Sayfa 1011/1013 İlkİlk ... 11511911961100110091010101110121013 SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 8,081 - 8,088 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Dün bbhtde sepet kurda herşey daha net demeye başladılar ama çok dillendirmeseler daha iyi. Sepette formasyon çoktan kırıldı geçti gitti back test yapıldı 2,618 üzerine attı fiyat direnç kırıldı..
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

2. Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

3. Dolar grafikleri üzerinde teknik analiz yapan arkadaşlara bir sorum/eleştirim olacak. Teknik analiz ya da grafik analizleri fiyatın piyasada serbest belirlendiği durumlarda kullanılır, destekler dirençler insan psikolojisini yansıtır, yalnız dolar kuru serbest değil ki, merkez bankası ve büyük olasılıkla hükümet tarafından sıkı bir şekilde doğrudan ve dolaylı kontrol ediliyor. Bu durumda analizinizin nasıl çalışmasını bekliyorsunuz? Siz hesaplayıp kur şu olacak diyorsunuz ama MB veya hükümet başka bir kur istiyorsa oraya götürür sonra da başka yere götürür.
    Bir süre önce bir temel analiz yazıp doların çok düşemeyeceğini iddia edip nedenlerini yazmıştım.
    Son gelen ihracat ithalat rakamları üzerine bu analizimi de güncellemek isterim. İthalat yüksek kura rağmen patlamış ve ihracat yavaşlamaya başlıyor. Ekonomi de yine yavaşlamaya başlayacak gibi görünüyor. Büyümeyi körükleyen ihracatın yavaşlaması istenmez. Kurun artık aşağılara düşeceğine inanmıyorum, 3.50 civarı diptir, belki spekülatif amaçlı kısa süreliğine biraz aşağı 3.40lara gider ama kısa sürede geri gelir. Bundan sonra en azından enflasyon oranında yani her ay birkaç kuruş artarak kurun kararlı kalacağını düşünüyorum. Daha gerçekçi olanı ise ithalatı baskılamak ve ihracatı tekrar körüklemek için kuru biraz daha yükseltmektir. Bu öngörümde yanılmazsam yıl sonuna kadar kontrollü olarak kur enflasyondan biraz daha hızlı yükselir.
    Ben üç aydır dolardayım, 3.70lerde toplamaya başlamıştım, ortalama maliyetim 3.60. Bekleme süremi de katarsam 3.70 gibi oluyor.
    Pek iyi görünmüyor belki ama daha iyisini yapamadım.

4. Yaz kampanyasi;4 gun boyunca hastanemize herhangi bir nedenle gelip muayene karti alan herkese temmuz ayi boyunca devlet katilim payi haric muayene ucretsizdir.(profesor ve diyetisyen muayeneleri haric) ayrica 1 ay sonunda bu kartla muayene olan hastalarimiz arasindan yapilacak olan cekiliste belirlenen 3 kisiye Prof Dr Tunc Cevat Ogun ortopedi muayenesi, 5 kisiye ise Tamamlayici Tip Uzmani Prof Dr Cemile Oztin Ogun yuz ozonu ucretsizdir. iptal iptal.co/ITgIO B250

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Yaz kampanyasi;4 gun boyunca hastanemize herhangi bir nedenle gelip muayene karti alan herkese temmuz ayi boyunca devlet katilim payi haric muayene ucretsizdir.(profesor ve diyetisyen muayeneleri haric) ayrica 1 ay sonunda bu kartla muayene olan hastalarimiz arasindan yapilacak olan cekiliste belirlenen 3 kisiye Prof Dr Tunc Cevat Ogun ortopedi muayenesi, 5 kisiye ise Tamamlayici Tip Uzmani Prof Dr Cemile Oztin Ogun yuz ozonu ucretsizdir. iptal iptal.co/ITgIO B250

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kampanya ilginç. Eee yaşlıları topikte görünce doğal olarak buraya yazdınız sanırım....
    Yalnız 28 yıllık dr um çekilişle muayene ilginç geldi.

6.  Alıntı Originally Posted by byccx Yazıyı Oku
    yaz kampanyasi;4 gun boyunca hastanemize herhangi bir nedenle gelip muayene karti alan herkese temmuz ayi boyunca devlet katilim payi haric muayene ucretsizdir.(profesor ve diyetisyen muayeneleri haric) ayrica 1 ay sonunda bu kartla muayene olan hastalarimiz arasindan yapilacak olan cekiliste belirlenen 3 kisiye prof dr tunc cevat ogun ortopedi muayenesi, 5 kisiye ise tamamlayici tip uzmani prof dr cemile oztin ogun yuz ozonu ucretsizdir. Iptal iptal.co/ıtgıo b250

lg-d855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hastane nerdedir, adı-sanı nedir? Bu nasıl kampanya?

7. konyada

e-tab4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. BÜYÜYORUZ AMA NEREMİZLE BÜYÜYORUZ. LASTİK GİBİ, ÇEK ÇEKEBİLDİĞİN YERE.

Ithalat 'yatırım'sızlık sinyali veriyor.

Sayfa 1011/1013 İlkİlk ... 11511911961100110091010101110121013 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •