Sayfa 11/996 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Viop - XXIII

1. Bugün Habertürk'de Akdeniz vs tartışıldı. Denizci ve Havacı amiral farklı düşündü gibi.

ABD 12 mile karşı olduğu için bir türlü Yunanistan kendine göre hakkını alamıyormuş, yoksa şimdiye kadar çoktan alırdı dediler. Uzay, hava, kara, deniz yollarının tıkanması ABD'nin kırmızı çizgisiymiş. Kanal İstanbul da bu anlamda gizli bir proje olabilir.

Yunanistan nüfus piramidi endişe verici ve nüfusları düşüyor.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by sartorius Yazıyı Oku
    kardeşinize hayırlı olsun,inşallah başarır bendede ögle bir kardeş var para ve rahat battı illa inşaat yapacam diyor,abi lafıda dinlemiyor,yemek konusuna gelince,bir türlü izmir'liler beraber olamadı üzüntüm ona i.g.
    Sizinde kardeşinize hayırlı olur inşallah.
    Benim davetim hala geçerli. i.g.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bugün Habertürk'de Akdeniz vs tartışıldı. Denizci ve Havacı amiral farklı düşündü gibi.

ABD 12 mile karşı olduğu için bir türlü Yunanistan kendine göre hakkını alamıyormuş, yoksa şimdiye kadar çoktan alırdı dediler. Uzay, hava, kara, deniz yollarının tıkanması ABD'nin kırmızı çizgisiymiş. Kanal İstanbul da bu anlamda gizli bir proje olabilir.

Yunanistan nüfus piramidi endişe verici ve nüfusları düşüyor.

sn Ariston avrupa birliğinin(AB)nüfus pramidi var mı?(Tv.de programın tekrarını izliyorum)

4.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    sn Ariston avrupa birliğinin(AB)nüfus pramidi var mı?
    Şu var ama AB dışı ülkeler muhtemelen Rusya da dahildir.

Eğitim ve sigorta imkanları arttıkça daha az çocuk ile yetinilmesi normal.

Diğer ülkeler linkden bakılabilir.
    https://www.populationpyramid.net/india/2020/

Almanya-Fransa-ingiltere ayrı bakmak ve yabancı uyrukluları ayırmak gerekir.
    Fransa veya diğer Avrupa ülkeleri Türkiye ile savaşa girerlerse Avrupa düşer,bizde çok zarar görürüz.
    Rusya tekrar SSCB topraklarını elde eder.(bence)

6. Bugün TRT Belgeselde yerli yangın tüpü yapımı gösterildi, firma ismi gizlenmiş göremedim. Malesef üretim çok iptidai, üstelik ürün çelik tencereden çok karışık ama internetten fiyatlara bakınca ondan çok daha ucuz. Tencere işine girseler daha çok kazanırlar.

Çin'li firma dünya için çok miktarda üretiyor ve yüksek otomasyona sokuyor, yerlinin çok şansı kalmıyor, sorun tüm dünya için aslında geçerli.

BBHT de bir iş adamı bir ürün için malzeme fiyatına Türkiye'ye geliyor biz de anlamıyoruz nasıl üretiliyor diye anlatıyordu. Çimliler malzemeyi de toptan aldığı için ucuza alıyor veya imal ediyordur.

Bir şekilde bu problemin çözülmesi lazım.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bugün TRT Belgeselde yerli yangın tüpü yapımı gösterildi, firma ismi gizlenmiş göremedim. Malesef üretim çok iptidai, üstelik ürün çelik tencereden çok karışık ama internetten bakınca ondan çok daha ucuz. Tencere işine girseler daha çok kazanırlar.

Çin'li firma dünya için üretiyor ve yüksek otomasyona sokuyor, yerlinin çok şansı kalmıyor, sorun tüm dünya için aslında geçerli.

BBHT de bir iş adamı bir ürün için malzeme fiyatına Türkiye'ye geliyor biz de anlamıyoruz nasıl üretiliyor diye anlatıyordu.

Bir şekilde bu problemin çözülmesi lazım.
    İşletmenin üretimindeki adet sayısı yükseldikçe birim başına işçilik ve diğer tedarik edilen malzemeler çok ucuzluyor.Finansman giderleri de önemli kalem.
    Çare,markalaşmak,ucuz finansman,pazarı büyütmek veya gümrük vergisini artırmak.

8. Marka ve tasarım da önemli.
    El blenderi bozuldu internetten baktım Arçelik dahil tüm firmalar motoru Çin'den getiriyormuş. Yerli traş makinası fabrikası da var, o da Çin'den getirip birleştiriyor gibi.

Farklı tasarım ile öne geçmek ama sıradan parçalarda Çin malı kullanmak da bir ara çözüm.
    Yabancılar yerli şirketleri sürekli alıyorlar, Türk vatandaşı çalışan rolü ile yetinmek durumunda kalıyor. Türk firması olsa belki ihracat da düşünecek ama ana yabancı firma nereleri Türkiye'ye vermiş ise onunla yetiniliyor gibi.

CIMSA, AKCNS ya göre daha çok ihracat yapıyormuş, ben tersi sanıyordum. Demek AKCNS ortağı Heidelberg öncelikle daha karlı olduğıu başka ülkelerdeki fabrikalardan sevkiyat yapıyor, keza IZOCAM müdürü de hangi ülke uygun ise oradan ihracat yapılıyor dünya çapında şirketin Türkiye ayağıyız dedi. BSH şirketine maliye ceza kesti, örtülü kar aktarımı yapıyorsun diye, ihracatçı olan da ana firmaya ucuza satıp oradaki ana firmada kar biriktiriyor olabilir.

Sayfa 11/996 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •