Sayfa 509/1024 İlkİlk ... 94094594995075085095105115195596091009 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. FED toplantı tarihleri - tcmb toplantı tarihleri
    14 haziran - 15 haziran
    26 temmuz - 27 temmuz
    20 eylül - 14 eylül
    1 kasım - 26 ekim
    13 aralık - 14 aralık

bu tarihler mevduat faizleri için kritik tarihler. vadelerinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

haziranda kesin bir fed faiz artışı var. böylece ikinci olacak artış. sonrasında 3-4 demişlerdi, 3.yü ne zaman yaparlar? eylül mi kasım mı?

doların seviyesi de önemli faizler için. ve tabi enflasyon. enflasyonda düşüş başlarsa tcmb en azından haziran ayını artış-azalış yapmadan geçip temmuzda azalış yapabilir. bu faizlerde düşüşü beraberinde getirebilir. yani diyeceğim o ki, bu gördüğümüz en yüksek oranlar olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    Mayıs 18-22 arası piyasada likit para tanemen biteceğini tahmin ediyorum ve merkez glp de şok faiz artışı yapmak zorunda kalacak, şu an Londra dan dolar karşışılığı tl falan buluyor adı swap denen bir tür işlemle likit buluyor , büyük ihtimalle oradaki üçkağıtçılarda merkez bnk a pahalıya satıyorda olabilir, midyata giderken......16,50-17,00, 18,70 ler dediğim tarih aralığında görülmesi lazım, ileriki aylarda ise vatandaş dolardan tl ye koşacak, hepsi olacak, tıpkı 2000-2001 de olduğu gibi, no one can stop GLP anymore,
    Bu şekilde düşünmenizin sebebi nedir? Mayıs ayında neden piyasada nakit sıkışıklığı olacak? Bu bir bilgiden mi kaynaklanıyor; yoksa tahmin mi? Açıklarsanız bilgi sahibi oluruz.

3.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ne altin ne borsa ne mevduat..
    En cok kazandiran sey erken rezervasyon tatil almak..
    Kasim ayinda 3500 e aldigim temmuz 5 gece gural premiere demin baktim ets den 6500 tl olmus..
    Baskasina devir olayi olsa her kasim tum parayi tatile gomup sezondan 1 ay once satsak her sene 2 ye katlariz sermayeyi )
    peki kaça satarsınız?

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Kasim ayinda 3500 e aldigim temmuz 5 gece gural premiere demin baktim ets den 6500 tl olmus..
    Baskasina devir olayi olsa her kasim tum parayi tatile gomup sezondan 1 ay once satsak her sene 2 ye katlariz sermayeyi )
    Satma hakkın varsa ve satabiliyorsan iyi bir alışveriş. Aslında birilerinin aklına gelse de bunu biste acalar. Tatili senet olarak alıp satabilsek. Satamayan da tüm yıl tatil yapar.��
    Son düzenleme : rxpu; 11-05-2017 saat: 13:05.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Mevduat topiginde borsa konusunda yapilan yorumlari okudukca sadece gulumsuyorum.
    Syg,
    Gülme. Borsayı sen bulaştırdın bu topiğe

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Bir büyük turizm acentalarının reklamı eksikti burada.
    Büyük turizm acentaları booking.com u sadece türkiyeden türkiyeye rezervasyonda yasaklattı.
    Yetmedi airbnnb ile istanbulda kalan ingilizler ve günlük ev kiralayanlara, onların demeçleri sonrası polis baskınları.
    Şimdi de belki yabancyıa 2 ye sattığını 3 e dev indirim yalanıyla yerliye satıldı reklamları
    Burada param var şuraya buraya yatırdım yazdıkça , bakalım daha kimler gelecek buraya.
    Moderatörleri "Sugosu82" yi engellemeya davet ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Dün bende 50 gün ile 90 gün arası gidip geldikten sonra 50 güne karar verdim.Bugün bakıyorum bazı hoşgeldin oranları yükselmeye başlamış acaba 50 gün uzun mu diye düşünmeye başladım.Bence 90 güne uzanmayın haziran sonu bilançolarına yoğunlaşın.Enflasyon oranları biraz daha yükselecek gibi geliyor ve KGF miktar hedefine daha ulaşmadı oranları yukarı itmeye devam edecek diye düşünüyorum.
    Aynı fikirdeyim. Ben de nisan ayının sonlarında 42 gün bağladım. Şimdi kendime kızıyorum. keşke 32g bağlasaydım diye.

8.  Alıntı Originally Posted by proftrader Yazıyı Oku
    Bir büyük turizm acentalarının reklamı eksikti burada.
    Büyük turizm acentaları booking.com u sadece türkiyeden türkiyeye rezervasyonda yasaklattı.
    Yetmedi airbnnb ile istanbulda kalan ingilizler ve günlük ev kiralayanlara, onların demeçleri sonrası polis baskınları.
    Şimdi de belki yabancyıa 2 ye sattığını 3 e dev indirim yalanıyla yerliye satıldı reklamları
    Burada param var şuraya buraya yatırdım yazdıkça , bakalım daha kimler gelecek buraya.
    Moderatörleri "Sugosu82" yi engellemeya davet ediyorum.
    söylediklerinize hiç katılmıyorum. turizmde çalışan birisi olarak, booking.com çok ciddi komisyonlarla ve otelleri baskı altında tutarak (en düşük fiyat garantisi, daha düşüğüne satarsan sistemden çıkarma tehdidi) ve hiç vergi vermeden. bir örnek çalıştığım otel grubu yalnızca bir ayda ödediği komisyon tutarı 150-170 Bin TL. vergi kaçağını gelin siz hesaplayın.
    airbnb; berlinde ve bazı avrupa destinasyonlarında yasaklı olan bir kurum. oteller ciddi denetim altındayken (vergi, belediye, itfaiye, bakanlık vb) sizin 1+1 evinizi airbnb üzerinden kiraya vermeniz adil mi? hiçbir denetimi yok, kaçak. sonra turistlerin başına böyle saçma bir olay gelince de "aaa türkiyede otel odalarını polis basıyor" deniyor basında.

hiçbir yangın tertibatı yok, hiçbir güvenlik vb yok. çok riskli,

Sayfa 509/1024 İlkİlk ... 94094594995075085095105115195596091009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •