Sayfa 180/996 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Viop - XXIII

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Biz nelerle uğraşıyoruz gavur dediğimiz adamlar nelerle uğraşıyor.Dün hollandalı bir arkadaşla görüştüm muhabbet arasında doğayı kirlettiği için 10 yıl sonra hollandada doğalgaz kullanımının yasaklanacağını söyledi ne ile ısınacaksınız dediğimde ısı pompası ile dedi. Az araştırdım maliyet olarak yüksek bi maliywti varmış (net fiyat tespiti yapamadım. ) ısı su ve toprak kaynaklı ısı pompaları varmış. Hava kaynaklı daha az maliyetli imiş ama hava şartlarına göre üretimi sıkıntı yaratabiliyormuş. Hollanda bu işe girişiyorsa diğer avrupa ülkelerinde de böyle bi çalışma olacaktır. Bu işte iyi para olabilir. Bizimkiler yandaşada olsa şu iş için teşvik verse 3-5 fabrika kursak ileride piyqsayı ele geçirirsek yerli otomobil uydurmasının 100 kayı gelir.elde edebiliriz.
    https://www.google.com.tr/amp/s/www....erler-45855246

Sürdürülebilir enerji arayışı konusunda çalışmalara ağırlık veren Hollanda'da yılbaşından itibaren bazı konutlar hidrojenle ısıtılmaya başlanacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Yemiş seni o uçan hollandalı operası
    O ısı pompası
    Nehirden gelen ısı yı kullanımda oluyo
    Hollandada nehir yok
    Almanyada var
    Nehir binanın temelindeki türbine +15 derece sıcaklıkta girip eksi 5 ile çıkıp enerjisini bırakıyo
    Hollanda sahillerinde git gel var
    O sistem başka ama yahu
    Tam isolasyonlu evlerde hava kaynakli isi pompasi ile Münih'te dahi ev isitilabiliyor.
    Ancak evin icindeki hava sirkulasyonun cok iyi yapilmasi gerekiyor, yoksa rutubetten gecilmez. O yüzden her odaya havalandirma sistemi yapilmasi gerekiyor (komple sistemlerde var, ancak cok pahali). Iceri hava verirken isitarak hava veriyor ki, enerji kaybi olmasin.
    Eski evleri bu sekilde tadilat yapmak imkansiz gibi bir sey. Gazi nasil birakacaklarmis merak ettim gercekten.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Tam isolasyonlu evlerde hava kaynakli isi pompasi ile Münih'te dahi ev isitilabiliyor.
    Ancak evin icindeki hava sirkulasyonun cok iyi yapilmasi gerekiyor, yoksa rutubetten gecilmez. O yüzden her odaya havalandirma sistemi yapilmasi gerekiyor (komple sistemlerde var, ancak cok pahali). Iceri hava verirken isitarak hava veriyor ki, enerji kaybi olmasin.
    Eski evleri bu sekilde tadilat yapmak imkansiz gibi bir sey. Gazi nasil birakacaklarmis merak ettim gercekten.
    Merkezi sistem sıcak su verecekler diye biliyorum.

O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    BİDEN:Artık Erdoğanı durdurmalıyız onu indirmek için muhalefeti desktelemeliyiz
    TRUMP:BİDEN DE ERDOĞANLA BAŞ EDECEK ZİHİNSEL KAPASİTE YOK
    gurur duyuyoruz
    dünya liderliği bu olsa gerek
    belki de Amerika tarihinde bir ilk türkiye başkanı açıkça hedef alınıyor ve nasıl durdurulacağı tartışılıyor
    Amerikan liderleri bunu bir de seçim kampanyası olarak halkına anlatıyor
    Russia state-affiliated media
    Trump: Geçen hafta dünya liderleri beni arayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkından gelmemi istediler, dediler ki 'O, bir tek seni dinler, çünkü o kişilik bir tek sende var'
    https://sptnkne.ws/DvsU

Sordun mu hiç neden diğer liderler Trump pı aramış yazıyı iyi oku .

5.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Onlar çatıya güneş enerji sistemi kuruyor
    Özel mulkler
    İsi ponpasi
    Dovlet binalarına
    Tirenle geçerken
    Baka dur
    ;)))

6.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Russia state-affiliated media
    Trump: Geçen hafta dünya liderleri beni arayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkından gelmemi istediler, dediler ki 'O, bir tek seni dinler, çünkü o kişilik bir tek sende var'
    https://sptnkne.ws/DvsU

Sordun mu hiç neden diğer liderler Trump pı aramış yazıyı iyi oku .
    Siputinik news
    Başak geçmiş gene be dünyaylan ayıp ama ya
    Diğer yandan
    Bu Trump Efendinin dağa secilemeyecek olduğunun nişane i gostergesi

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Merkezi sistem sıcak su verecekler diye biliyorum.

O zaman kullanicilari oymak istiyorlar.
    Burada kim merkezi isitma ile isitmaya gectiyse oydular. Bagimlisiniz ve kolay kolay cikamiyorsunuz.
    Derimi yüzseler kabul etmem.

Viop - XXIII

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    O zaman kullanicilari oymak istiyorlar.
    Burada kim merkezi isitma ile isitmaya gectiyse oydular. Bagimlisiniz ve kolay kolay cikamiyorsunuz.
    Derimi yüzseler kabul etmem.
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dist...ct_heating.gif

O egeli ben değilim

Sayfa 180/996 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz