Sayfa 54/156 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Kime yalan borcumuz var!! Grafikten bakıp söylüyorsun diyor!! Bire bir seansdaydım.. Elim gitmedi!! 2008 e tofaşta yakalanmıştım.. 2004 te 2 tl ye aldığım kağıt 2008 sonunda 1 tl ye düştü!! 2010 sonunda 9 tl den zor sattım..2011 ağustosunda Tofaş 5.50 ye düştü..ŞİMDİ 2008 İ YAŞAMAYAN ARKADAŞLARA NE DESEM BOŞ! Lakin türk traktör tüpraş Ford bu şirketlerin temettü dağıtım politikası piyasa iyi zamanları deperlermelerinde hep aşırıya eğilimi tetikler...TECRÜBEM ODUR Kİ TEMETTÜ DEMEK SERMAYE GETİRİSİDİR.. Maliyetinizi düşürmez ama kazancınıza çok şey katar sebebi hisselerin yüzde 99.9 uzun vadede değerlenmesidir..tabi dediklerim bu borsada ticaret ahlakı taşıyan ender gruplardan olan koç grubu içindir. çok büyük bi krize en tepeden yakalansanız bile KOÇ GRUBU ADAMI İHYA EDER
    haklısın tesiptler doğru zirveden alınan hisseleri bekleyecek sabrı olanlar için tabi kolay gelsin bol kazançlar
    bilmeden yazma düşünmeden konuşma.......

2.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Kime yalan borcumuz var!! Grafikten bakıp söylüyorsun diyor!! Bire bir seansdaydım.. Elim gitmedi!! 2008 e tofaşta yakalanmıştım.. 2004 te 2 tl ye aldığım kağıt 2008 sonunda 1 tl ye düştü!! 2010 sonunda 9 tl den zor sattım..2011 ağustosunda Tofaş 5.50 ye düştü..ŞİMDİ 2008 İ YAŞAMAYAN ARKADAŞLARA NE DESEM BOŞ! Lakin türk traktör tüpraş Ford bu şirketlerin temettü dağıtım politikası piyasa iyi zamanları deperlermelerinde hep aşırıya eğilimi tetikler...TECRÜBEM ODUR Kİ TEMETTÜ DEMEK SERMAYE GETİRİSİDİR.. Maliyetinizi düşürmez ama kazancınıza çok şey katar sebebi hisselerin yüzde 99.9 uzun vadede değerlenmesidir..tabi dediklerim bu borsada ticaret ahlakı taşıyan ender gruplardan olan koç grubu içindir. çok büyük bi krize en tepeden yakalansanız bile KOÇ GRUBU ADAMI UZUN VADEDE İHYA EDER
    Extra hesap yapmana gerek yok. Gün içinde nereden aldıgını goremeyız o gun hisse %7 cıkmıs.

O yüzden düz hesap yapmalısın. cunku gun ıcınde aldıgın fıyat getiriyi değiştiriyor.

Öncelikle sunu belirtelim. Grafiğe bakıp SoyluyorSAN ile SOYLUYORSUN arasında fark var.

Asıl konuya gelelım grafiğe bakarsın. 11 ağustos 2011 de düzeltilmiş fiyat yani grafikteki fiyat 8,50 mi diyor mesela

Bugunku fiyat kaç 41,16 / 8,50 = 4,84 KAT GETİRİ SAGLAMIŞ TEMETTÜ İLE LOT ALDI İSEN.

EĞER TEMETTÜLERİ BEN LOTA CEVİRMESEYDİM NE KAZANIRDIMI TEK TEK HESAPLAMAN LAZIM.

Daha kısa yöntemı varmı bilmiyorum. ANCAK 4,84 Katlık getiriden daha az cıkacagı kesin.

Kısacası senın "9.95 LİRASI 49.2 TL OLDU" dediğin yer 4,94 kat cıkmakta.

Ya aldıgın fiyat kapanısa göre altta kalmış bir fiyat oldugu için bu getiriye ulasmıssın yada hesaplaman yanlış.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by apa Yazıyı Oku
    temettüler ile kesinlikle aynı hisseyi almıyorum son zamanlarda bu konuda hata yaptığımı fark ettim , farklı hisse alarak sermaye kazancımı farklı bir yatırımda değerlendirmeye çalışıyorum.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O zaman temettü vermeyen ya da temettü vermiyor sayılabilecek düzeyde çok az veren bir hisse ya da hisseleri alıyorsunuz değil mi? Sebebi ne peki bunun?

Örneğin portföyünüz Boluc, Tuprs, Hekts, İsyat gibi temettü veren hisselerdense ve hepsi de temettü verdiğine göre madem ki temettülerle aynı hisseyi almıyorsunuz o zaman mantıken bu hisselerden gelen temettü paralarını temettü vermeyen hisselere yatırıyorsunuz. Haksız mıyım?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Kime yalan borcumuz var!! Grafikten bakıp söylüyorsun diyor!! Bire bir seansdaydım.. Elim gitmedi!! 2008 e tofaşta yakalanmıştım.. 2004 te 2 tl ye aldığım kağıt 2008 sonunda 1 tl ye düştü!! 2010 sonunda 9 tl den zor sattım..2011 ağustosunda Tofaş 5.50 ye düştü..ŞİMDİ 2008 İ YAŞAMAYAN ARKADAŞLARA NE DESEM BOŞ! Lakin türk traktör tüpraş Ford bu şirketlerin temettü dağıtım politikası piyasa iyi zamanları deperlermelerinde hep aşırıya eğilimi tetikler...TECRÜBEM ODUR Kİ TEMETTÜ DEMEK SERMAYE GETİRİSİDİR.. Maliyetinizi düşürmez ama kazancınıza çok şey katar sebebi hisselerin yüzde 99.9 uzun vadede değerlenmesidir..tabi dediklerim bu borsada ticaret ahlakı taşıyan ender gruplardan olan koç grubu içindir. çok büyük bi krize en tepeden yakalansanız bile KOÇ GRUBU ADAMI UZUN VADEDE İHYA EDER
    selam

elde ettiğiniz temettü getirilerine mümkün mertebe dokunmaz ve kağıt alıp lot artırırsanız maliyetiniz düşer, işte temettü yatırımıyla al/sat eyleminin arasındaki fark budur,

temettü yatırımcısı şirket ortağıdır ve sürekli ortaklık payını artırır, ancak al/sat oyuncusu sermayesini spekülasyona bırakır ve kapitali tamamıyla sıfırlayabilir, sermayesi spekülasyon mekanizmasının avuçlarındadır, duruma hakim değildir ,bu alenen uçurum kenarına çürük bir yuva yapmaya benzer

saygılar
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
    bazı dostlarımız temettü hisselerinin yanında temettü getirisinin şirketlerin karlılıklarının düştüğü dönemlerde azaldığında sermaye değerini korumak amaçlı farklı hisselerde alabilirmiyiz demişler ?

elbette alabilirsiniz ancak bunun temettü yatırımıyla bir ilgisi olmaz, yaptığınız x hissesini fi tarihinde alıp hedefinize göre fi tarihinde satmak ve al/sat karı elde etmek düşüncesidir, başarılı olur yada olmaz

temettü yüzlerce kez tekrar ettiğimiz gibi bir şirketin kar ve zararına ortak olmak lot artırmak ve kar payını çoğaltmak hedefidir,uzun vadeli ciddi bir ortaklık yatırımıdır, vur kaç değildir oyun değildir

temettünün ne olduğunun idrakine varmadan yorum yapmak ve kötülemeye çalışmak cahilliktir gereksiz faydası bir iştir

bu boş işi misyon edinmeyiniz bir an önce sağlam getirili bir temettü hissesiyle biriktirmeye başlayınız, vakit nakittir unutmayınız
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

6. temettü gelirlerini farklı hisselere yönlendirmem uzun vadede zaman içinde kazandıklarımla sermayemi paylastirarak elimde tutarak hepsinden kazanmaktı. bir kaç gün önce bir hesap yaptım asuzu dan ilk halka arz edildiğinde 100 lot hissesi olan birinin bugün sanırım 40000 civari bir hissesi oluyordu mantıgım bu idi hisseleri hic satmadan tutmak ve öncelik tabiki temettü veren farklı hisseler almak fakat temettü geliri düşük olan beğendiğim hisseleride alıyorum. şu var ki iyi temettü veren hisse sayınız artmayıp elinizde çeşit artıkça portföy ve getiri sönük kalıyor sanki o sebeple aynı hisseyi almamakla hata yaptığımı fark ettiğimi belirttim. bir hissede düzenli alım çok önemli, temettü ile yada yeni giriş ile biriktirmek hisse senedi yatırımında başarılı olan bir çok yatırımcının böyle yaptığını ,özellikle fiyatın düştüğü zamanlarda tekrar satın alarak başarılı olduğunu gözlemledim.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. tahammül etmek=dayanıklılık göstermek, dayanmak, kaldırmak, katlanmak.

Yazılar cumleler tahammul sınırlarını gerçekten zorluyor işte bu yuzden dayanamayarak yazmak zorunda kalıyorum.
    Birşeyi araştırıp öğrenır hatta inanmayıp hesaplarsın ondan sonra konuşursun bul bul mısalı. Ama araştırmadan hesaplamadan sağlamasını yapmadan. Gelip oradan burada duyduklarınla bul bul gibi şakınca ben tahammul edemıyorum.

Bakın yeni okuyucular eskılere demıyorum yenılere dıyorum.

Lütfen yazı yazan hiçkimseye itibar etmeyın ben dahil saglamasını ve dogrulugunu ıspatlayamadıgınız hiçbir cumleye inanmayın.

Buna benım cumlelerımde dahildir. Ben birşey ortaya atmışsam aklınızı kullanıp sızde hesaplayın sonra karar verın bır baskası ortaya bırsey atmıssa hesaplayın ondan sonra katılın veya katılmayın.

Yanlıs cok fazla bılgı dolanıyor formda hele bu sayfada bunları düzeltende olmuyor her kapıdan bır ses cıkıyor.

MESELA: Temettü ile lot arttırsınız malıyetınız düşer deniyor. Nasıl oldugu ıse ıspatlanmıyor sadece söyleniyor ve çekiliniyor kenara İşte bu cumleye hemen balıklama ınanmayacaksın SIKIŞTIR BUNU SOYLEYENI ben yeni borsacıyım nasıl malıyet düşer bana bi anlat ornekleeeeeee deeeeeeeeeeeee sorrrrrrrr bakam nasıl cevap verecek.

TEMETTÜ İLE MALIYET DÜŞMEZ İSTEYENE ISPATLARIM.

MESELA DEMIŞ Kİ: Spekilasyonla ılgılı bırseyden bahsetmıs spekilasyon nedir önce onu sorun arkadaşa
    Sonra temettü veren hisse senedinde spekilasyon oluyormu olmuyormu onu sorun odaaa yetmez dahada sıkıştırın mesela deyin ki.

Temettü veren hissede spekilasyon olmasaydı grafik hareket edermıydı diye sorun peki ya grafik hareket etmeseydı nasıl para kazancaktık diyede sorun.

SOnrada soyle soyleyın tamam hadı herkes dünyadakı tum frotocular al sat yapmasın yanı spekilasyon yapmasın froto hiç hareket etmeyecek değil mi. Herkes temettü yatırımı yapsa frotoda frotodan ne kazanırız dıye bır sorun.

SIKIŞTIRINN KONUSANLARI BEN DAHIL BEN SIKIŞTIRILMAYI COK SEVERIM O YUZDEN SIK SIK CEVAP VERIYORUM CUNKU VERECEK CEVAPLARIM VAR KAFADAN ATMA VE UYDURMA KONUSMUYORUM.

Bana bırakmayın bu sıkıştırma işini siz sıkıştıracaksınız arkadaşlar bu sayfaya gönül verecek olanlar sizlersiniz...

SORU SORMAKTAN VE SOYLEDIGI SEYI NASIL ISPATLADIGINA BAKIN.

Şu cumlelerın ıcın boş ee işte ben zamanında aldımda öyle oldu. boş bu cumle göster hesapla ıspatla bitti.

iyi geceler.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

ne zaman fordoto örneği verilse temettü karşıtları hemen topu taca atar ya da susar
    daha önce de yaşadığım bir durum olduğu için hiç şaşırmış değilim

bu ne ısrar bu ne inat böyle
    adam diyor ki şu fiyata hisse aldım o tarihten beri şu kadar temettü aldım fiyattan düş bunu; inatla yok olmaz
    ne yapcaz temetüyü fiyata mı ekleyeceğiz

MESELA: Temettü ile lot arttırsınız malıyetınız düşer deniyor. Nasıl oldugu ıse ıspatlanmıyor
    2 ocakta 30.2 tl den ford alan birisinin maliyetinden 2017 yılı temettüsünü düşerseniz maliyet 29.23 tl olur
    bugün ise fiyat 41 tl

maliyet düşmüş mü? evet düşmüş
    temettü verince hisse fiyatı düşer ve öylece kalır mı ? hayır kalmaz
    temettü veren hisse prim yaparak kazandırmaz mı ? maalesef kazandırır

daha ne diyeyyim

buyurun düşmediğini ispatlayın
    borsa yatırımcılar içindir.

Sayfa 54/156 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız