Sayfa 53/1013 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    İyi güzelde 1 yıl içinde mi, on yıl sonra mı olacak bunlar?

Sent from my MX5 using hisse.net mobile app
    Bir çoğunu halen yaşadığımızın farkında dahi değiliz anlaşılan.

Zaten kriz başladıktan sonra herkes " birden nasıl oldu anlamadım" demeye başlar...

Bunca krize rağmen bu konuda insanımız bir türlü uzmanlaşamıyor.

2. eğer burada küfür serbest olsaydı çok acayip hakaretler duyacaktık,bunlar sıkıştığında inanılmaz yaratıcı olabiliyor. mevduat forumunda kadın kılığındaki troll bir ara mesaj kutumu doldurmuştu küfürleriyle,hiç cevap vermedim dehledim,blokladığım için artık özel mesajda yazamıyor.

3. Borabey'in özel ricasına istinaden bir kaç yorum yapacaam

Serpil Tatan‏@serpiltatan_

1-Ekonomik kriz sonrası Yunanistan'da konut fiyatları %45.3, bazı yerlerde üçte birine düştü.Bizde ekonomik buhran sonrası ne kadar düşecek?
    -serpilim, kriz oldu olacağı kadar, bitmek üzere, konut fiyatlarını yakından takip et..

2-Ekonomik kriz inşaat sektörünü de oldukça kötü etkilemiştir. TV'lerde sürekli konut reklamı yapılmasının nedeni budur.
    -serpilcim, madem krizden çok kötü etkilendiler, tvde reklam verecek parayı nerden buluyorlar?? yoğun rekabet içinde olan ve devasa karları olan bankalar bile bu kadar reklam parası harcayamıyor

3- 240 aya kadar uzanan vadelerle konut kredisi kampanyaları emlak balonunun patlamasını geciktirmek ve müteahhitleri kurtarmak amaçlıdır!
    -dünyanın her yerinde 240 aydan 360 aya kadar vade yapılmaktadır.. on yıllardan beri.. her ülkede

4-Hileli satışları artıracak yabancılara ve yurtdışında yaşayan Türklere KDV'siz gayrimenkul alma hakkı getirilmektedir.
    -kdv'li gayrimenkul satışları toplam satışlar içinde %1 yekun tutuyor.. konuşmaya değmez

5- Türkiye'de yaşayan T.C. vatandaşları bu tip uygulamalarla 2. Sınıf vatandaş haline getirilmektedir.
    -serpilciim orta-2'yi nerde okumuştun sen ??

6-İpotekli konut satışları Ocak ayında toplam konut satışlarının %37.7'si olmuştur.64 milyon kişi konut borcunun yük getirdiğini düşünmekte!
    serpil, ilkokul müdürünün ismini verir misin ? ilkokul-2 aritmetiğini tekrar okuman gerekiyor- 64 milyon kişi derken

7-RTE "Müteahhitlerin teminat sorunu için Varlık Fonu destek verecek" demiştir.Müteahhitlerin kredi sorunu için mali disiplin bozulacaktır!
    htp404- aradığın müteahhite ulaşılamıyor.. teminat sorunu olanlar- enka, tekfen, stfa gibi yurtdışında liman/otoyol vs altyapı ihalelerine giren 30 kadar büyük müteahhit firmayla alakalı.. caddede dönüşüm yapanlarla alakası yok

8-Kredi notumuz çöp olduğu için sıcak para ve teminat sorunu kamu kurumlarının ve bankalarının içini boşaltan Fon ile tavizlerle alınacaktır.
    serpilciim, teminat mektubu nedir, ihale nedir, git/öğren/gel

9-İşsizlik 1 yıl içerisinde %18.9 artmış ve sürekli artmaktadır!Daha önce 20000 kişi çalıştıran İskenderun Demir Çelik'te 3000 kişiye indi.
    serpil, AB ülkelerindeki işsizlik oranı ne ?

10-Yüksek işsizlik çalışanların emeğinin sömürülmesine yol açmakta, işten atılma tehdidiyle izinler verilmemekte ve maaşlar düşürülmektedir!
    -canım benim, hep ezilenden yanadır o, kıyamam

11-Türkiye'nin en büyük küçük ve orta boy sanayi üretim alanı OSTİM'de 14100 işyeri maaş ve sigortayı ödeyememekte ve iflasın eşiğindedir.
    ostim ve 14.100 işyeri.. her işin başı sayı saymayı bilmek..

12.orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) yarısı şimdiden iflas etmiş durumda ve KOBİ'lerden 1 yılda 156 bin işçi çıkarılmıştır!
    -kobilerin yarısı iflas etmiş.. niye açıklanmıyor ?? otoriteler uyuyor mu ??

13-SGK da batık durumdadır ve sürekli Hazine'den sübvanse edilmektedir. Emekli artışı çalışan artışını geçmş ve emekli maaşları tehlikededir.
    -sen batık SGK görmemişsin.. bora bey'e sor, 90'lı yılların SGK'sını

14-Cari açık ve dış borçlarla beraber aylık ortalama 16 milyar $ dış finansman ödemesi gerekmekte ve bu ödeme gelecekte yapılamayabilecektir.
    -ocak ayında 16 milyar doları ben dolar bozdurarak hallettim, şubat ayındaki 15 milyarı bora bey halletti.. powerpc 30 milyar dolarını bozdurursa, mart-nisan 2 ayı daha geçeriz.. mayıs'ı da senden bekliyoruz serpil hanım

15- Mehmet Şimşek Türkiye'nin 490 ton altın rezervinin 450 tonunun İngiltere Merkez Bankası'nda rehin olduğunu açıklamıştır.
    -rehin dünya finans sistemi nasıl çalışıyor? sn jondowes'a havale ediyorum

16-TCMB reeskont kredilerini TL ile ödenebileceğini açıklaması ile rezervlerini iyice azaltmakta, gelecekte faiz artışları da etkisiz olacak.
    -sen öyle diyosan, niye olmasın

17-Gelir adaletsizliği artmakta, orta direk sınıfı erimektedir. 4615 TL olmuş 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı ile yoksul sınıf ezilmekte!
    -dünyanın bütün işçileri, birleşin !!

18-Amaç ekonomik krizin acı yüzünü referandum sonrasına ertelemektir. Maaş vermemek için güvenlik soruşturması ile işe başlatılmamaktadır.
    -ne diyeyim bilemedim, beynim yandı, tıkandım.. devam edemeyeceğim bora bey

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İlahi Karakemal Bey;

Her şeye söyleyecek bir lafım var diyorsun...

Hani o bildik fıkradaki oduncu köylü gibi, "uyduysa da koydum, uymasa da koydum" diyorsun...

Bu kadar çok yorulduğuna da göre çam sakızı çoban armağanı itibar gücüm olan 1 itibar puanını vereyim sana...

Ya da bir sürümlük İpana...

İdare et.

5.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    Borabey'in özel ricasına istinaden bir kaç yorum yapacaam

Serpil Tatan‏@serpiltatan_

1-Ekonomik kriz sonrası Yunanistan'da konut fiyatları %45.3, bazı yerlerde üçte birine düştü.Bizde ekonomik buhran sonrası ne kadar düşecek?
    -serpilim, kriz oldu olacağı kadar, bitmek üzere, konut fiyatlarını yakından takip et..

2-Ekonomik kriz inşaat sektörünü de oldukça kötü etkilemiştir. TV'lerde sürekli konut reklamı yapılmasının nedeni budur.
    -serpilcim, madem krizden çok kötü etkilendiler, tvde reklam verecek parayı nerden buluyorlar?? yoğun rekabet içinde olan ve devasa karları olan bankalar bile bu kadar reklam parası harcayamıyor

3- 240 aya kadar uzanan vadelerle konut kredisi kampanyaları emlak balonunun patlamasını geciktirmek ve müteahhitleri kurtarmak amaçlıdır!
    -dünyanın her yerinde 240 aydan 360 aya kadar vade yapılmaktadır.. on yıllardan beri.. her ülkede

4-Hileli satışları artıracak yabancılara ve yurtdışında yaşayan Türklere KDV'siz gayrimenkul alma hakkı getirilmektedir.
    -kdv'li gayrimenkul satışları toplam satışlar içinde %1 yekun tutuyor.. konuşmaya değmez

5- Türkiye'de yaşayan T.C. vatandaşları bu tip uygulamalarla 2. Sınıf vatandaş haline getirilmektedir.
    -serpilciim orta-2'yi nerde okumuştun sen ??

6-İpotekli konut satışları Ocak ayında toplam konut satışlarının %37.7'si olmuştur.64 milyon kişi konut borcunun yük getirdiğini düşünmekte!
    serpil, ilkokul müdürünün ismini verir misin ? ilkokul-2 aritmetiğini tekrar okuman gerekiyor- 64 milyon kişi derken

7-RTE "Müteahhitlerin teminat sorunu için Varlık Fonu destek verecek" demiştir.Müteahhitlerin kredi sorunu için mali disiplin bozulacaktır!
    htp404- aradığın müteahhite ulaşılamıyor.. teminat sorunu olanlar- enka, tekfen, stfa gibi yurtdışında liman/otoyol vs altyapı ihalelerine giren 30 kadar büyük müteahhit firmayla alakalı.. caddede dönüşüm yapanlarla alakası yok

8-Kredi notumuz çöp olduğu için sıcak para ve teminat sorunu kamu kurumlarının ve bankalarının içini boşaltan Fon ile tavizlerle alınacaktır.
    serpilciim, teminat mektubu nedir, ihale nedir, git/öğren/gel

9-İşsizlik 1 yıl içerisinde %18.9 artmış ve sürekli artmaktadır!Daha önce 20000 kişi çalıştıran İskenderun Demir Çelik'te 3000 kişiye indi.
    serpil, AB ülkelerindeki işsizlik oranı ne ?

10-Yüksek işsizlik çalışanların emeğinin sömürülmesine yol açmakta, işten atılma tehdidiyle izinler verilmemekte ve maaşlar düşürülmektedir!
    -canım benim, hep ezilenden yanadır o, kıyamam

11-Türkiye'nin en büyük küçük ve orta boy sanayi üretim alanı OSTİM'de 14100 işyeri maaş ve sigortayı ödeyememekte ve iflasın eşiğindedir.
    ostim ve 14.100 işyeri.. her işin başı sayı saymayı bilmek..

12.orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) yarısı şimdiden iflas etmiş durumda ve KOBİ'lerden 1 yılda 156 bin işçi çıkarılmıştır!
    -kobilerin yarısı iflas etmiş.. niye açıklanmıyor ?? otoriteler uyuyor mu ??

13-SGK da batık durumdadır ve sürekli Hazine'den sübvanse edilmektedir. Emekli artışı çalışan artışını geçmş ve emekli maaşları tehlikededir.
    -sen batık SGK görmemişsin.. bora bey'e sor, 90'lı yılların SGK'sını

14-Cari açık ve dış borçlarla beraber aylık ortalama 16 milyar $ dış finansman ödemesi gerekmekte ve bu ödeme gelecekte yapılamayabilecektir.
    -ocak ayında 16 milyar doları ben dolar bozdurarak hallettim, şubat ayındaki 15 milyarı bora bey halletti.. powerpc 30 milyar dolarını bozdurursa, mart-nisan 2 ayı daha geçeriz.. mayıs'ı da senden bekliyoruz serpil hanım

15- Mehmet Şimşek Türkiye'nin 490 ton altın rezervinin 450 tonunun İngiltere Merkez Bankası'nda rehin olduğunu açıklamıştır.
    -rehin dünya finans sistemi nasıl çalışıyor? sn jondowes'a havale ediyorum

16-TCMB reeskont kredilerini TL ile ödenebileceğini açıklaması ile rezervlerini iyice azaltmakta, gelecekte faiz artışları da etkisiz olacak.
    -sen öyle diyosan, niye olmasın

17-Gelir adaletsizliği artmakta, orta direk sınıfı erimektedir. 4615 TL olmuş 4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı ile yoksul sınıf ezilmekte!
    -dünyanın bütün işçileri, birleşin !!

18-Amaç ekonomik krizin acı yüzünü referandum sonrasına ertelemektir. Maaş vermemek için güvenlik soruşturması ile işe başlatılmamaktadır.
    -ne diyeyim bilemedim, beynim yandı, tıkandım.. devam edemeyeceğim bora bey
    cevaplara bak çay koy, tırışkadan nağmeler. bunu özellikle bloklamıyorum günümü şenlendiriyor.

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    cevaplara bak çay koy, tırışkadan nağmeler. bunu özellikle bloklamıyorum günümü şenlendiriyor.
    Ben bunu ve o mevduat başlığına musallat olanı ilk gördüğüm gün listeye yerleştirdim, şuan listem 6 kişilik darısı diğer trollerin başına
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu arada, başlığımızın sıkça yazanlarından, Sn inanna, Sn julia Luthor, Sn Discover, Sn the patient nerelerdeler acaba?

Üye olmadılar mı?

Özledik...

Sn umutabi ise uzun zamandır bir nedenle yok.

Geçen başlıkta gördüm yazmadan gitti...

Bir nevi yasaklı gibi sanki...

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu arada, başlığımızın sıkça yazanlarından, Sn inanna, Sn julia Luthor, Sn Discover, Sn the patient nerelerdeler acaba?

Üye olmadılar mı?

Özledik...

Sn umutabi ise uzun zamandır bir nedenle yok.

Geçen başlıkta gördüm yazmadan gitti...

Bir nevi yasaklı gibi sanki...

umutabi
    yi özledik yahu,vaktiyle biraz sert çıkıp hakkını yemiştim,şimdi hatamı görüyorum.

Sayfa 53/1013 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •