Sayfa 512/1024 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Şimdi kızacaksınız ama 2008 ABD krizi de ABD de ansızın gelmedi mi?
    Ekonomi şaha kalktı şöyle iyi böyle iyi denmiyor muydu?
    Biz kendimizi aşağılamaya neden bu kadar bayılıyoruz anlamıyorum ya.
    Kriz yapısı gereği göstere göstere gelmez zaten.
    O yüzden krizin hemen öncesinde ekonominin kötüye gittiğini söyleyenlerin oranı ile krizden çok uzakken ekonominin kötüye gittiğini söyleyenlerin oranı dünyanın heryerinde hemen hemen aynıdır.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    İşin ilginç yanı; yaşadığım bu 15 adet finansal ve ekonomik krizlerin bir gün öncesi; Türkiye'de her şey ama her şey tüm sıradanlığı ve olağanlığı ile devam eder...

Ne bir ekonomik veri, ne bilimsel çalışma, ne done vb... asla... Yurtdışı krizler gibi kriz asla gelirim demez...

Spontane anlıktır her şey bu ülkede...

2. Evet bence de herkes aldığı oranı hangi bankanın hangi şubesinden aldığını yazdığı bir formata evrilmekte fayda var. Hatta müşteri temsilcisinin adı da verilse güzel olur.
    Böylece hem atıp tutma olmaz hem de buradaki bir başka kişi kardeşim sen şu oranı vermişsin diyerek müşteri temsilcisi ile daha iyi pazarlık edebilir.

Tefecilik düşüncenize ise katılamadım.
    Tefeci fahiş faiz alana denir, verene değil.
    Verenlerin açığa verdiğini gösteren hiçbir done yok elimizde.
    Mesela burgan mevduata %14,5 verirken krediyi %14'le veriyorsa ve bunu süğrekli yapıyorsa bir sorun vardır ama böyle değilse neden bu adamlara tefeci diyelim ben anlayamadım.
    Günümüz Türkiye'sinde BDDK'nın bankaların bu tip davranışlarını incelemiyor olmasını imkan dahilinde görmüyorum. Yani bana göre mevcut şartlarda bankalardan alınan oran ne kada büyükse o kadar iyidir. Küçük banka büyük banka farketmez. Benim düşüncem bu.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Demem o ki; bazen bazı arkadaşlar öyle garip şeyler paylaşıyorlar ki; TL ye %15 orab verildi.. Yok USD a %5 verildi gibi... Bence forum başlığının amaca ulaşması için Banka adının verilemsi yanına hangi şube verdi ise onu da yazın ki; vadesi gelen arkadaş tekrar tekrar pazarlık edip uğraşmasın... Gitsin zahmetsizce yatırsın parasını alsın %15 faizini... Ama at kafadan olmaz...

Bende diyorum ki 100 K yı Finansbank %15,50 ile bağladı....

Yok öyle birşey... Ve amaca asla hizmet etmiyor ve birbirimizi gazlayıp duruyoruz...

Değerli arkadaşlar; bu 5 büyük banka ile %13 ile %13,50 arasında TL mevduat ve %3 ile USD bağlamak piyasa gerçekleridir...

Ha; isterseniz %20 vereni bile bulabilirsiniz... Ama ana paranızı ne zaman ne şekil öder orası bilinmez... Tefecilik ile bankacılığı karıştırmayalım....

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn. Memorex küçük bankaları aşağılamak gibi bir niyetim yoktur. Tam tersi büyüklerin aşağılanmasından duyduğum rahatsızlığı yazmak istedim...

Ayrıca inanın yaşınızı bilmiyorum ama birçok arkadaş özellikle genç arkadaş 2002 yılı öncesi Türkiye'sinde; "Mızraklar ile avlanıp, kedi kesip, totem yapıp, İneklere filan taptığımızı sanıyor.." da buna üzülüyorum....

Asla öyle değildi... 2000 ler öncesinde de arabalarımız, uçaklarımız, köprülerimiz, kaliteli üniversitelerimiz, yollarımız, otobanlarımız ve finansal denetim kurumlarımız ve bankalarımız vardı... Hatta sanayi ve tarım rasyolarımız bugünkünün en az 2 katı idi....

Yani; ülkemizin ilgili otoritesi o zaman da da bu bankalara çalışma izni vermiş Sermaye Piyasası, Denetleme Kurulu,Hazine Müsteşarlığı da bu kurumları denetliyor idi...

Ama bırakın özel bankaları Kamu Bankası olan

TÖBank (Türkiye Öğretmenler Bankası) bir gecede battı... Tüm Kamu öğretmenlerinin tüm emekleri gitti...
    Emlak Kredi Bankası ( Engin Civan) battı...
    ETİBANK Türkiye Maden Bankası battı...
    SÜMERBANK Türkiye Tekstil Bankası battı...

Özeller ise;
    Yurtbank battı...
    Pamukbank battı...
    Demirbank battı...
    İmarbank battı...
    Adabank battı...
    BayındırBank battı...
    ToprakBank battı...
    İktisat Bankası battı...
    Bank Express battı...
    Türk Ticaret Bankası
    Bank Ekspres
    İnterbank
    Esbank
    Yaşarbank
    Egebank
    Yurtbank
    Bank Kapital
    Demirbank
    Ulusal Bank
    İktisat Bankası
    Tariş Bank
    Bayındırbank
    Kentbank
    EGS Bank
    Site Bank battılar...

Bunlardan önce de BANKER ler vardı... En az 50 adet.. Cüneyt Arkın reklamlarında oynardı... Battı... Millet gene parasının üzerine soğuk su içti...

Ve en son güncel olanı ise

Bank Asya o da battı... Milletin parası ne oldu alabildiler mi?

Bence alamadılar... Hala beni anlamamakta ısrar ediyorsanız o da sizin sorunuzdur...

Herneyse beni sanırım yanlış anladınız... Kastım küçükleri aşağılamak değil; büyüklerin aşağılanması idi... O sebeple isteyen parasını istediği yere yatırır; kesinlikle beni ilgilendirmez ve haddim de değildir..

Amacım tecrübelerimi ve bilgilerimiz sizlerle paylaşmaktır... Dikkat çekmektir....

Çünkü hiçbirimiz bu bankaların sahipleri kadar zengin değiliz....
    Büyük bankaların isimlerini DÜZGÜN yazıp küçük bankalara gelince Mahmut Yatırım,Hıdır Finans,Rodeobank,Hamburgerbank,AB bank şeklinde yazacaksınız ve de bunun küçümseme ,aşağılama olmadığını iddia edeceksiniz.Buna kim İnanır? Kadir .....
    Halk,Ak,Vakıf bugünlerde en yüksek oranları verdiğine göre sizin mantığınıza göre bu bankalar tefeci oluyor öyle mi?
    Siyasilerin söyledikleri sözlerden sonra eleştirildiklerinde tornistan yapamadıkları için yaptıkları ''yanlış anladınız'' muhabbetiyle ayrıca milletin zekasıyla alay etmeleri beni deli eder.Anladınız sanırım.
    Son düzenleme : memorex; 11-05-2017 saat: 18:09.

4.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Evet bence de herkes aldığı oranı hangi bankanın hangi şubesinden aldığını yazdığı bir formata evrilmekte fayda var. Hatta müşteri temsilcisinin adı da verilse güzel olur.
    Böylece hem atıp tutma olmaz hem de buradaki bir başka kişi kardeşim sen şu oranı vermişsin diyerek müşteri temsilcisi ile daha iyi pazarlık edebilir.

Tefecilik düşüncenize ise katılamadım.
    Tefeci fahiş faiz alana denir, verene değil.
    Verenlerin açığa verdiğini gösteren hiçbir done yok elimizde.
    Mesela burgan mevduata %14,5 verirken krediyi %14'le veriyorsa ve bunu süğrekli yapıyorsa bir sorun vardır ama böyle değilse neden bu adamlara tefeci diyelim ben anlayamadım.
    Günümüz Türkiye'sinde BDDK'nın bankaların bu tip davranışlarını incelemiyor olmasını imkan dahilinde görmüyorum. Yani bana göre mevcut şartlarda bankalardan alınan oran ne kada büyükse o kadar iyidir. Küçük banka büyük banka farketmez. Benim düşüncem bu.
    İsterseniz adımızı soyadımızı ve kuruşuna kadar paramızın miktarını da yazalım ki m.t. hiç itiraz edemesin hatta mevduat cüzdanlarının ekran görüntülerini de yapıştıralım 80M öğrensin.(şu 80M lafına da hep kıl olmuşumdur bütün ülke işi gücü bırakıp sanki takip ediyor ) Mafya ,hırsız takımı peşimize düşsün ondan sonra

Bir banka 14.50 ile mevduat toplayıp 14.00 ile kredi dağıtabilir önemli olan bankanın PAÇAL maliyetinin ne olduğudur sonuçta her topladığı para max. orandan toplanmaz ayrıca bir süreliğine büyüme oranını yüksek tutmak piyasadan daha fazla pay almak için yapabilir.

5. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Bugün temdit yaklaştığı için mt sordum oranımız 14.50 dedi mt bugün için .

Yani burada yazan rakamlar mevduat gücüne göre alınabilir gibi daha neyi amaçlıyorlar bazıları anlamış değilim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Yüksek mevduat oranlarını duymaktan memnun olanlar mevduat müşterileri...Peki

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bundan rahatsız olanlar...Büyük bankalar,borsada keklik peşinde olanlar,hükümet taraftarları..Ama burası mevduat topiği tüm memnuniyetsizlik burda..Neden ?
    Çünkü burda mama var..

8. Mevduatçı arkadaşlar kıymetinizi bilin..Sizden öpücük isteyenlere öpücük vermeyin..Zor durumda olanlar bizler değil onlar..

Sayfa 512/1024 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •