Sayfa 144/252 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by Sarkozy Yazıyı Oku
    merhaba değerli arkadaşlar;

period:=Input("Period",1,500,10);
    median:=(H+L)/2;
    maxMedian:=HHV(median,period);
    minMedian:=LLV(median,period);
    nValue1:=0.33*2*((median-minMedian)/(maxMedian-minMedian)-0.5)+0.67*prev;
    nValue2:=if(nValue1>0.99,0.999,if(nValue1<-0.99,-0.999,nValue1));
    nFish:=0.5*log((1+nValue2)/(1-nValue2))+0.5*prev;
    pos:=if(nFish>ref(nFish,-1),1,if(nFish<ref(nFish,-1),-1,prev));
    nFish;
    ref(nFish,-1)

fisher transform un açık formülü bunu system tester a uyarlamaya çalıştım beceremedim.

bu açık formülü al koşuluna yazıp sonuna cross(nfish,ref(nfish,-1)) yazdım ama olmadı
    hatta cross(.....) bir sürü alternatifini denedim yine olmadı.
    yardım için şimdiden teşekkürler
    period:=10;
    olarak sisteme yazacaksın,sistemtester input lu degişken kabul etmez...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

2. Ufuk Bey yardımcı olabilir misiniz, matriks formülü yazmak istiyorum da şu ifade nasıl yazılır, kapanış fiyatı ilk defa 5 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkan yazmak istiyorum yada elimde diyelim bir indikatör var indikatörün göstergesi ilk defa 0 değerinin üzerine çıkan yazmak istiyorum, bir formül yazıp tarama yapacağım, yardım edebilir misiniz? İlk kez ifadesi nasıl yazılır bulamadım yada ilk kez kesen ifadesi nasıl yazılır.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    İlk kez ya da ilk kez kesen ifadesini hiç duymadım. Eğer böyle bir ifade varsa uufuk abi müsait olursa bakacaktır ümidediyorum.
     Alıntı Originally Posted by busecan Yazıyı Oku
    İnşaallah bir arkadaşımız bana yardımcı olur, Ufuk Bey umarım biliyordur. Tekrar teşekkürler, iyi geceler.

Yaratıcı olacaksınız,basit mantık yürüteceksiniz...
    İşin sırrı bu...

4. Ufuk Bey çok teşekkür ederim, peki son 1 bardaki, yani son 1 bardaki kapanışın 5 günlük Hareketli ortalamasının üzerinde kapanmasını nasıl yazarım barssince ile mi yazacağım nasıl yazarım.

5. Yazdım ufuk bey çok teşekkür ederim cevabınız için

6. çok teşekkür ederim ufuk bey cevabınız için. sistemi çalıştırabildim.

7.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    ÜST frameden "C" lazımdı "C" için formul yazıldı....
    Size W lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Size H lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Size L lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Size O lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Diger şablon aynı kalır....
    Siz önce basit olan ve daha önce verilmiş olan H ile L den başlayın...
    Mantık yürütün W yi de çözersiniz....
    Bu da size verilmiş ev ödevi olsun..
    Bu kadar kopya yeter sanırım...
    Sayın uufuk, hakikaten C yerine W yazarak çok saçma iş yapmışım, anladım, ancak W değerini hazır matriks operatörleri veya fonksiyonları ile elde etmek için biraz kafa yordum ama sanki yapılamaz gibi geldi. W nin anlamı şu değil mi; bahsi geçen periyot içerisinde bulunulan fiyat kademelerinin her birinin o kademede oluşan işlem hacmi ile çarpılmasının toplam periyottaki işlem hacmine bölünmesiyle bulunuyor diye biliyorum. Bu durumda MTF açısından W hesabını yazmak için birebir fiyat kademelerindeki işlem hacimlerini bilmek gerekiyor ilk olarak, bu bırakın MTF de hesaplanmasını bulunulan periyotta bile nasıl hesaplanır bulamadım,

yukarıdaki mesajı yazmıştım ama göndermemiştim, biraz daha çalışma yaptım aslında hesaplanır; ust frame içindeki her bir alt frame adedi kadar W yi toplayıp artimetik ortalamasını alacağız diye değerlendirdim, formulu yazmaya çalışayım, matrikste teyit edeyim sonucu paylaşırım, teşekkürler uufuk bey.

Alıntı Originally Posted by MBaybars Yazıyı Oku
    Sayın uufuk, hakikaten C yerine W yazarak çok saçma iş yapmışım, anladım, ancak W değerini hazır matriks operatörleri veya fonksiyonları ile elde etmek için biraz kafa yordum ama sanki yapılamaz gibi geldi. W nin anlamı şu değil mi; bahsi geçen periyot içerisinde bulunulan fiyat kademelerinin her birinin o kademede oluşan işlem hacmi ile çarpılmasının toplam periyottaki işlem hacmine bölünmesiyle bulunuyor diye biliyorum. Bu durumda MTF açısından W hesabını yazmak için birebir fiyat kademelerindeki işlem hacimlerini bilmek gerekiyor ilk olarak, bu bırakın MTF de hesaplanmasını bulunulan periyotta bile nasıl hesaplanır bulamadım,

yukarıdaki mesajı yazmıştım ama göndermemiştim, biraz daha çalışma yaptım aslında hesaplanır; ust frame içindeki her bir alt frame adedi kadar W yi toplayıp artimetik ortalamasını alacağız diye değerlendirdim, formulu yazmaya çalışayım, matrikste teyit edeyim sonucu paylaşırım, teşekkürler uufuk bey.

Sayfa 144/252 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •