Sayfa 23/252 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Sistem testerde,al,sat,a.sat,a.kapat tablarındaki formulleri simetrik olma mecburiyetinde degildir...
    Dört ayrı yapıda formul kullanabilirsin,ama boş tab bırakmak hiç mantıklı olmaz,manuel takip gerektirir...
    Hocam anlatamadım yani grafik sadece sat göre pozisyon alıyor, pozisyon kapat (al sinyali) geldiğinde system tester pozisyon kapat formülü var, olmasa grafikte tekrar sata geçemez hep al da kalır. o al sinyalini es geçiyor çünkü resimdeki yere giriş yapmıyorum. Çünkü ben zararına kapatsın istemiyorum ama sıkıntı şurada kar realizyon stop da olmuyor, herhalde boş bıraktığım için. Bunu nasıl yapabiliriz fikriniz var mı?

[IMG][/IMG]

Alıntı Originally Posted by aly Yazıyı Oku
    Bunu nasıl yapabiliriz fikriniz var mı?
    Yok...
    Müraacaat matriks.....
    Formulden (Çizmeden) yukarı çıkmam...

3.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    İki çocugum ögretmen..
    Onlardan,çocuklara ögrenmeyi ögretmelerini...
    bilginin ve paylaşmanın zevkini tatdırmalarını...
    Ve soru sormayı,sorgulamayı ögrenmelerini saglamasını istiyorum...
    Devamı ve başarı kendiliginden gelir diyorum....

Ellerinizden öperim... Saygılar

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Dostlar,aşagıdaki bold ifadeleri "özel"den özel olmaması gereken bir formül için yardım isteyen dosta verilen cevapdır."ÖZEL" olmayanı özelden sormayalım,bu hususa dikkat edelim.
    Form'lar açık paylaşım ortamıdır.
    Dostum,soruyu "matriks formülleri" topiğine yaz.cevapından herkes istifade etsin,benzer sorulara cevap olsun ve tekrar tekrar özel soru haline gelmesin.
    Formulu açık paylaşmak istemiyorsan benzerinini sor cevabı adapte et.Başka dostlar açık soruyu daha iyi belki cevaplar, bende fikir edinirim.
    Tekrarlamak zorunda kaldım......

5. MOST(C,5,2) ve RSI(C,14) İndikatörleri Hakkında Yardıma İhtiyacım Var:

MOST(C,5,2) indikatörünü yeni pencerede açtığımızda grafikte most indikatörünün değerlerini seçilen hissenin fiyatı ile aynı görüyoruz.
    MOST(C,5,2) indikatörünü RSI penceresinin üzerine (Bölge RSI) bağlayarak attığımızda her hissenin değeri RSI değerleri ile aynı oluyor. (0 ile 100 arasında oluyor)

RSI(C,14) üzerine MOST(C,5,2) indikatörü atılmış grafiğe göre MOST değeri 30'u yukarı kırmış hisseleri bulmak için gerekli formülü yazmayı beceremedim, yardımcı olabilecek var mı, lütfen...

Alıntı Originally Posted by bayramiçli Yazıyı Oku
    MOST(C,5,2) ve RSI(C,14) İndikatörleri Hakkında Yardıma İhtiyacım Var:

MOST(C,5,2) indikatörünü yeni pencerede açtığımızda grafikte most indikatörünün değerlerini seçilen hissenin fiyatı ile aynı görüyoruz.
    MOST(C,5,2) indikatörünü RSI penceresinin üzerine (Bölge RSI) bağlayarak attığımızda her hissenin değeri RSI değerleri ile aynı oluyor. (0 ile 100 arasında oluyor)

RSI(C,14) üzerine MOST(C,5,2) indikatörü atılmış grafiğe göre MOST değeri 30'u yukarı kırmış hisseleri bulmak için gerekli formülü yazmayı beceremedim, yardımcı olabilecek var mı, lütfen...

"MOST(C,5,2) indikatörünü yeni pencerede açtığımızda grafikte most indikatörünün değerlerini seçilen hissenin fiyatı ile aynı görüyoruz."

Normal ve dogru çünkü most data olarak burada fiyatı degerlendirip işliyor....

"MOST(C,5,2) indikatörünü RSI penceresinin üzerine (Bölge RSI) bağlayarak attığımızda her hissenin değeri RSI değerleri ile aynı oluyor. (0 ile 100 arasında oluyor)"

Yanlış kullanım,hatalı sizsiniz..Most degeri (0 ile 100 arasında oluyor)
    olmuyor yine ayrı ve aynı penceredeki degerlere iyi bak..

RSI'nin mostunu istiyorsan formul olarak MOST(RSI(C,14),5,2) ifade edeceksin..
    Formulsuz grafik üstü çalışmada ise resime bak...

Son düzenleme : uufuk; 18-03-2017 saat: 08:24.

Üzgünüm,sizlere layık olamadık.....

8. Sayın Uufuk,

Paylaştığım grafikte hisse adı görünmediği için sanırım benim sorumu tam anlamadınız. Sizin cevabınızda paylaştığınız grafiği benim soruma göre düzenleyip tekrar paylaşıyorum. Sizin paylaştığınız grafikle benim paylaştığım farklı. Most indikatörünü atarken sadece bölge kısmından RSI seçtim. Sizin grafikte most indikatörü atılırken hem kapanış kısmından hem de bölge kısmından RSI seçili. Ayrıca ben sıkalaları birleştirmedim, sizinkinde sıkalalar da birleştirilmiş.
    Benim paylaştığım grafiğe uygun most değeri RSI değerlerine göre 77 civarında görünüyor. Sormak istediğim konu, most değeri RSI değerlerine göre 30 çizgisinin üzerinde olan hisseleri explorera buldurabilir miyiz. Grafikte gözümüzle görüyoruz ama formül olarak bu yapılabilir mi?

Sayfa 23/252 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •