Sayfa 122/996 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 969 - 976 arası.

Konu: Viop - XXIII

Alıntı Originally Posted by SPESİFİK Yazıyı Oku
    bunlar atmosfer dışına çıkmadan yani 400.000 ft ( 120 km) den aşağıda gerçekleşen durumlar.Atmosfer dışına çıkamazlar bu mümkün değil.
    https://www.aa.com.tr/tr/bilim-tekno...latildi/182321

Türksat 4A uydusunun yörünge uzaklığı tam 9373 km

2. https://www.youtube.com/user/TheErsanjuan

burda materal çok. izle izle aydınlan

3.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Ben aslında teknikciyim cuma günü açtım kochol haftalık grafiğini son bar doj oluşumu gördüm haftalık ta hacım güzel bilanço güzel ama gel gelelim yabancı niye ısrarla bu kadar satıyor buna anlam veremedim ki bistin genelinde bu durum söz konusu
    aslında bu sorunun cevabı çok basit.yabancı teknik işlerde bizlerden çok daha bilinçli hareket ediyor.Aşağı yönde bir trend oluşumunu farkettiğinde yani teknikten gidişatı gördüğünden durumu satışla değerlendiriyor.Yarın bir gün yön dönersede bu sefer alış yönünde karar kılıyor.yani herşey trendlerin yapısına bağlı olarak gelişiyor.Bazen dolardaki şişirmeler bile aşağı harekete bir neden olması için yapılıyor.Atıyorum dolar 6.84 den onca zaman dururken biranda 7.40 seviyelerine doğru hareketlendirilmeside bir sebeptir.bir sebep yoksa hisseleri bile ya devre kesici ile durdurarak ya brüt takasa alarak yada açığa satışa yasak hale getirerek önleyebiliyorlar.yani endeksi düşürmek için bir sebep lazımdı o sebepte dolar oldu.dolar kesilince akdeniz oldu covid 19 oldu.trend sonlanana kadar bu haberler bu gelişmeler bitmez.dikkat edin trend sonlandımı biranda olumlu haberler piyasaya pompalanır dolar düşer ve piyasa biranda alıcılı duruma geçer.Ben bunların hepsini trend oluşumlarına bağlıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

atmosfer dışına çıkılması için 12.192 km üzeri olması gerekiyor.yukarıda 120 km yazarken yanlışlık olmuş kusura bakmayın.

5.  Alıntı Originally Posted by SPESİFİK Yazıyı Oku
    bak viop için saatlikten bir çalışma yaparak aşağıya ekledim.Bu periyot saatlik yani kısa vade.bu çalışmalar günlük ve haftalık olarakta yapılabilir.ama dikkat edersen bu kısa vade saatlik olan.diğer periyotlar ile karıştırmayalım.

Trend başladığında saatlik göstergeler çok yanlış sinyaller verir... çok büyük zarar ettirebilir....
    aşağıdaki grafikte mart dönemindeki düşüşte saatlik macd ve stokastiğe uyanları güzel bir biçmişler....
    Günlük göstergelere uyanlar kesinlikle zarar etmediler ama.... aslolan her zaman günlüktür... saatlik vs ile al-sat yapılabilir... ama yorar insanı... ayrıca herkes sürekli ekran başında oturamaz...otursada kısa vadeli göstergeler ile çok hatalı işlem yapar

Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    yaww arkadaş ,şimdi o hritiyanların da ..................can,adam ğibi ne yazıcaksan yaz,niye karıştıryon dini!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ben karıştırmıyorum yazana laf etsene adam patternden lafı allahın dediği olura getirdi

Yanlış adama çatıyon

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

abi dünya yüzeyinden mi yoksa mars yüzeyinden mi
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

ortalık yine karışmış en doğru yol insanın bildiği yoldur. en çok dikkatimide grafik atta görelim gibi tabulaştırılmış çizgiler. böyle bir anlayış haliyle borsa yapıcısının işine geliyor. çünkü borsaya ilk giren kim olursa olsun mutlaka bu yoldan geçilmesi gerektiğini sanıyor ve büyük çoğunluk sonunun nereye varacağı belli olmayan bu çıkmaz bir yolda ilerliyor. tabii ben hiç bir sıkıntı yaşamadan verim alıyorum diyen birinede hayır alamazsın olmaz öyle diyemeyiz. demekte zaten saçmalık olur. mesela benim her zaman söylediğim köroğlu destanı olmuş çizgiden anlamam rsi macd gibi terimlerden hiiç anlamam matrıxle hiç tanışmadım. hatta piyasa anlayışı ile uzaktan yakından alakam olmaması yanlış yolda olduğumumu gösterir

Sayfa 122/996 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •