Sayfa 655/1013 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Üstteki günlük grafik..

Macd konusunda 1-2 hafta önce yazdım idi 3.62 tepkisi bekliyorum diye 3.53 lerde idi..
    O geldi.
    Şimdi beklediğim bir başka durum söz konusu..

Fiyat nerede ise 3.53 lere geldi fakat macd aşşa bile kesmedi..

MACD de vaze uzadı mı güvenilir liği artar..

Bir sinyal alındı ama pek güvenilir değil ..Fiyat aşşa macd yukarı sonra macd bi daha aşşa fiyat tümden güm olabilir..

---------------------

İkinci grafik haftalık..
    Düşüşüne devam ediyor macd..
    Bunun dönüşüne yakınız gibi bir hava var..

Yazın hareket beklemiyorum un altında bu macd yatıyor..Çok çok düştü..Burada V şeklinde bi geri dönüş yapması için çok sağlam bir olumsuzluk gerekir zaten bu durumda da macd eski seviyesine ulaştımı dolar 5 tl demektir..

Takriben 16 haftadır düşünüyor macd ama fiyat hala 3.56..

V şeklinde dönüş beklemiyorum..Açıkcası.

2. Dolar endeksi düşen kamayı aşağı kırdı, uzun süre dolar zayıf olacak dünyada.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by NASH Yazıyı Oku
    Dolar endeksi düşen kamayı aşağı kırdı, uzun süre dolar zayıf olacak dünyada.
    Bu da Jackie'nin dolar endeksi analizi...

Dikkate almasanız da olur...

Çok formda değil hani.

4. Trump'ın FBI direktörünü kovması hoş olmadı. Hadi kovdun, adamın eline hayvani koz vermişsin artık iki seçeneği var gibi görünüyor.

Ya ne derlerse he deyip yapacak ya da çekilecek.

Zaten başkan ağırlığı yok adamda ciddiye alanı da yok. Amerikayı hakkaten sistem/para babaları/fonlar/soros/lobiler vs vs adına ne derseniz diyin işte bunlar yönetiyor gerçekten.

Adam Hillary'nin yaptığı/vaadettiği herşeye küfrederek seçildi ama Hillary'nin vaadettiği herşeyi yapmak üzere

Ortadoğu'yu çok karıştırdık bunlar yanlış falan diyordu, şimdi Esad'ı devirmek için Obama'nın kaldığı yerden devam ediyor. E ne anladım ben bu işten?

Duvar falan örecekti sahi o iş ne oldu acaba...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Trump'ın başını derde sokan ve azil müessesesinin ortalığa çıkmasına sebep gizli bilgileri Rusya'ya vermesi.

Bunu kendisi de kabul etti.

Suriye'de ESAD'ı devirme niyeti olsa Rusya ile işbirliği olanağı olamaz.

Suriye'de PYD (YPG) ile gayreti ve amacı İŞİD'i temizlemek.

6. 2 gündür TL çok değer yitiriyor, neredeyse faiz artırımlarının TL değerlenmesine etkisi kalmadı denilebilir.

Etki yüzde 2,9 a indi. Yani onca faiz artışı reel olarak TL ye yüzde 2,9 civarı değer kazandırmış durumda. Bir ara yüzde10 ları bulmuştu.

(farklı hesapları olan düzeltebilir, ek yapabilir)

Ek faiz artırımları gelebilir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    2 gündür TL çok değer yitiriyor, neredeyse faiz artırımlarının TL değerlenmesine etkisi kalmadı denilebilir.

Etki yüzde 2,9 a indi. Yani onca faiz artışı reel olarak TL ye yüzde 2,9 civarı değer kazandırmış durumda. Bir ara yüzde10 ları bulmuştu.

(farklı hesapları olan düzeltebilir, ek yapabilir)

Ek faiz artırımları gelebilir.
    Hak hukuk kalmayınca olması beklenenler de tam olarak buydu. Şimdi faizi %100 e çıkarıp doları 1tl'ye indirsinler, cebinde TL ile gezen adam bulamazsınız bir daha.

Hatta ülkede insan kalmaz. ABD'nin ve Avrupa'nın Türk azınlık nüfusu patlama yapar.

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Trump'ın FBI direktörünü kovması hoş olmadı. Hadi kovdun, adamın eline hayvani koz vermişsin artık iki seçeneği var gibi görünüyor.

Ya ne derlerse he deyip yapacak ya da çekilecek.

Zaten başkan ağırlığı yok adamda ciddiye alanı da yok. Amerikayı hakkaten sistem/para babaları/fonlar/soros/lobiler vs vs adına ne derseniz diyin işte bunlar yönetiyor gerçekten.

Adam Hillary'nin yaptığı/vaadettiği herşeye küfrederek seçildi ama Hillary'nin vaadettiği herşeyi yapmak üzere

Ortadoğu'yu çok karıştırdık bunlar yanlış falan diyordu, şimdi Esad'ı devirmek için Obama'nın kaldığı yerden devam ediyor. E ne anladım ben bu işten?

Duvar falan örecekti sahi o iş ne oldu acaba...
    Saçma sapalak işler iddialar idi zaten..
    HAMİDO ile de zamanında konuştuk idi..
    Ben bu adamın gelebileceğine asla ihtimal vermemiştim o konuda yanıldım dı..

Ama gelirse de bi şekilde sisteme uydururlar yoksa yaşatmazlar demiştim kendisine..
    Dünya öyle 1-2 kişinin fikirleri ile değişmeyecek değişemeyecek kadar kontrol altında artık..

ABD nin gelmiş geçmiş herhalde en zayıf başkanı olacak..
    RTE ile halleri hareketlerine dikkat ettim de..Mimikler el hareketleri gülümsemesi bilmem ne..

Komedi yaaa..

Ailesi de ayrı alem..Karısı falan..

Ha öyle Yellen i falan görevden aldın arkadaşın iddia ettiği gibi..

Bak o zaman senin ülkende dolar kaç TL oluyor..

Sayfa 655/1013 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •