Special Days Image
Sayfa 510/1024 İlkİlk ... 104104605005085095105115125205606101010 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. benim erken rezervasyon aldığım otelin fiyatı şu anda benim aldığım fiyatdan daha düşük
    gidip fiyat farkını iade talep edeceğim.. vermezlerse iptal ederim..

2. Faizlerle devam edelim. Turizm değil; mevduat başlığı...
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

3. YKB den bugün gelen e-posta:
    TL - %13,30
    USD-%3
    EUR-%1,55
    Vade:32-92 gün, 1.000 - 1.000.000 TL
    Yeni hesaplar için, Mayıs sonuna kadar.

4.  Alıntı Originally Posted by MusT Yazıyı Oku
    YKB den bugün gelen e-posta:
    TL - %13,30
    USD-%3
    EUR-%1,55
    Vade:32-92 gün, 1.000 - 1.000.000 TL
    Yeni hesaplar için, Mayıs sonuna kadar.
    Teklif ettiği yukarıdaki oranlardan ben YKB'na faiz veriyim, uyanık YKB! 12 yıl önce terk ettim ben onu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,944
    15% faizin ne kadari reel bu ay?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    mevduatın dolmasını 20 gün var banka temsilcisi halimi hatrımı sordu töbe yarappim mevduat süresi dolunca yine cazip oranlar vereceklermiş.benim kıçı kırık 90k parama böyle davranıyolarsa demekki baya bi sıkıntı var piyasada...
    Hangi banka o

7. Buyurgan 4.35%. Ne dersiniz ?

8.  Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Teklif ettiği yukarıdaki oranlardan ben YKB'na faiz veriyim, uyanık YKB! 12 yıl önce terk ettim ben onu...
    Sn.KaraBora YKB takdir edersiniz ki büyük bankadır... Garanti, İşbank, Halkbank, Vakıfbank ve YKB ilk 5 dedir... Ne yazık ki bir çok arkadaş bu bankaların oranlarını paylaşmak yerine Mahmut Finans, Hıdır Yatırım Ortaklığı, RodeoBank yok, Hamburger Bank, AB Bank gibi bankacıkların oranlarını paylaşmakta ve çoğu reel finans ekonomiden alakasız tefeci oranlardır..

Takdir edersiniz ki buraya 1,000 TL si olan da yazar 1,000,000 TL si olan da... Ancak; unutulmamalıdır ki; birçok insan küçükler yerine bu büyük bankaları tercih eder.. Mesela ben....

Türkiye ve ekonomisi bu küçük finans kurumlarının yada dışarıdan gelip bankacılık yapan kurumların yada bankacı olduklarını zanneden işadamların bankalarından çoğu zaman tecavüzüne maruz kalmış bir halktır...

Ve ben bu ülkede hala ısrarla ekonomide bir haltın özellikle finans sektöründe değişmediğine sapına kadar inanan bir vatandaşım... En ufak olumsuzlukta nereye nasıl kime müraacat edeceğinizi asla bilemez ve üzerine bir bardak soğuk su içersiniz... Derdinizi anlatabileceğiniz en fazla buna benzer forum sayfaları olur..

Sorun "Yatırmasaydın kardeşim'e" kadar, hatta "faiz alırken bana mı sordun" a kadar gider...

Unutmayınız Türkiye'de ben en az 15 adet finansal kriz görmüş 1970 ler kuşağı bir adamım...

İşin ilginç yanı; yaşadığım bu 15 adet finansal ve ekonomik krizlerin bir gün öncesi; Türkiye'de her şey ama her şey tüm sıradanlığı ve olağanlığı ile devam eder...

Ne bir ekonomik veri, ne bilimsel çalışma, ne done vb... asla... Yurtdışı krizler gibi kriz asla gelirim demez...

Spontane anlıktır her şey bu ülkede...

Akşam olur yatarsın; sabah olay kopmuştur... Şimdiye kadar yaşadığım tüm 15 adet kriz hep böyle oldu... Bu tip şeylerin değişmediğinin sinyalleri ve en somut delilleri ise 24 saatte USD ın 2014 yılında 2,05 TL den 2,38 TL olması ve en son 2,91 TL den kısa sürede 3,94 TL ye gelmesidir....

Bu tip nedenlerden dolayı yatırımcı; az olsun benim olsun mantığıyla da hareket edebilir... Aynı bankanın mesajı bana da geldi... YKB sının %3 USD a faiz vermesi sizin alay konunuz iken bende yüksek oran olması ile hayrete düşürdü... Ayrıca; o %3 kamuya ilan edilmiş başlangıç oranıdır... Demek ki pazarlık ve birikim büyüklüğü ile %3,5 lere kadar çıkabilirler...

Demem o ki; bazen bazı arkadaşlar öyle garip şeyler paylaşıyorlar ki; TL ye %15 orab verildi.. Yok USD a %5 verildi gibi... Bence forum başlığının amaca ulaşması için Banka adının verilemsi yanına hangi şube verdi ise onu da yazın ki; vadesi gelen arkadaş tekrar tekrar pazarlık edip uğraşmasın... Gitsin zahmetsizce yatırsın parasını alsın %15 faizini... Ama at kafadan olmaz...

Bende diyorum ki 100 K yı Finansbank %15,50 ile bağladı....

Yok öyle birşey... Ve amaca asla hizmet etmiyor ve birbirimizi gazlayıp duruyoruz...

Değerli arkadaşlar; bu 5 büyük banka ile %13 ile %13,50 arasında TL mevduat ve %3 ile USD bağlamak piyasa gerçekleridir...

Ha; isterseniz %20 vereni bile bulabilirsiniz... Ama ana paranızı ne zaman ne şekil öder orası bilinmez... Tefecilik ile bankacılığı karıştırmayalım....
    Son düzenleme : selka; 11-05-2017 saat: 15:16.

Sayfa 510/1024 İlkİlk ... 104104605005085095105115125205606101010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •