Sayfa 548/1024 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Bazı şeylere sanki hayatımızda ilk kez görmüşüz veya ilk kez oluyormuş gibi tepki veriyoruz ya inanın çok şaşırıyorum.
    Tahvil faizlerinin 2004'ten günümüze seyri.
    Anlayana çok şey anlatıyor.

madem çok şey anlıyorsunuz geleceğe yönelik projeksiyonunuz nedir yazın biz anlamayanlar da öğrenelim.!

2.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Piyasayı yokladıklarını söylemiştim ,tepki gelince geri adım attılar.Klasik taktikleri bu.
    Ben taktiklerinin farklı olduğunu düşünüyorum. Piyasaya bunu ima edip, daha sonra böyle bir şey yapmayacağız şeklinde beyanat verip, belirli bir süre sonra farklı enstrumanlar ile benzer şekilde bir parasal genişleme yapmak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Kime göre reel faiz..içerdekilere göre mi?
    Ayın 7 sinde dolar başlığına yazmıştım:
    Yurtiçi enflasyona göre olsa yeter. En azından içerdeki talebi keser.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4. iki gün ayrıldık troller toplaşmış yine, usd 2.7tl den 3.80 e giderken neredeydiniz, mevduat faizi devlet bankalarında bile %8 den %14 lere çıkmış, tabiiki usd/tl yataya geçecek, amaç o zaten, hadi söyleyin MB ye de GLP yi kaldırıp ust banttan para versin piyasaya sonra görelim usd yi. bugun DXY 97 lere yokuş aşağı, usd/tl 3,6 üstü hala gıygıy yapıyorlar. hadi başka kapıya.

5. Burgan valörsüz %4.5 USD , mt ile konuşunca valörü kaldırıyor.

Belki tl içinde aynısnı yapıp %15 TL verebilir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yurtiçi enflasyona göre olsa yeter. En azından içerdeki talebi keser.
    Kümestekilerin önemi yok zaten..onlara biraz goygoy..tamamdır..

Dışarıdakilere mama vermezsen olmaz bu işler..hele bu saatten sonra..

Nihayetinde borsa ve bonoda yabancılara stopajı ben sıfırlamadım..

Neyin üzerinde oturduğumuzu bilmek zorundayız..

Daha dün yazmıştım:

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    DXY Trump'ın seçilmesinden itibaren tüm kazanımlarını geri verdi..ama bizde faizlerin artmasına rağmen TL eski mesut günlerine dönmedi(Trump seçildiğinde dolar 3.15 civarında idi)..

Hani GOP paraları doları dövmüştü ya!!

Biz niye dayak yiyoruz ya..
    Bugünkü durum:

18 Mayıs 2017 Perşembe, 14:55

ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya ile gizli istihbarat paylaştığı iddiasına yönelik endişeler gelişen ülke varlıklarını vurdu.

Gelişen ülke para birimlerinde en büyük düşüşü %2.4'lük sert kayıpla Güney Afrika randı kaydetti. Merksika pesosu %2'nin üzerinde değer kaybederken Türk Lirası da en fazla değer kaybeden 3. para birimi oldu.
    Az önce yazdım carry'den %4.4...bizimkilerin göbeği çatlasın reel 0.5 alacağım diye..

7.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Kümestekilerin önemi yok zaten..onlara biraz goygoy..tamamdır..

Dışarıdakilere mama vermezsen olmaz bu işler..hele bu saatten sonra..
    ..
    O kümes mevzu hiç belli olmaz. Elinde dolar olan yastık altına veya sarı altına çevirmeye başladığında ortada kümes falan kalmaz.
    Yurtiçini o kadar hafife alma. zira en büyük darbe sana en yakın olandan gelir.

8. Dolar tl yi birakinda brezilyaya bakin bir ara real %8 dusuyordu borsasi -%11

Sayfa 548/1024 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •