Special Days Image
Sayfa 694/1013 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Yeni Zelanda da meyve köşeleri olur.. Bizde olmaz... Çünkü Yeni Zelanda da ekonomi düzenli olarak tüm ülkeye yayılmıştır... Tüm Zelanda Türkiye gibi 3 adet şehire göçmemiştir.. Yeni Zelanda da çiftçi de doktor da mühendisde benzer gelir grubundadır.. Kimse kimseyi aşağılamaz... Herkes yapılan işe saygı duyar... Oysa Türkiye gelir eşit yayılmamıştır.. El emeği yada kas kuvveti ile yapılan işler her zaman aşağılanmış hor görülmüş ve itilmiştir.. Oysa Atatürk "Köylü Milletin Efendisidir" demesine rağmen...

Hal bu olunca herkes çocuklarını Dr, Mühendis, Avukat yapmak istedi... Oldu da... Her ile ortalama 3 üniversite kuruldu.. Sanayisi olmayan ülkeye mühendis, çalışacak hastanesi olmayan yere dr, Adliyede yeri olmayana Avukat mezun ettik.. Bugün avukatlar ofis kiralarını ödeyemez ken; Çoban kalmadı, Çiftçi kalmadı...

Anadolu bomboş...

İstanbul + Ankara +İzmir = Türkiye olmuşken... Organik Muzu elmayı nerde bulucaN?

Yeni Zelanda da 10,000,000 nüfus varken 120,000,000 milyon koyun varmışşş..

Türkiye 80,000,000 iken sadece kayıtlı 96,000 büyükbaş varmış... Kessen hepsini bu memleketin öğle yemeğine hamburger köftesi olmaz...
    hahhah iyi guldum

hocam Yeni zelanda dami yasiyorsunuz? Oraya baya Turkun goc etttigini duyuyorum son zamanlarda

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    sacmalik bu

madem istedigi kadar para basabiliyor neden butceyi her dakka kisiyorlar?
    Cümleye dikkat etmemişsiniz..''can'' diyor, özellikle koyuladım..edebilir, yapabilir..esasen mecbur kalırsa, yani default riski varsa(kaçınmak için) yapabilir..yoksa normal zamanlarda yapılırsa, mutlaka ekonomik ve politik sonuçlarına katlanacaklardır..

3. Almak için hiiiiiççç istekli değiller..
    ZAR 2 günde yüzde 2 düştü..

Takip etmemiz lazım normalde..

Borsa rallide..

4. Gelmiş geçmiş en büyük balonlardan birisi patlamak üzere. Fiziksel varlıklarınızı arttırın. Sanal varlıklardan bu yıl sonuna kadar uzaklaşmaya çalışın.

Kartal ın pipisindeki 2018 yazısı boşuna değil. Adamlar 30 yıllık plan yapmışlar 1988 de ve The Economist kapağında yazmışlar.

Get Ready For New World Currency @ Year 2018

5. Moody's downgrades China, warns of fading financial strength as debt mounts

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN18K04Q

6. Yine çok tipik bir manzara izliyoruz..
    Bundan 5-6 ay once birisi borsa dese sopa ile kovalardık.
    crash geliyordu
    bitmiştik
    dolar füzeleyecek idi
    borsa bitmiş idi diplerden dip beğenecek şirketler batacak bankalar batacak idi.
    dolarda olanlar günde 10 post kasıp ülke bitti kaçın sloganları atıyorlardı
    hatta dolar almakla yetinmeyip parayı bankadan çıkarıp yurtdışına çıkarıyor evleri komple panjurla kapatıp inzivaya çekiliyorduk..
    her an herşey olabilir..

6 ay sonra

tıngır mıngır...bağıra bağıra..

en kötü u5 u10 kağıdı yüzde 30 bırakmış

dolar yüzde 6-7 düşmüş..

bi dahaki maçlara bakacaz..

birşey değişeceğini sanmıyorum ama..

hayırlısı artık..

crash ciler de kayıplarda..powepc misal nerede..cebindeki son kuruş ile dolar aldığına göre şimdi zararına bozdurup bozdurup duruyordur herhalde günlük işleri için..

zaman kaybı buraları okumak falan ama..alışmışızbir kere bırakamıyoruz anasını satim..

7. Borsadaki bu büyük rallinin bugünde yarına çöküşe dönüşeceğini sanmıyorum..

Yükseliş daha bitmediği gibi bunun düzeltmesi ve ardından tepkisi de var.
    Yeni zirve denemesi geçti geçmedi 2 li tepe tartışmaları var..

Yani min 4-5 aylık bir dönem..1 seneye de uzayabilir..

2017 sonu ile 2018 başlarına kadar..
    2012 ocak da başlayan rallied 2012 mayıs da gaza tam oturulmuş
    ilk düzeltme 2013 şubatta gelmiş endeks bunun üzerine bi daha şahlanmış
    haziran başında gezi olayları çöküşe geçmiş idi..

Yani 1 sene sürmüş idi rally..

Bu seferkini de kolay kolay bırakacaklarını sanmıyorum..Millet hala dolar dolar derken hele..

Ne zaman millet komple uzun vadeci temettücü olur işte o zaman dolara binmenin zamanı gelmiştir..

Herkese kolay gelsin sonbahara kadar..

Reel kesim güveni toparlanamıyor bu arada. Mevsimsellikten arındırılmış aylık düşüş %1.4. En çok düşüş ise gelecek üç ayın ihracat siparişlerinde. (-8.3).
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Sayfa 694/1013 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •