Sayfa 528/1003 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. arkadaşlar bi tanıdık için fon alicam 2 gündür alamıyorum, iptale düşüyor nedenini bilen var mı
    birisi sabah 8 de alış gir dedi bugün de sabah 8 de alış girdim ama henüz bir alış gözükmüyor

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    trust riskli fonlardan çıkmıştın galiba. Şu sıralar ne yapıyorsun?
    tbey35 selam,

elimde çok kar etiğim %5 (üzeri) olan hysf leri satmıştım.
    daha az olanları tutuyorum. bir de orta halli agresif fid, acd, okd ve gma hala duruyor. Bir de spot hisse var burada daha hızlı olabiliyorsun.
    Bugün endeksin 1500 üzerinde kapanacağını umarak hysf lere de girdim.
    Ancak bu sefer hegdge amaçlı guh, aft ve gbc de aldım. (Bana göre daha iyi hedge olur çünkü doların düşünün devam edeceğine inandığım için onsdan veya nasd** tan kısa vadede kaybetmem diye düşündüm)
    Ama ağırlık %10 likit %30 Hedge % , %20 orta halli değişken %35 de yurtiçi hysf gibi oldu.
    hala riskli biliyorum ama fırsatı olursa kaçırmak istemiyorum
    1-2 haftaya farklı portföy yapabilirim, belki önümüzdeki hafta benim sağım solum belli olmaz

yatırım tavsiyesi olmasın ha

3. Merhaba arkadaşlar,
    Fon konusunda bilgisi olmayan Bir ahbabım bana sordu bende size danışıyorum.Kendisine en az beş yıl lağzım olmayacak bir parayı dolar yerine fona yatırıp takip yapmadan 5 yıl sonunda dolardan daha iyi olacak fonlar varmıdır?Hangileridir?

4.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    Fon konusunda bilgisi olmayan Bir ahbabım bana sordu bende size danışıyorum.Kendisine en az beş yıl lağzım olmayacak bir parayı dolar yerine fona yatırıp takip yapmadan 5 yıl sonunda dolardan daha iyi olacak fonlar varmıdır?Hangileridir?
    Normalde sanırım bu arkadaşınız basitçe dolara yatırıp, bunu takip etmeyip, 5 yıl tutabilecek biri olarak anladım. Dolara ek getiri istiyor. Normalde dolar mevduat ve dolar katılım hesapları bu duruma uygun, ama getirileri şuan enflasyona göre düşüktür. Ayrıca sanırım, 1 yıla kadar %20, 1 yıldan uzunda %18 stopaj var.

Eurobond fonları ve yabancı borçlanma araçları fonları uzun vadede dolara yatırım yapmak isteyip, dolar mevduatını geçmeyi isteyenleri hedeflemekte. Aynı şekilde Döviz kira sertifikası fonları da, döviz katılım hesaplarının üstünde getiri arayanlar için öneriliyor.

Daha risk alabilirim diyenler için, yabancı hisse senedi fonları, altın fonları, yabancı fon sepeti fonları veya bunlardan bir sepet yapılabilir tabiki. Ama bu saydıklarım yatırım yaptıktan sonra en azından ayda bir takip isteyen(Sepet yapılırsa ve zaman içinde kendi haline bırakılırsa, sepet içindeki ağırlıkların değişmesi yüksek ihtimal) ve riski daha yüksek fonlardır.

5.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    Çok zor bir soru bence,5 yılda altın, türk ve dünya hisseleri ne olur bilinmez, herkesin dediği gibi sepet yapmak mantıklı gibi

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    tbey35 selam,

daha az olanları tutuyorum. bir de orta halli agresif fid, acd, okd ve gma hala duruyor. Bir de spot hisse var burada daha hızlı olabiliyorsun.
    Ancak bu sefer hegdge amaçlı guh, aft ve gbc de aldım. (Bana göre daha iyi hedge olur çünkü doların düşünün devam edeceğine inandığım için onsdan veya nasd** tan kısa vadede kaybetmem diye düşündüm)
    Ama ağırlık %10 likit %30 Hedge % , %20 orta halli değişken %35 de yurtiçi hysf gibi oldu.
    1-2 haftaya farklı portföy yapabilirim, belki önümüzdeki hafta benim sağım solum belli olmaz

Burdan takip ettiğim kadarıyla hsyflerden cikmistiniz, bende bu süreçte iki kere hsyflerden çıkıp tekrar girdim. Aslında uzun vade yatırımcısı olmak istiyorum ama şu sıralar alsam TL bazında yüksek maliyetli olacağım korkusu var

7.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Yok üstad şu anda ppz bir numara
    Mevduat lan kafa kafaya gidiyor
    Bugün brüt 18.10

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sağol üstadım. Acaba dedim gözden kaçan bir şey var mı? diye sorayım dedim. Bl kazançlar

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    tbey35 selam,

Her şey borsaya bağlı. Ocak ayı on iki aylık bilanço açıklama dönemi. Bu durum ay sonuna kadar sürer sanırım. Hisse bazlı hareketler ön plana çıkar. Bu ay içinde olmasa da önümüzdeki ay kar satışlarının gelmesini normal karşılamak lazım. Bu ay braz yatay biraz yükselerek hareketini sürdürür diye düşünüyorum. Ama satış gelirse de ona göre hazırlıklı olmak şimdiden B planı yapmak gerekir. Bırak hisse fonlarını değişkenler bile ciddi zarar yazabilir. Takipteyiz. Bol kazançlar

Sayfa 528/1003 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •