Sayfa 912/1013 İlkİlk ... 4128128629029109119129139149229621012 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 7,289 - 7,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. kabaca bir sayım yaptım... C5de olabiliriz...alçalan takoz ise 3,45lerde yeni dip yapmalı...

Alıntı Originally Posted by alpha Yazıyı Oku
    kırdırmadılar... hem fiyat hem rsıdan döndü..alt turkuaza veya rsıdaki mora kadar gidebilir..sanki alçalan takozun 5. dalgası başladı...

Sene başından beri ECB ve BOJ 1 trilyon doların üzerinde tahvil almış..para çoğaltmış, QE yapmış yani..Çoğaltılan Euro'ların bir kısmı doların ihtişamına dayanamayarak, kanatlanmış ABD gitmiş..dolara çevrilerek tabii..

BOJ ise 3,5 trilyona dolara yakın..bu Yen'ler Dolar olmuş dünyayı tavaf ediyor..meblağı bilemem ama bu meblağın hatırı sayılır bir kısmı ABD borsalarında ve ABD tahvillerinde..gerisi bilmem nerede..

Şimdi bu gerçekler ortadayken ne bitmiş..sular mı kesilmiş..

Havuzu besleyen boru mu patlamış..

Neyse herkes okuyacak yorumunu kendine göre yapacak..

Ha bu arada ben trade etmiyorum..izleyiciyim..

Sadece yiyorum..

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sene başından beri ECB ve BOJ 1 trilyon doların üzerinde tahvil almış..para çoğaltmış, QE yapmış yani..Çoğaltılan Euro'ların bir kısmı doların ihtişamına dayanamayarak, kanatlanmış ABD gitmiş..dolara çevrilerek tabii..

BOJ ise 3,5 trilyona dolara yakın..bu Yen'ler Dolar olmuş dünyayı tavaf ediyor..meblağı bilemem ama bu meblağın hatırı sayılır bir kısmı ABD borsalarında ve ABD tahvillerinde..gerisi bilmem nerede..

Şimdi bu gerçekler ortadayken ne bitmiş..sular mı kesilmiş..

Havuzu besleyen boru mu patlamış..

Neyse herkes okuyacak yorumunu kendine göre yapacak..

Ha bu arada ben trade etmiyorum..izleyiciyim..

Sadece yiyorum..
    Kardeş FED in para basıp tahvil karşılığı sıfır faiz ile piyasaya vermesi ile

ECB BOJ un euro ve yen lerini dolara çevirmesi aynı şey diyorsun yani dolar a etkisi olarak.

Bi tanesi dolar talebi , diğeri dolar arzı..

Yanılıyor muyum..?

Zaten FED de tahvil alarak piyasaya para vermiyordu..bankalara para pompalıyordu..kredi çekilsin diye, biliyorsundur..şimdilerde ABD'de kredilerde yavaşlamaya başladı..

Diğerinde ise ECB ve BOJ'un, sadece QE'lerinden dolayı dolara çevrilip ABD tahvillerine giren paralarını düşün..girmesiydi tahvil faizleri nice olurdu..vede piyasa faizleri gibi..selamlar..

5. 2008 den beri baslayan dolarin yukselis trendinde Gelismekte olan ulkelerde Rubleden sonra en cok deger kaybeden TL olmustu..Bu sure zarfinda Ruble %272, TL %245 deger kaybetmisti...En yakin ekurulerimiz olan USDRUB, USDZAR gibi paralar tarihi zirveleri gordukten sonra inis cikislarla %25-30 arasi duzeltme yaptilar.. USDTL ise simdiye kadar %10 civari duzeltme yapmis durumda...Hareket tarzlari birbirlerine benzer ama hareket zamanlari farkli...

6. Koca gün sepet kur 61,8 test edecek diye tırmalayıp durdular yahu.Dünde aynı haltı yediler akşam abd seansında çat diye yukarı çizdiler bugün akşam ola hayrola gün içi gene ekmek yok düştük jöleli tayfasının eline resmen. Adamlar göstere göstere dolar almayın dedi bugün yani devlet eliyle almayın demek ne demek ya hiç işte bilmiyorlar ulan spk ne halt yiyor orasını anlamakta imkansız.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

7. 15,30 gene usdtry günün dibinde ve merkez bankası kuru belirleniyor aynı anda vadeli endeks sabahki gap hariç günün tepesinde 122600 de 15,30 dan sonra neler olacak bir görelim
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

8. bugün artık biraz daha salındıktan sonra yarın 3.50 ye dokunur muyuz acaba ?

Sayfa 912/1013 İlkİlk ... 4128128629029109119129139149229621012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •