Sayfa 529/1003 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Merkez kur - 0,77

2.  Alıntı Originally Posted by muzo8 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bi tanıdık için fon alicam 2 gündür alamıyorum, iptale düşüyor nedenini bilen var mı
    birisi sabah 8 de alış gir dedi bugün de sabah 8 de alış girdim ama henüz bir alış gözükmüyor

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Genelde fonların tamamı emir girişini 09.00 dan itibaren kabul ediyor. O yüzden iptale düşmüştür. Tefas'tan ilgili fonun emir girişlerini kontrol etmeni tavsiye ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Burdan takip ettiğim kadarıyla hsyflerden cikmistiniz, bende bu süreçte iki kere hsyflerden çıkıp tekrar girdim. Aslında uzun vade yatırımcısı olmak istiyorum ama şu sıralar alsam TL bazında yüksek maliyetli olacağım korkusu var
    ben de kendi çapımda bir nevi portföy yönetimi yapmaya çalışıyorum hocam

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kimse bir tavsiye olarak düşünmesin ama ben dolardan etkilenen tüm fon alımlarımı erteledim.Doların nereye gideceği belli değil, tuhaf rakkamlar telafuz ediliyor.
    Kur biraz stabil hale gelsin sonra düşüneceğim.
    Genelde diplerde ve tepelerde insanlara fena halde korku salarlar....
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Her şey borsaya bağlı. Ocak ayı on iki aylık bilanço açıklama dönemi. Bu durum ay sonuna kadar sürer sanırım. Hisse bazlı hareketler ön plana çıkar. Bu ay içinde olmasa da önümüzdeki ay kar satışlarının gelmesini normal karşılamak lazım. Bu ay braz yatay biraz yükselerek hareketini sürdürür diye düşünüyorum. Ama satış gelirse de ona göre hazırlıklı olmak şimdiden B planı yapmak gerekir. Bırak hisse fonlarını değişkenler bile ciddi zarar yazabilir. Takipteyiz. Bol kazançlar
    aynen katılıyorum, bol kazançlar tbey35

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Şu anki piyasada defans yapmak bana mantıklı gelmiyor. topyekün saldırmak lazım hsyf'lerle yani çeşme akarken doldurmak lazım. Ayrıca defansı ne ile yapacaksın? altın ve dolar ile... e onlar da rezil durumda. şu an full hseyflerde (parayı bölüştürerek) beklemek daha mantıklı bence.

Düşüşlerin hepsi alım fırsatı olarak dönüyor epeydir. Öyle şelalelik bir durum da yok.
    Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Açıkcası altın dolar değil ppf/mevduatta mı tutmak iyi olur diye düşünmüştüm. Amacım uzun vadede mevduattan büyük kazanım elde etmek. Okuduğum kadarıyla daha da büyük kazanımlar elde edilebiliyor.

İlk defa fon yatırımı yaptığım için borsa düşecek beklentisinde HSYF fonları satılıp likite dönülür mü bilemedim?
    Uzun dönemde HSYF borsa düşse de çıksada elimde tutarsam ne kaybederim?

Hayırlı kazançlar
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,917
    Burada bir arkadaş yazınca odv fonuna baktım da , geçenlerde stopajı sıfırlanan fonlarla ilgili sürünceme çözülmüşmüydü hatırlayamadığımdan buraya ekliyim dedim. Satış tarihinden bağımsız olarak sıfırlanmış stopajlar...

"Resmi Gazete’de yayınlanan yeni düzenleme ile 23.12.2020-31.03.2021 tarihleri arasında alınan ODV - Ak Portföy Üçüncü Fon Sepeti Fonu'ndan elde edilen gelir ve kazançlara, fonun satış tarihinden bağımsız olarak %0 stopaj uygulanacaktır. "

https://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/ODV
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by taysan Yazıyı Oku
    Genelde fonların tamamı emir girişini 09.00 dan itibaren kabul ediyor. O yüzden iptale düşmüştür. Tefas'tan ilgili fonun emir girişlerini kontrol etmeni tavsiye ederim.
    İş Bankası ile çalışıyorum, saatten bağımsız tüm emirlerim gerçekleşiyor. 12:29'a kadar girdiysem aynı gün, 12:30'dan sonra girdiysem sonraki gün.

Bence kurumunuzla görüşüp, sebebini öğrenmeye çalışın, almaya çalıştığınız fon özelinde bir durum olabilir. Asgari talep adedi, arzının olmaması vb.

Sayfa 529/1003 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •