Anket Sonuçlarını Gör: BORSAYA ve ÜLKEYE YüKSEK FAİZ mi VEYA YÜKSEK DöViZ KURLARI MI DAHA AZ ZARARLI? 2019!

Oylayan
57. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • YÜKSEK FAİZ Daha çok ZARARLI

27 47.37%
  • YÜKSEK DÇVİZ KURLARI DAHA ZARARLI

16 28.07%
  • İKİSİNİN ETKİSİ AYNI ve EŞİTTİR

14 24.56%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 119 madde; 89 - 96 arası.

Konu: BORSAYA ve ÜLKEYE YüKSEK FAİZ mi VEYA YÜKSEK DöViZ KURLARI MI DAHA AZ ZARARLI? 2019!

1. 16-17-18 ocak 2018 tarihinde USDTRY nin 3,84500 civarları geçilirse
    3,87800 ler e kadar DAYANIR HIZLI bir ralli olabilir

ancak dikkat edilmeli ki 18 ocak 19 ocak 2018 de 3,82lere kadar SALINABİLİR.
    GÜZEL bir günlük TRADE KARı cebe bırakabilir.
    ben bu riske giriyorum gece saat 2 de DOGRUDAN USDTRY BUY yaparım bir miktar
    gecelik FAİZ ödemek istemem.
    yarın DOLAR 3,77lere kdar korkutabilir korkmamak gerekli.

2.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    16-17-18 ocak 2018 tarihinde USDTRY nin 3,84500 civarları geçilirse
    3,87800 ler e kadar DAYANIR HIZLI bir ralli olabilir

ancak dikkat edilmeli ki 18 ocak 19 ocak 2018 de 3,82lere kadar SALINABİLİR.
    GÜZEL bir günlük TRADE KARı cebe bırakabilir.
    ben bu riske giriyorum gece saat 2 de DOGRUDAN USDTRY BUY yaparım bir miktar
    gecelik FAİZ ödemek istemem.
    yarın DOLAR 3,77lere kdar korkutabilir korkmamak gerekli.
    ersoy bey dolarda bu çıkış sünni gibi tahminen nerden dönecektir

3. bakalım neler olacak 31 ocak 2018 e kadar EURO mu dolar mı? yoksa ikisi beraber mi?

Ekonomistler bunu siyasete bağlıyor ben ise derim ki " siyaset sadece tiyatrodur"
    oyun baştan bellidir"
    ####
    euro 31 ocakta 4,79500 gösterebilir.
    ####

4. 9 ay oldu başlığı açalı, hep aynı ıslak rüyayı görüyorsun ama aslında altını ıslatıyorsun.

107 bin stop ile sonsuza kadar çıkabilir.

5. bakarız neler olacak
    ben piyasalarda bir ALIM yönlü sinyal görmüyorum

####
    FAKE bir iddia ortaya atmış bir yatırım kuruluşu :
    http://hisse.net/haber/?p=1004

çok güldüm TL değer kazanacakmış Dolar karşısında.
    tamam kazansın da EURO ve sterlin ne olacak? EURUSD paritesinin geçen hafta ne yaptığını hepimiz gördük Parite daha yukarı giderse EURO da gider dolar sabit kalsın.ancak sisteme göre DOlar ve euro kesinlikle yerinde kalmayacak ve yükseliş beklemeyenleri üzecekler.
    BAKIN resimdeki YAZIDA neler yazmışım?
    ####

2018 harcamama yılı olsun vatandaş için ne yapın ne edin En ufak bir harcama yapmayın,tasarruf yapıp ALTIN yapma yılı olsun.bakın grafikteki düşüşte ve devamındaki Yükselişte yani 2023-2024 yıllarında ALTIN TRY baznda 5misline çıkıp geçmeli bakarsınız 6-7misli bile olabilir.
    kısacası şuan gramı 150-160tl dersek dediğim YILLARDA 750-800tl GRAM fiyatı olacak
    unutmayın 2000 yılında Asgari ücret 120 tl idi fakat ALTIN Gr fiyatı 5tl idi.yani
    aradan geçen 18 yılda kimse ALTIN fiyatınında yaklaşık 32misli bir HAREKET ÖNGÖREBİLİR MİYDİ?

####
    ben minimum TAHMİNİMİ yazdım bakarsınız 10 misline çıkar kimse bilemez bunlar DOLAR kuru ve fiyat artışları ile ilgili birazda.

####

6. BORSA 130 000 olur diyenler Ekonomistler vs. acaba ne yaptıklarını biliyor mu kendileri GÜNLÜK dahi MAL taşıyor mu sormak gerekli?
    KISA bilgi : aracı kurumlar ,traderlar ,kurumlar kesinlikle günlük dahi mal taşımıyor/taşımazlar
    ####
    peki borsanın yukarıdaki yönü tahmini ne olur sizce?
    120-130 ?
    bence bu herifler (hergün ortalıkta cirit atıp abuk sabuk mantıksız konuşan farklı ünvanlı kimseler) 130 bin olacaksa neden mal taşımıyor ?
    olabilir diyorum bakın yanlış anlamayın genel tahminim gelecek yıllarca EKSİ düşük fiyatlamalar ama yüksebilir diyorum halen
    yükselecek demiyorum çünkü Endeksi TAŞIYAN hisserleri taşıyan kişiler artık büyük çoğunluğa sahip ve her 100 MİLYON tl lik malı 1 AY taşımaları sonucu aylık FAİZ zararları tam 950 000 tl üstelik bu parayı KREDİ olarak verirlerse ZARARları daha FAZLA.
    ve ENDEKS hisselerinin ENDEKSe etkisi ÇOK büyük.düşünün AKBNK ın endeks ağırlığı neredeyse %10
    ####
    HAFTAYA dolar ve EURO kurlarını takip edin güzel KALDIRAÇLI işlemlerden kazançlar gelecektir.
    DOLARda halen kısa hedef 3,87-3,90 arası
    EURO 31 ocak haftası 4,79a dayanacak.
    ####
    bakalım neler olacak bende merak ediyorum.?
    ####
    GLOBAL yöneticiler TR için ne istiyor anlamadım Önce demir leydi derken şuan asla aday olamayak birisini Kaldırıyorlar
    çok merak ediyorum siyasi kriz i bahane ediip mi yoksa HURRAAA diye başa getirilenin GAZI ile önce Bizi borsayı gazlayıp sonra kriz mi Çıkartacaklar?
    ####
    Petrol-altın 2023-2024
    ####
    ALTIN ın 2000 yılından 2018 in bugünlerine kadar 32 misli GETİRİ yapacağını kim tahmin eder di?
    şuan ekonomide harcamama BİRİKTİRME TASARRUF etme zamanı.
    ####
    Aşı krizi çıktı birde vatandaşın kafasına zorla iteliyorlar,
    örnek:kızamık aşısı olacaksın kızamığa yakalanma olasılığın milyonda 1
    aşıdan zehirlenmen %100 garanti.
    GLOBAL oyun işte aşılar
    ancak belli hastalıklar var ki o kısımlar tartışılır
    hep söylerim Global yönetenler sana ne Dayatırsa altında bir çapanoğlu vardır.
    ve iyi de Kazanç elde ederler .
    bunların aksini iddia eden profesörler doktorlar hep TARİHTEN silinmiştir KAralanmıştır aşağılanmıştır
    bunun en son örneği ekmek un karşıtı doktor a sağlam saldırdılar .
    ben unlu mamul yemeyeli uzun zaman oldu gerçekten daha sağlıklı hissediyorum .
    çocuklarını aşılamayı RET edenlere Fransada hapis cezası FALAN yok bizim basın yanlış bilgide Rekor kırar
    red etme hakkınız var ancak ihmal ederseniz hapis cezası var zaten bu uluslararası bir yasa "kimsenin sağlını tehdit edemezsiniz kimsede sizin kişisel haklarınızı ihlal edemez"
    AŞI yaptırmadım yaptırmamda!
    ÇİN malı olmayan AŞI geliyor mu ülkemize? ALMANyanın kullandığı ingilterenin kullandığı aşıları getirsinler bizlere görelim.
    ####
    neyse bizim medya televizyonların anlattıkları DAİMA vatandaşın ALEYHİNEDİR
    yeri gelir MAL pazarlar YERİ gelir PAZARLAMA yapar yeri gelir Haddinizi bilin der yeri gelir İtaat edin ses çıkartmayın der.
    yeri gelir Kredi AL ömür boyu köle ol diye haber yapar
    yeri gelir özendirir cebindekini tırtıklar.
    ####
    vatandaş ise daima sistemde trene son biner kandırılır çünkü basit bir oyun içinde sınırsız KAğıt basıyorsun ve belli bir kağıt tahsis ettiklerinin kağıtlarını indiriyorsun sonra yine onlara kağıt vermek için çalışmalarını bekliyorsun yine kağıtlarını almak için uğraşıyorsun ki sana İTAAT etsinler.
    ####
    nasıl sistem?
    kitapları yazanlar yeri gelir tarihin yazılarını değiştirir.
    sonra gelirler vatandaşa derler ki: " evet bakın tahminlerimiz olmadı çünkü Dolar ın hareketi bizi etkileri yatırımcı tr yi seçmedi çünkü faizlerimiz DÜŞÜK" ama bakmazlar ki yüksek faiz aslında milletin emeğini çalıyor.
    kim kazanıyor yüksek FAİZden bunu düşünün?
    iki şsekilde de soyulacaksanız öncelikle karşı tarafın AZ kazanmasını isterim ben kısacası önce doları 5,60 tl olmasına izin vereceksin faizi %9 lara çekip (burada net banka getirisinden söz ediyorum)
    bakın nasıl ülkeye sermaye AKIYOR görün bakın nasıl BORSA önce DÜŞÜŞ tepkisi verip ardından düşüşü kesilip uzun vadede yükseliş rallisi yapıyor
    aksi HALDE faiz yüksekse teknik analiz çalışır ve paylaştığım resim büyük olasılıkla gerçekleşir.
    iki koşulda olmadı ancak yine borsa yükseliyorsa Sorun daha büyüktür.
    fakat yükselen dolar mutlaka borsayı uzun vadede destekleyecektir.

(bilmeyenler için BORSADA uzun vade 5-6-7 yıllık vadelerdir)(zamansal analizde grafik uzadıkça hareket zamanı da artar)

7.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    BORSA 130 000 olur diyenler Ekonomistler vs. acaba ne yaptıklarını biliyor mu kendileri GÜNLÜK dahi MAL taşıyor mu sormak gerekli?
    KISA bilgi : aracı kurumlar ,traderlar ,kurumlar kesinlikle günlük dahi mal taşımıyor/taşımazlar
    ####
    peki borsanın yukarıdaki yönü tahmini ne olur sizce?
    120-130 ?
    bence bu herifler (hergün ortalıkta cirit atıp abuk sabuk mantıksız konuşan farklı ünvanlı kimseler) 130 bin olacaksa neden mal taşımıyor ?
    olabilir diyorum bakın yanlış anlamayın genel tahminim gelecek yıllarca EKSİ düşük fiyatlamalar ama yüksebilir diyorum halen
    yükselecek demiyorum çünkü Endeksi TAŞIYAN hisserleri taşıyan kişiler artık büyük çoğunluğa sahip ve her 100 MİLYON tl lik malı 1 AY taşımaları sonucu aylık FAİZ zararları tam 950 000 tl üstelik bu parayı KREDİ olarak verirlerse ZARARları daha FAZLA.
    ve ENDEKS hisselerinin ENDEKSe etkisi ÇOK büyük.düşünün AKBNK ın endeks ağırlığı neredeyse %10
    ####
    HAFTAYA dolar ve EURO kurlarını takip edin güzel KALDIRAÇLI işlemlerden kazançlar gelecektir.
    DOLARda halen kısa hedef 3,87-3,90 arası
    EURO 31 ocak haftası 4,79a dayanacak.
    ####
    bakalım neler olacak bende merak ediyorum.?
    ####
    GLOBAL yöneticiler TR için ne istiyor anlamadım Önce demir leydi derken şuan asla aday olamayak birisini Kaldırıyorlar
    çok merak ediyorum siyasi kriz i bahane ediip mi yoksa HURRAAA diye başa getirilenin GAZI ile önce Bizi borsayı gazlayıp sonra kriz mi Çıkartacaklar?
    ####
    Petrol-altın 2023-2024
    ####
    ALTIN ın 2000 yılından 2018 in bugünlerine kadar 32 misli GETİRİ yapacağını kim tahmin eder di?
    şuan ekonomide harcamama BİRİKTİRME TASARRUF etme zamanı.
    ####
    Aşı krizi çıktı birde vatandaşın kafasına zorla iteliyorlar,
    örnek:kızamık aşısı olacaksın kızamığa yakalanma olasılığın milyonda 1
    aşıdan zehirlenmen %100 garanti.
    GLOBAL oyun işte aşılar
    ancak belli hastalıklar var ki o kısımlar tartışılır
    hep söylerim Global yönetenler sana ne Dayatırsa altında bir çapanoğlu vardır.
    ve iyi de Kazanç elde ederler .
    bunların aksini iddia eden profesörler doktorlar hep TARİHTEN silinmiştir KAralanmıştır aşağılanmıştır
    bunun en son örneği ekmek un karşıtı doktor a sağlam saldırdılar .
    ben unlu mamul yemeyeli uzun zaman oldu gerçekten daha sağlıklı hissediyorum .
    çocuklarını aşılamayı RET edenlere Fransada hapis cezası FALAN yok bizim basın yanlış bilgide Rekor kırar
    red etme hakkınız var ancak ihmal ederseniz hapis cezası var zaten bu uluslararası bir yasa "kimsenin sağlını tehdit edemezsiniz kimsede sizin kişisel haklarınızı ihlal edemez"
    AŞI yaptırmadım yaptırmamda!
    ÇİN malı olmayan AŞI geliyor mu ülkemize? ALMANyanın kullandığı ingilterenin kullandığı aşıları getirsinler bizlere görelim.
    ####
    neyse bizim medya televizyonların anlattıkları DAİMA vatandaşın ALEYHİNEDİR
    yeri gelir MAL pazarlar YERİ gelir PAZARLAMA yapar yeri gelir Haddinizi bilin der yeri gelir İtaat edin ses çıkartmayın der.
    yeri gelir Kredi AL ömür boyu köle ol diye haber yapar
    yeri gelir özendirir cebindekini tırtıklar.
    ####
    vatandaş ise daima sistemde trene son biner kandırılır çünkü basit bir oyun içinde sınırsız KAğıt basıyorsun ve belli bir kağıt tahsis ettiklerinin kağıtlarını indiriyorsun sonra yine onlara kağıt vermek için çalışmalarını bekliyorsun yine kağıtlarını almak için uğraşıyorsun ki sana İTAAT etsinler.
    ####
    nasıl sistem?
    kitapları yazanlar yeri gelir tarihin yazılarını değiştirir.
    sonra gelirler vatandaşa derler ki: " evet bakın tahminlerimiz olmadı çünkü Dolar ın hareketi bizi etkileri yatırımcı tr yi seçmedi çünkü faizlerimiz DÜŞÜK" ama bakmazlar ki yüksek faiz aslında milletin emeğini çalıyor.
    kim kazanıyor yüksek FAİZden bunu düşünün?
    iki şsekilde de soyulacaksanız öncelikle karşı tarafın AZ kazanmasını isterim ben kısacası önce doları 5,60 tl olmasına izin vereceksin faizi %9 lara çekip (burada net banka getirisinden söz ediyorum)
    bakın nasıl ülkeye sermaye AKIYOR görün bakın nasıl BORSA önce DÜŞÜŞ tepkisi verip ardından düşüşü kesilip uzun vadede yükseliş rallisi yapıyor
    aksi HALDE faiz yüksekse teknik analiz çalışır ve paylaştığım resim büyük olasılıkla gerçekleşir.
    iki koşulda olmadı ancak yine borsa yükseliyorsa Sorun daha büyüktür.
    fakat yükselen dolar mutlaka borsayı uzun vadede destekleyecektir.

(bilmeyenler için BORSADA uzun vade 5-6-7 yıllık vadelerdir)(zamansal analizde grafik uzadıkça hareket zamanı da artar)
    ersoy bey krizden sonra 44 binlere düşermiki biraz fazla olmadımı

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •