Sayfa 23/173 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 1380 madde; 177 - 184 arası.

Konu: SKBNK - Şekerbank

1.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Musa bey;Rüçhan da , ilk gün Tavan-Taban fiyatı sınırı yok.Sonraki günler sınırlı..Son güne kadar beklerseniz,rüçhan fiyatı daha aşağı düşebilir,ya da tam tersi yukarı gidebilir...Risk almak ,size kalmış...
    Anladım cok teşekkür ederim bilgilendirme için. Birşey daha sormak isterim ilk günden sonraski günlerdeki fiyattaki oynamada tamemen yine arz talep ile ilgili sanırım degilmi aynı hissedeki iniş cıkışlar gibi. Birde rüchan ile hissenin fiyatlanması ayrımı oluyor bu gibi durumlarda. Yani örneğin şekerbank hisse değeri rüchan dagıtıldıgında ilk gün 1,71 rüchan beldelide 1 tl olduğunu düşünelim. İkinci gün hisse yine 1.71 iken rüchan fiyarı 2 liara olabiliyor dimi yada tam tersi 0,5 kurus yada tam tersi hisse 1,80 ama rüchan aynı değerini koruması gibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by musa_24 Yazıyı Oku
    Anladım cok teşekkür ederim bilgilendirme için. Birşey daha sormak isterim ilk günden sonraski günlerdeki fiyattaki oynamada tamemen yine arz talep ile ilgili sanırım degilmi aynı hissedeki iniş cıkışlar gibi. Birde rüchan ile hissenin fiyatlanması ayrımı oluyor bu gibi durumlarda. Yani örneğin şekerbank hisse değeri rüchan dagıtıldıgında ilk gün 1,71 rüchan beldelide 1 tl olduğunu düşünelim. İkinci gün hisse yine 1.71 iken rüchan fiyarı 2 liara olabiliyor dimi yada tam tersi 0,5 kurus yada tam tersi hisse 1,80 ama rüchan aynı değerini koruması gibi

Yeni pay alma hakları (Rüçhan Hakkı) İzahname'de belirtilen esaslara uygun olarak 09.11.2020 ile 23.11.2020 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılacaktır.

Sn musa bey;İlgili haberi Yukarıda paylaştım...
    Bu süre içinde Rüçhan pazarı ve Fiyatları,Ana hisseden bağımsız'dır...
    Rüçhan da Normal hisse gibi,günlük alış satış yapılır,Fiyatı da arz ve talebe göre değişir, iner çıkar..
    Rüçhan da ilk gün fiyat limiit yok,ertesi gün % 25,sonraki günler %10..

3. Son dönem bedelliden hep uzak kaldım. SPK onayında çıktım. En son 3-4 kademe ile stop olmuştum. Endeks 1160 dan 1140 gibi bir rakama gelirse ilk şeker alırım ama sanki 1,65-1,85 arası toplama bölgesi gibi duruyor. Bedelli oranı büyük değil bu nedenle karar verenler rüchanları açıkta bırakmaz. Yani bedelli hakkını vererek tamamlanır. En kral senet endeks çizgisinde gitmek zorunda, öncelik endeks olmalı. Aşırı değersiz TL var olduğu sürece şekerin rüchanları bence altın niyetinde. Para bağlamak istemeyenler 2,12 de değil 1,72 de gitsin istediler. Sonsuz bir gidiş olmayacak. Giden sayısı azaldığında kalanlar rüchan için parasını ayırdığında senet 2,40 olmak zorunda. İşde o sırada endeks önemli. Bugün açılış ile ciddi miktar senet sattım. ABD seçimleri netleşsin bir kaç güne ilk alacağım senet şimdilik şeker olacak. Yinede şunu unutmayın, belki gyo haberi gelecek belki satış haberi gelecek ama bir şekilde şekerin operasyonu bir rakamda bitecek, o gün içeride kalmayın.

4.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Yeni pay alma hakları (Rüçhan Hakkı) İzahname'de belirtilen esaslara uygun olarak 09.11.2020 ile 23.11.2020 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılacaktır.

Sn musa bey;İlgili haberi Yukarıda paylaştım...
    Bu süre içinde Rüçhan pazarı ve Fiyatları,Ana hisseden bağımsız'dır...
    Rüçhan da Normal hisse gibi,günlük alış satış yapılır,Fiyatı da arz ve talebe göre değişir, iner çıkar..
    Rüçhan da ilk gün fiyat limiit yok,ertesi gün % 25,sonraki günler %10..
    Sizide cok mesgul ediyorum sorularımla hakkınızı helal edin. Şimdi aşağıdaki bölünme formulüne göre hesapladığımda 1,70'den bölündüğünü düşürsek hiiseninin yeni fiyatı 1,01 olarak hesaployurum doğrumu acaba

Bedelli sonrası hisse senedi fiyatı = ( Borsa Fiyatı + Rüchan hakkı kullanım bedeli * Bedelli Artış Oranı ) / (1 + Bedelli Artış Oranı)

5.  Alıntı Originally Posted by musa_24 Yazıyı Oku
    Sizide cok mesgul ediyorum sorularımla hakkınızı helal edin. Şimdi aşağıdaki bölünme formulüne göre hesapladığımda 1,70'den bölündüğünü düşürsek hiiseninin yeni fiyatı 1,01 olarak hesaployurum doğrumu acaba

Bedelli sonrası hisse senedi fiyatı = ( Borsa Fiyatı + Rüchan hakkı kullanım bedeli * Bedelli Artış Oranı ) / (1 + Bedelli Artış Oranı)
    1,70 den bölünürse hisse fiyatı 1,44 rüçhan 0, 26 olur

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Bu konular da, KIZILDAĞ Abimizin tecrübe ve öngörülerini yazmasını rica edelim...
    Bu şekerin hali nice olur.?.
    Piyasa, yarın ve sonraki günlerde ne tepki verir.?
    Tahminen kaç tl den bölünür.?.
    Benim dikkatimi çeken şu oldu;Şirket ,Bedelli süreci sonunda satılmayan payları iptal edeceğini açıkladı..
    Yaani,Satılamayan hisseleri ben alırım demiyor..
    3 gündür zarar edıyorum stop olup tekrar alıyorum seker sipegini beni kuytularda değilde meydanda denk getirdigi için tebrik ediyorum
    kişisel görüşüm şu yöndedi önümüzde 3 seans var , bu 3 seansda 2 tl üzerine atamazsa bölündüğü gün katmerden farkı olmaz mezarına gül atarız. ayrıca şu abd seçimleri bu vakitten sonra cok korkutucu bu gece sokaklar kan gölüne dönerse sasırmayın...
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

7.  Alıntı Originally Posted by sasa500 Yazıyı Oku
    3 gündür zarar edıyorum stop olup tekrar alıyorum seker sipegini beni kuytularda değilde meydanda denk getirdigi için tebrik ediyorum
    kişisel görüşüm şu yöndedi önümüzde 3 seans var , bu 3 seansda 2 tl üzerine atamazsa bölündüğü gün katmerden farkı olmaz mezarına gül atarız. Ayrıca şu abd seçimleri bu vakitten sonra cok korkutucu bu gece sokaklar kan gölüne dönerse sasırmayın...
    çok şükür kan gölü olmadı.

8. 1,84 önemli rakam.

Sayfa 23/173 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •