Sayfa 444/1024 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    son zamanlarda kamu bankalarının ısrarlı yüksek faiz politikası yarışına dahil olmasının sebebi hükümetin artık döviz toplamak istemesinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Özel bankalarda 15 hatta 16 lı oranlar yakın zamanda yaşanacak gibi.
    Yurt dışı piyasalarda çok ciddi kırılmalar yaşanmaması halinde usdtl de 3.35 -- 3.20 bandına hızlı bir dalış yapabilir diye düşünüyorum.

2. birde su husus var.Hep mevduat hesabi yaparken ; dolarin yil sonuna dek getirisi ile karsilastirilip eger ki misal mevduat yil sonuna dek % 10 getirecekse net ,dolarinda % 11 vermesi gerekir diye dusunulur..
    Su an dolar 3.55 ve de MB yil sonu ongorusu 3.83
    Su an bizim aldigimiz net mevduat orani % 10 aylik olsa.. yilsonuna dek % 7 bir sermaye artisimiz olacak..
    Ancak su an dolar alan birisi 3.55 > 3.83 e % 8 getirisi olma ihtimali var.ve de MB nin bu rakamlari tutturamayip hep dolar ve euronun beklenenin uzerinde artmasi da ayri konu..

3.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    birde su husus var.Hep mevduat hesabi yaparken ; dolarin yil sonuna dek getirisi ile karsilastirilip eger ki misal mevduat yil sonuna dek % 10 getirecekse net ,dolarinda % 11 vermesi gerekir diye dusunulur..
    Su an dolar 3.55 ve de MB yil sonu ongorusu 3.83
    Su an bizim aldigimiz net mevduat orani % 10 aylik olsa.. yilsonuna dek % 7 bir sermaye artisimiz olacak..
    Ancak su an dolar alan birisi 3.55 > 3.83 e % 8 getirisi olma ihtimali var.ve de MB nin bu rakamlari tutturamayip hep dolar ve euronun beklenenin uzerinde artmasi da ayri konu..

Burada bir hatayı düzeltelim önemli,

TCMB piyasada anket yaptırır ve öyle açıklar o kur tahminlerini. Yani kendisi öyle bir öngörüde bulunmuyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Agir ol.

CRASH tum hiziyla yolda.

Syg,
    crash ışık hızıyla yolda crashci en son kopru ustunde gorulmus yanında dolarcıkları varmıs tutmayın beni ya bu ben benjamini yakarım ya burdan atlarım diyormus subat 4.20 yapalım olmadı mart verelim 4.20 hadi oda olmadı nisan mayıs olsun ...bankanın biri mayısa 4.60 opsyion kullanmıs neymis 4.60 olacakmıs bak hele adama yedirirlermi ? dolar 3.65 ustunde olunca aksama kadar crasch crach dolar 3.65 altına inince ortodan topuk kaybolus..boylelerinin yaptıgı yorumdan ne hayır gelir adamlar tl mevduatla isi yok saah aksam burda tl mevduatcıları ezik yerine koyuyordu oran paylasmıyordu fistch sonrası son cıkıs olur dolar alıp satmayan dısında dolar ı olan kısada orta vadede yanar dedik oylede oldu...o gunlerde mevduat oran 10.80 e dusmustu yandık bittik 9 a dusecek naraları atıyorları dolarcılar tl cileri saf yerine koyuyordu dedik ki uzulmeyin tl mevduatcılar once 12.50 ardından 13.50 gorulecek ve su gunlerde 14 dahi gecildi.....ve noldu ? yılbasında 3.53 ten dolar alan sadece 0.5 kardayke tl de kalan 3.7 ekledi parasına dolarcılar forumdan yok olduguna gore biz gercek tl mevduatcı olarak yorum yapabiliriz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,117
     Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    son zamanlarda kamu bankalarının ısrarlı yüksek faiz politikası yarışına dahil olmasının sebebi hükümetin artık döviz toplamak istemesinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Özel bankalarda 15 hatta 16 lı oranlar yakın zamanda yaşanacak gibi.
    Yurt dışı piyasalarda çok ciddi kırılmalar yaşanmaması halinde usdtl de 3.35 -- 3.20 bandına hızlı bir dalış yapabilir diye düşünüyorum.
    3.20-3.40 bandi dedigimde bundan 8 ay evvel bir yanlislik yok degil mi? diye soranlar olmustu.
    Crash tum hiziyla yolda.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    3.20-3.40 bandi dedigimde bundan 8 ay evvel bir yanlislik yok degil mi? diye soranlar olmustu.
    Crash tum hiziyla yolda.
    Syg,
    Dudu dedeciğim espriyi mi kaçırıyorum sen öyle crash filan demezdin?

Ykb para getir 13 vereceğim söz diye mesaj çekmiş. Getirmeyeceğim kardeşim zorla mı

7. su an 32 liklerde en yuksek burgan ve tbank ta 2 sindede hem yeni hem eski paraya oranlar hemen hemen aynı...gunluklerde kiraz ve vov hesabın 13.50 oldugu zamanda turuncu nun 13.50 oksijenin 14 olması gerekir ...fibada e vadeli 13.85 ken normal vadeli 13.25 önerdi kabul etmedim.

Geçen hafta Burger den 14.75 le bir arkadaş bağlamıştı....

Vakıf tan benim bireysel için aldığım oran 14.30 du....

Burger den sıcak oran alan varmı?

Sayfa 444/1024 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •