Sayfa 383/999 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: Viop - XXV

$şş gençlerr, nassınız ?

2. Aslında mevzu borsayla da ilgilidir. ''Sabetayist ne demek'' denildiğinde, babası Mordehay Sevi'nin hangi İngiliz ve Hollanda şirketlerinin mümessili olduğu çok önemli. Mesela bu bilgiyi kolay kolay bulamazsınız. İlk ipucu budur.

İkinci ipucu John Milton. Ateizmin kurucusu kabul edilir. Mesela ''Kayıp Cennet'' önemlidir. Vaktiniz varsa okuyun. İşte Sabetay Sevi, önce İzmir'de, sonra da gittiği yerlerde John Milton'dan pasajlar okurdu. Garip garip hareketler yapar, uçuyormuş gibi havada süzülüyormuş gibi pozlar verirdi. Şarlatandı. Ama iyi yetişmiş,bilgili biriydi. Arak yaptığı kaynak John Milton'dı.

John Milton yazdıklarını kendi mi yazmıştı? Tabii ki hayır. O da hırsızdır. Yazdıkları, kendisinden 300-400 yıl önce yine Anadolu'da yaşamış, Kaygusuz Abdal'ın şiirlerine çok benzer.

Peki Kaygusuz Abdal kimdir? Yaşadığı dönemde mesela Aşık Nesimi derisi yüzülerek öldürülmüştür. Nesimi, Kaygusuz'un yazdığının 100'de birini yazmış değil. Kaygusuz aşağıdaki şiiri yazmış ve gailesiz, korkusuz Anadolu'da dolaşıp,şiirlerini okumuş.

https://www.antoloji.com/koca-tanri-siiri/

Niye başına bir şey gelmiyor? Çünkü, Alanya Beyi'nin oğludur? Demek ki, Kaygusuz Abdal da orijinal değil, O da arakçı.

Bakınız bir ipucu daha karşımıza çıktı. Alanya ve Alanya'nın geçmişi nedir?

Sahi siz Shakespeare'ın yazdıklarını kendisinin mi yazdığına inanıyorsunuz? Her şeyi İtalya'nın kuzeyinde bulduğu bir el yazmasından arakladı.

''Sabetaycı nedir'' denilince cevabı kolay mı abi?

Ben, bu soruların cevaplarını bildiğimi sanıyorum. Kanatim şudur: İyi ki varlar...

Erbakan'ın Sabetaycı olduğunu sanmam. Yanlış hatırlamıyorsam, Şevket Kazan Sabetaycıydı.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

SANAL HAFIZA SERGİSİ: 100 milyar dolar harcanarak yanlışlanan tez: Enflasyonun sebebi faizdir
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    SANAL HAFIZA SERGİSİ: 100 milyar dolar harcanarak yanlışlanan tez: Enflasyonun sebebi faizdir
    Bu tercih meselesi faizi yüksek tutup para babalarını sevindirirsin yada faizin yatırımla ters oranlı olduğunu bilip reel piyasayı sevindirirsin

5. Azeriler RUS uydusu, ERMENİLER aynı.. salak gibi bu rus artıklarını ben mi destkeleyecem ?
    DESTEKLEYECEKSİN.

Ermeniler Fransa'nın kışkırtmasıyla saldırıyorlar. Libya'da petrol bölgesine Fransa kondu. Suriye'de Rusya, Akdeniz'de Suriye'nin petrol ve gaz arama haklarına 25 sene boyunca sahip oldu. Esad'a imzalattılar. Bunlar Türkiye sayesinde olmadı mı? Güney Kıbrıs ve Yunanistan Fransız şirketleriyle anlaştılar,gazı Total çıkaracak. Mısır ise İngiliz ve Abd şirketleriyle anlaştı. Hep Türkiye sayesinde.

Türkiye'nin bu bölgelerde bir hallı yok. Elde var sıfır. Kafkasya'da ise var. Türkiye'nin istikbali Kafkasya ve Orta asya'da.

Kazanacaz. Azerileri destekleyecez ve kazanacaz. Kimsenin kuşkusu olmasın.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Faizin sebebide enflasyondur o zaman.

Tavuk mu yumurtadan, Yumurta mı tavuktan çıkar ?

çık işin içinden çıkabilirsen. nereden baktığına bağlı
    Bear_Bull
    @BearBull26

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    DESTEKLEYECEKSİN.

Ermeniler Fransa'nın kışkırtmasıyla saldırıyorlar. Libya'da petrol bölgesine Fransa kondu. Suriye'de Rusya, Akdeniz'de Suriye'nin petrol ve gaz arama haklarına 25 sene boyunca sahip oldu. Esad'a imzalattılar. Bunlar Türkiye sayesinde olmadı mı? Güney Kıbrıs ve Yunanistan Fransız şirketleriyle anlaştılar,gazı Total çıkaracak. Mısır ise İngiliz ve Abd şirketleriyle anlaştı. Hep Türkiye sayesinde.

Türkiye'nin bu bölgelerde bir hallı yok. Elde var sıfır. Kafkasya'da ise var. Türkiye'nin istikbali Kafkasya ve Orta asya'da.

Kazanacaz. Azerileri destekleyecez ve kazanacaz. Kimsenin kuşkusu olmasın.
    Seni tutan yok...
    Ama bil ki bunlar DEVLET Değil...
    Bu bölgede 2 devlet var.. TÜRKİYE ve İRAN...
    diğerleri onun ,bunun uydusu..arkada abd,rusya hesaplaşmaları...

Bölgede bizim sıkışmamız ilginç hale geldi..
    Kuzeyden sarılmamızı düşünmüyordum..
    RUSYA...Ermenistan üzerinden bize de bulaşacak..MAşa kullanarak oyunu sürdürecek

Zaten durum ortada..
    Tuş olmak üzereyiz.. Sırtımız mindere değdi değecek..

Hakkaten Allah kolaylık versin...
    TR tarihinde ilk defa tüm arap ülkeleriyle hemen hemen kavgalıyız..!

Sayfa 383/999 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •