Special Days Image
Sayfa 410/1024 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510910 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,273 - 3,280 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkdaşlar dün Halkbank' dan 1K için 14.00 oran aldım. MT si Oranı Gnl. Md' lükten sorarak aldı. Yani şehir ve şube farketmiyor. EFT olayında valör kaybı yok. Vade 32 gün. Bu arada iki gün sonra dönüşüm var. Vakıfbank dan swap ve mevduat oranı alabilirseniz iyi olur. Malum banka ile çalışanlara oran vermiyor, kırk dereden su getiriyorlar.
    Malum banka?

2. dört beş sene önce vakıfın adı bile geçmezdi bu forumda.. sonra yavaş yavaş artmaya başladı oranları.. şimdi neredeyse en yüksek oranı veren bankalardan biri..

3.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    dört beş sene önce vakıfın adı bile geçmezdi bu forumda.. sonra yavaş yavaş artmaya başladı oranları.. şimdi neredeyse en yüksek oranı veren bankalardan biri..
    Kesinlikle, buna yavaş yavaş Halkbank da ekleniyor sanki.. Mart sonu da taşımasız swap'a aldığım en yüksek oran 13,80 ile Şekerbanka aitti.. Vakıf ve Halk'ın 14 verdiği bir ortamda T-Bank, ABank ve Fiba gibi mevduata daha fazla ihtiyaç duyan bankaların nispeten daha yüksek oran vermesi gerekirken T-Bank MT'si 13,50 den para bağlatmaya çalışıyordu geçen gün.

4.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Bono ödenmemesi durumda yatırımcı ne yapmalı ?
    merakımdan soruyorum.
    bu ülkede hazine bonosu/devlet tahvili ödenmedi.. hemde devlet kurumlarının yaptığı ahlaksız bir algı operasyonu yapılarak çamura yatıldı..

devletin zihniyetinin bozuk olduğundan emin olabilirsiniz.. esasen bankaları ben daha çok daha dürüst buluyorum.. sömürürler fakat anaparazını gasp etmezler. ederlerse bankalara karşı "hukuk" çalışır.. devlet gasp eder ve daha önemlisi devlet e karşı hukuk çalışmaz..

sözü edilen aktif bank batarsa, yada finansal göstergeler kötü olmasa bile el konursa (imar bankası gibi) devletin müdahil olduğu hiç bir işte hakkınızı alamazsınız..

yani çalık holding in malı-mülkü ve parası olsa dahi devlet aktifbank ın büyük zararı olduğunu iddaa ederse ve bir şekilde aktifbank tan ciddi alacak gösterirse eliniz kolunuz bağlanır.

yani arka plan da dönen dolapların farkına varılmaz. imar bankasın da olduğu gibi devlet alacağını istedği şekilde gösterebilir. bunu sorgulayamazsınız.. el koyduklarının değerini istedği gibi belirleyebilir.. bunu da sorgulayamazsınız..

bunun dışında işin normali devletler bankaları devlet bankası gibi yönetirler.. tasarrufların hiç birşekilde zarar görmesine izin vermez/veremezler. yani aktifbank bononuzu iç etse bile devlet insiyatif alır ve hakkınızın tamamını öder.

ama burası türkiye ve devlet art niyetli..

malum banka= aktif bank.. BU BANKA DA İMAR BANKASI GİBİ ALGI MÜHENDİSLİĞİNİN KURBANI OLUYOR. ESASEN BU BANKA DEVLETİN YETKİ VERDİĞİ BİR KATILIM BANKASI.. ama hayatta herşey algı ile yürüyor. doğru ve yanlış kavramları kaybolmuş durumda.

5. Akbank USD 3,10 dan bağladım bu gün.. Kredi Faizlerinin yarınki toplantıda yükseltilebileceğinden bu gün sabahtan bireysel kredi faizlerine yansıttıklarından felan bahsetti bayan mt.

6. Bono ile ilgili sık sık kafa bulandıran sözde sorular ( bilinçli olarak ) soruluyor.. Eski imarzede olarak , böyle yazılara gülüyorum. O zamanda uzanlar , yüklü mevduat topladıklarında vadelerin de 3 ay gibi yerlere geldiğinde vadeye 10 gün kala kendileri bir söylenti çıkarıyorlar ve mudilerin ana paralarını faizsiz çekmelerine sebep oluyorlardı. Bir böyle, iki böyle insanlar artık '' blöf, boş bunlar '' demeye başlamıştı ki , bu kez hükümet el koydu.

Bu işler artık rafa kalktı. Bir yığın denetim ve kurum var. Ayrıca söylenti bile olsa cezalar ağır. Kısacası artık bono da olsa , mevduat da olsa korkmaya gerek yok.. Hayat zaten risk... Yüksek getiri nerede ise oradayım. Faiz olur, döviz olur, hisse olur farketmez....

7.  Alıntı Originally Posted by ihtiyar Yazıyı Oku
    Bono ile ilgili sık sık kafa bulandıran sözde sorular ( bilinçli olarak ) soruluyor.. Eski imarzede olarak , böyle yazılara gülüyorum. O zamanda uzanlar , yüklü mevduat topladıklarında vadelerin de 3 ay gibi yerlere geldiğinde vadeye 10 gün kala kendileri bir söylenti çıkarıyorlar ve mudilerin ana paralarını faizsiz çekmelerine sebep oluyorlardı. Bir böyle, iki böyle insanlar artık '' blöf, boş bunlar '' demeye başlamıştı ki , bu kez hükümet el koydu.

Bu işler artık rafa kalktı. Bir yığın denetim ve kurum var. Ayrıca söylenti bile olsa cezalar ağır. Kısacası artık bono da olsa , mevduat da olsa korkmaya gerek yok.. Hayat zaten risk... Yüksek getiri nerede ise oradayım. Faiz olur, döviz olur, hisse olur farketmez....
    kampanyalarında bir yıllık faizi uçurmuşlardı. sonra bir söylenti herkes vade bozdurunca bir yıl masrafsız mevduat kullandılar.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Güzel kardeşim mesajını okuyunca yüzümde tebessüm oluştu. 1k = bir milyon
    Bildiğim kadarıyla 1k= 1milyon değildir.

K 1,000 anlamına gelen kilo'nun kısaltılmışıdır. Kilogram(kg), kilobyte (kb) v.s. de olduğu gibi bin anlamına gelir.

Sayfa 410/1024 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •