Sayfa 519/7020 İlkİlk ... 1941946950951751851952052152956961910191519 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Galli sair Dylan Thomas’in The Collected Poems’i ilk kez 10 Kasim 1952 tarihinde yayinlandi.

2. Alman asilli Amerikali yonetmen, senarist ve yapımci Roland Emmerich’in dogum gunu (10 Kasim 1955)

3. Arturo Ui'nin Onlenebilir Tirmanisi (Der Aufhaltsame Aufstieg des Arturo Ui - La Resistibile Ascesa di Arturo Ui) oyunu 10 Kasim 1958 tarihinde Stuttgart, Württembergische Staatstheater’da sahnelendi.

4. Ingiliz asilli Amerikali cizgi roman, bilim kurgu ve fantezi yazari Neil Gaiman’in dogum gunu (10 Kasim 1960)

“Cinsellige asiri deger verildigini soyleyen herkesin o isi dogru duzgun yapmamis olduguna inaniyorum. Neler olup bittigini bildigini iddia eden herkesin onemsiz konularda da yalan soyleyecegine inaniyorum. Mutlak durustluge ve sagduyulu sosyal yalanlara inaniyorum. Kadinlarin secme hakkinda, bir bebegin yasama hakkinda, insan hayati kutsal olsa da, yasal sisteme kesin olarak guvenilebildigi surece olum cezasinda yanlis bir taraf olmadigina ve ancak bir budalanin yasal sisteme inanacagina inaniyorum. Hayatin bir oyun olduguna, hayatin zalim bir saka olduguna, hayatin sen yasarken olanlar olduguna, bu yuzden arkana yaslanip zevkini cikarman gerektigine inaniyorum.”

“I believe that anyone who says sex is overrated just hasn't done it properly. I believe that anyone who claims to know what's going on will lie about the little things too. I believe in absolute honesty and sensible social lies. I believe in a woman's right to choose, a baby's right to live, that while all human life is sacred there's nothing wrong with the death penalty if you can trust the legal system implicitly, and that no one but a moron would ever trust the legal system. I believe that life is a game, that life is a cruel joke, and that life is what happens when you're alive and that you might as well lie back and enjoy it.”

5. Susam Sokagi (Sesame Street), ilk kez 10 Kasim 1969 tarihinde PBS kanalinda yayinlandi..

6. Barollerinde Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stern’in oynadigi komedi Evde Tek Basina (Home Alone) 10 Kasim 1990 tarihindde Chicago’da gosterime girdi.

7. Basrollerinde Patrick Stewart, Jonathan Frakes ve Brent Spiner’in oynadigi Uzay Yolu: Isyan (Star Trek: Insurrection) 10 Kasim 1998 tarihinde Las Vegas, Nevada’daki Cinevegas Film Festivalinde gosterime girdi.

8. Guguk Kusu’nun Amerikali yazari Ken Kesey’in olum yil donumu (10 Kasim 2001)

"Rahat ve sorumsuz bir yasanti, sozgelimi. Guc sahibi olmak ve saygi gormek. Ya da parasal cikarlar. Belki de bunların tumu. Kimi zaman cikarcinin istegi, salt kargaşa yaratmak icin kogusu bozguncularin eline vermek, bozgunun gemini elinde tutmaktir. Toplumumuzda bu tur kisileri goruruz. Cikarci, diger hastalari oylesine etkiler ki, eski duzenli yasantiyi saglayabilmek icin aylarca ugrasmak gerekir. Akil hastanelerinde bugun isleyen, hosgoruye dayali yonetim duzeninde, bu gibi cikarcilar rahatca at oynatabilirler.”

"Comfort and an easy life, for instance; the feeling of power and respect, perhaps; monetary gain—perhaps all of these things. Sometimes a manipulator's own ends are simply the actual disruption of the ward for the sake of disruption. There are such people in our society. A manipulator can influence the other patients and disrupt them to such an extent that it may take months to get everything running smooth once more. With the present permissive philosophy in mental hospitals, it's easy for them to get away with it."

Sayfa 519/7020 İlkİlk ... 1941946950951751851952052152956961910191519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •