ki...

4. Aktif 59 gune kadar 14.40 mevduat karsiligi. 60gun uzeri 14.51.
    Burgan 14.25 ayni gun valor. Swap orani'da istedim henuz gelmedi...

Faizlerde burger ,aktif hariç 14 üzeri bir oran yok galiba....

PPK toplantısından ben birşey çıkacağını sanmıyorum....

Doşe Bank 2.0 veya 2.9 da iken USDTRY yükselecek poz açın demiş olsa benim için inandırıcı olurdu....Şu an henüz kaynağı belirsiz (belirli ama bizim bilmediğimiz) bir fon henüz bulunamadı....Böyle bir fon bulunması durumunda hem USD hemde Faiz cephesinde aşağı yönlü oynama olabilir ...Ama trendler bir günde oluşmadığından birkaç günde de değişmez....

Umarım ilerleyen zaman diliminde %15 normal mevduat yakalar ve TL deki değer kayıplarımızı telafi ederiz....

Bu arada PPK toplantısından faiz artışı yada azalışı yönünde bir karar çıkmayacağını düşünüyorum. Öte yandan yüksek çıkacağını düşündüğüm Nisan enflasyonu sonrasında Dolarda yukarı yönlü bir hareket beklemekteyim. Piyasa faizlerinde ise küçük bankalarda %14 üstü faizler belki olabilir.

3.2'ler, aç tavuk misali olmuş..

Dua edelimde dışarıda ''fear trade'' denilen şey başlamasın..

Dışarıdan en dayanıksız görülen ekonomilerden biriyiz..

8.  Alıntı Originally Posted by scobanx Yazıyı Oku
    Aktif 59 gune kadar 14.40 mevduat karsiligi. 60gun uzeri 14.51.
    Burgan 14.25 ayni gun valor. Swap orani'da istedim henuz gelmedi...
    Burgan 14.25'e mi çıktı bugün? Miktar ne kadar?

Sayfa 390/1024 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •