Sayfa 932/1003 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,449 - 7,456 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by mmh1 Yazıyı Oku
    Mac ne yaptı acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar ?
    0,062010
    -0,312%

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Tca % + 0.49
    Zpf % + 0.32
    Zpe % + 0.47
    sn tradestop

elz'den haber varmı

3.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Sulandırmaya gerek yok hocam. Yatırım fonu almakla x hissesi almanın aynı şey olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

Benim anladığım şu; eski kafa (eski kuşak) insanlarda "mutlaka evim olmalı" anlayışı var. Doğrudur kendimize ait evimiz olsun tabii ki ama gidip de 500k+ paraları site dairesine gömmek üstüne bir de neredeyse kira öder gibi aidat ödemek bana akıl kârı gelmiyor. Ancak müstakil, komşu sorunu olmayan bir ev almak mantıklı olabilir.
    Tümüyle katılıyorum.

Baby boomer denen 2.dünya savaşı sonrası doğmuş kuşakta muazzam önemli bir kalem görülüyor bilinçaltı toplumsal hafızadan dolayı, onları da anlıyorum.
    Şu anki varlığımın 20 misli bile olsa düşünmezdim gayrimenkul almayı. Herşeyin ötesinde, istediğim an mobilize olup yer değiştirebilmek, bir yere kök salmamak açısından da istemezdim.
    Manyağın biri üst katına yerleşip huzurunu kaçırırsa gürültüyle ne yapacaksın mesela ?
    Hele yatırım için alıp bir de kiraya verip insanlarla uğraşmak falan, düşüncesi bile yoruyor beni.
    Herkesin fikrine saygı duyuyorum ama finansal açıdan da 20 yılda kendini amorti eden bir ürünü toptan satın almak bana hep mantıksız gelmiştir. Son 3-4 yıldır otomobili bile kiralıyorum. Kafam rahat vergisi, algısı, kazası düşünmüyorum.

Geçenlerde bir finansal araştırma makalesi okudum. İnsanlar, finansal olarak ortalama 270 yıl perspektifle yatırım yapıyorlarmış ( farkında olmadan). Elbette o kadar yaşamıyor kimse ama bir şekilde, yatırım yaparken bu çok gözden kaçıyor bence.

Hatta şöyle ilginç bir bilgi vardı. 16 yıl sonra özel emekli edecek bir kuruluşa geçen sene 80 yaşın üstünde bini aşkın kişi başvurmuş prim ödemek için ABD'de . Sigorta süresi dolacak, en az 96 yaşına gelecek ,emekli olacak ve maaşını yiyecek yani..

Meşhur sözdeki gibi, uzun vadede bütün yatırımlar kazandırır ama ömür o kadar uzun değil. Yaklaşık 250 aylık kira parası ile konut almak bence fizibıl değil.
    Ayrıca son 70 yıl içinde artık son 10 yıl, yıllık konut stok artışı, yıllık nüfus artış hızını geçmiş durumda. Bu minvalde uzun vadede artık reel getiri yapar mı, o da tartışmalı ekonomi teoriği açısından. Gerçi konut başına yaşayan kişi de hızla düştüğü için uzunca bir süre daha reel getiri yapma ihtimali çok yüksek.
    Son düzenleme : hellistheothers; 03-03-2021 saat: 20:11.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    sn tradestop

elz'den haber varmı
    Sn Myfinans selamlar.

Elz % - 0.01 / 1.189657
    Pdd % + 0.048

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sn Myfinans selamlar.

Elz % - 0.01 / 1.189657
    Pdd % + 0.048
    Teşekkürler,
    Artı bekliyordum ama bu haliyle de üzmemiş.

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sn tbey35, fon konusunda kendimi hiçbir zaman profesyonel hissetmedim ve halen çok eksiğim var. Benim profesyonel olmasa da iyi olduğum alan hisse senedi yatırımcılığı. GBC de kur ile relatif getirisini kötü gördüğüm için sabrım bitti. Oradan gelecek tutarı başka bir döviz cinsi fona kaydıracağım.
    Pit aslında "profesyonel" kelimesini bu işleri çok iyi bilen birisi anlamında kullandım. Anladığını sanıyorum zaten. Bu fon işinde ben çıtayı yüksek tutmuyorum. Mevduat üstü getiri benim için yeterli. Böyle deyince aklıma geldi. Peki mevduat topiğindeki arkadaşlar ne yapsın? Ki bir miktar mevduatım da var. Yani o taraf getiri bakımından daha da kötü. Yatırım fonlarına yönelmem de bu yüzden olmuştu. Bol kazançlar.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Teşekkürler,
    Artı bekliyordum ama bu haliyle de üzmemiş.
    Birşey değil. Elz Şubat portföy dağılımını bilmiyoruz ama, ocak dağılımına göre, bugün portföydeki hisselerin yarıdan fazlası eksiydi.

Özellikle Bimas, albrk, alkim, blcyt, pgsus, mavi, tatgd gibi portföyde hatrı sayılır hisseler -1 den fazla düşmüş, buna rağmen eregl, thyao, tkfen portföyün eksi yazmamasina yetmiş gibi duruyor.

Çıktığı günden itibaren performansa bakinca, Katılım endeksinde bir düzeltme olursa, diğer katılım hisse fonlara göre daha sağlam duracağa benziyor, önemli olan böyle bir düzeltmede(olursa tabi) fırsat gördükleri hisseleri iyi değerlendirmeleri.

Mart ayı sonunda da hisselerin, katılım endeksine uygunluk durumlarının 3 aylık periyodik güncellenme zamanı.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Tümüyle katılıyorum.

Baby boomer denen 2.dünya savaşı sonrası doğmuş kuşakta muazzam önemli bir kalem görülüyor bilinçaltı toplumsal hafızadan dolayı, onları da anlıyorum.
    Şu anki varlığımın 20 misli bile olsa düşünmezdim gayrimenkul almayı. Herşeyin ötesinde, istediğim an mobilize olup yer değiştirebilmek, bir yere kök salmamak açısından da istemezdim.
    Manyağın biri üst katına yerleşip huzurunu kaçırırsa gürültüyle ne yapacaksın mesela ?
    Hele yatırım için alıp bir de kiraya verip insanlarla uğraşmak falan, düşüncesi bile yoruyor beni.
    Herkesin fikrine saygı duyuyorum ama finansal açıdan da 20 yılda kendini amorti eden bir ürünü toptan satın almak bana hep mantıksız gelmiştir. Son 3-4 yıldır otomobili bile kiralıyorum. Kafam rahat vergisi, algısı, kazası düşünmüyorum.

Geçenlerde bir finansal araştırma makalesi okudum. İnsanlar, finansal olarak ortalama 270 yıl perspektifle yatırım yapıyorlarmış ( farkında olmadan). Elbette o kadar yaşamıyor kimse ama bir şekilde, yatırım yaparken bu çok gözden kaçıyor bence.

Hatta şöyle ilginç bir bilgi vardı. 16 yıl sonra özel emekli edecek bir kuruluşa geçen sene 80 yaşın üstünde bini aşkın kişi başvurmuş prim ödemek için ABD'de . Sigorta süresi dolacak, en az 96 yaşına gelecek ,emekli olacak ve maaşını yiyecek yani..

Meşhur sözdeki gibi, uzun vadede bütün yatırımlar kazandırır ama ömür o kadar uzun değil. Yaklaşık 250 aylık kira parası ile konut almak bence fizibıl değil.
    Ayrıca son 70 yıl içinde artık son 10 yıl, yıllık konut stok artışı, yıllık nüfus artış hızını geçmiş durumda. Bu minvalde uzun vadede artık reel getiri yapar mı, o da tartışmalı ekonomi teoriği açısından. Gerçi konut başına yaşayan kişi de hızla düştüğü için uzunca bir süre daha reel getiri yapma ihtimali çok yüksek.
    hocam burda konu sudur
    600 bin tl net sermayendir! ev alayim yoksa gidip kira oturup 500 bin tl ni nnf ye yatiririm?
    arkadaslar ikincin tercih ediyor. Eger kendileri kira oturuyorsa eyvallah yoksa sicak evde oturup bu sozleri demek kolaydir
    Canlar gider heyyyy

Sayfa 932/1003 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •