Sayfa 40/381 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon
Arama sonucu : 3045 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Son aylarda okuduğum en rasyonel en akılcı en mantıklı ve de "DOLARDA YÜKSELİŞ KAÇINILMAZ" başlığında yazabildiği için en cesur yorum.

Tebrikler.... Aynı fikirdeyim...
     Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Sn. Selka doğru olarak bildiğimi, gördüğümü, yaşanacakları paylaşıyorum. Haftalık teknik olarak oluşum.. 5,642 üzerinde tutunamadığı taktirde 5,083/5,151 bandına hareketlenecektir. Aylık kapanış çok önem taşıyor .. 5,401 üzeri kapanış olmalı. Bu seviyenin altındaki aylık kapanışlar yanılsama fiyatlamaları nın tamamlanacağının işareti olacaktır.
    5,401 altında aylık kapanış gerçekleşir ise Kasım ve Aralık ayları içerisinde 4,522 hedef ile dengelenme fiyatları beklenebilir...
    Öngörümdür ve teknik çalışmalardır.
    Bol kazançlar
    Son aylarda okuduğum en rasyonel en akılcı en mantıklı ve de "DOLARDA YÜKSELİŞ KAÇINILMAZ" başlığında yazabildiği için en cesur yorum.

Saygılar
     Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    3 olacak 4 olacak diyenler daha çok beklersiniz jöleli de 1$=1tl.olacak demişti.����

https://sakinca.com/mobil/kose-yazis...ulelim-mi.html
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Son aylarda okuduğum en saçma, en akılsız, en mantıksız ve de "DOLARDA DÜŞÜŞ KAÇINILMAZ" başlığında yazabildiği için en alık yorum.

Yazık.... Kesinlikle sizinle aynı fikirde olamam...
    Mesela USD da yükseliş kaçınılmaz diyen bir TROL oraları bırakmış bu başlığa sirayet etmişti...

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Teşekkür ederim. Sn. Selka doğru olarak bildiğimi, gördüğümü, yaşanacakları paylaşıyorum.
    Saygılar
    3 olacak 4 olacak diyenler daha çok beklersiniz jöleli de 1$=1tl.olacak demişti.😆😅

Ek 20577

Bu ilk durak beklentim 5,20 TL dir..
    Bu da eski bir paylaşımım....

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Teşekkür ederim. Sn. Selka doğru olarak bildiğimi, gördüğümü, yaşanacakları paylaşıyorum.
    Saygılar
    3 olacak 4 olacak diyenler daha çok beklersiniz jöleli de 1$=1tl.olacak demişti.😆😅

5,20 TL deki direnç çalışmaz ise sonu karanlık bir kuyu gibi...

Bu da bu sayfa da 233 nolu paylaşımım... 1 ,5 ay önce.. Hani yakın zamanda hiç okumadım dediniz ya!

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Saygılar

Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    ya agacığım, borsa aşağıya şelale yapacak, bak dolar bazlı grafiğe gör ters bayrak formasyonunu daha ne deyim be agam
    Bak buda 2 ay önce bana cevap veren UZMAN... 6 TL den 7 TL ye gidecek KASIM da İRAN a ABD yaptırımı olacak oradan 8 TL olucak deniliyordu.

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Saygılar

First destination...
    5,36 ....

Final Destination...

4,45 .....

"Yatırım Tavsiyesi Değildir"
    2 ay önce....

6. Kısaca SN. Lanceleot buradan geriye tüm sayfalarda yazmışım....

Beni af edin GARAN AKBN ve VAKBN da ki leri yapıştırmayayım...

Sn.Human01 ve SN. Bir Esnaf benim duygu ve düşüncelerimi bilirler...

İyi geceler...

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Dolar düştükçe dip seviyeniz de düşüyor. Olur da birgün o rakamlara gelirse dip seviyenizi 3'lü rakamlara çekmezsiniz umarım
    Bak bu da değişik bir cevap vermiş bana.. Eski yazılarımı okumamış...

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Yavaş yavaş.. Alıştıra alıştıra, piyasa gibi maalesef.. 6,50 TL den ucuz diye USD aldırırlar adam 8 ay sonra 4,60 oldu yükseldi diye sattırırlar adama...

TROLLER olduğu için sağda solda, 7,20 TL USD ın olduğunda 8 TL olucak, 9 TL olucak,10 TL olucak cıların yanında 5,50 TL de dip yapabilir demek yarın sabah

" Evimden, MARS'a SEYAHAT e başlıyorum, gelen var mı?"

sorusuna verilebilecek cevabın ciddiyeti ile aynı olduğundan maalesef alıştıra alıştıra söylüyorum...

Rasyonel olursak;

Bu USD geçen Şubat ayında (2018 Şubat) 3,71 TL den fiyatlandı alınıp satıldı...

%25 brüt faizin olduğu bir ekonomide NET faiz oranı %21,25 eder ki

3,71*1,2125=4,49 TL ile 2019 ŞUBAT ayında dip değerimdir..

Bu durumda USD a kademli olmak koşulu ile 4,99 da ilk kademe alım ve 4,49 TL de FULL USD da olmak üzere konumlanmalıdır.. (%100 para kazanmak için)

Ama 7,20 TL de USD alıp 10 TL de de USD satılabilinirdi (Lakin %1 para kazanma oranı idi- İstatiksel olarak para kazanma oranı daha düşüktü- ama çoğunluk saçma sapan sebepler nedeni ile gazlamalar ile bunu tercih etti)

Her zaman dedim demeye de devam ediyorum, lakin alay etme, iteleme, kakalama, saçma sapan yorum, sataşma, aşağılama olunca insanın "Ne Haliniz varsa görün" demesi geliyor ve bir süre yazmak istemiyorsunuz....

Lakin inanın bana buraya geleceğinden adım gibi emindim ve son 6 ay 1 USD dahi almamıştım.. Zamanı vardı...

4,99 altında 4,49 olabilirde olmayabilirde lakin 4,49 TL FULL USD da olurum... USD ucuz demektir, o vakit elimdeki pahalanmış banka hisselerimi satarım...

Lakin bakınız beyefendi bu işler basıt gibi görünür ama asla öyle değildir.. Psikoloji öyle bir psikolojidir ki;

Herkesin baktığı yönden kafanızı çevirip, batan, biten, iflas eden, parçalanan denilen yere dönüp oradan SATIN AL butonuna basmak psikolojide NİRVANA ile aynıdır...

O sebeple 6,5 TL de USD ı kolaylıkla alan eller inanın bana USD da 4,49 TL yi 6 ay sonra gösterdikleri zaman -ulan bu düşüyor sürekli deyip- almaya ELİNİZ varmaz...

O sebeple siz para kaybetmeye alışkın birisi gibi gelmediniz.. O sebeple VADELi..

Bunları ciddi ye alıp YATIRIM TAVSİYESİ olarak kullanmayınız, beyin fırtanası gibi düşünün..

Belki de USD da YÜKSELİŞ KAÇINILMAZ da kilerin dedikleri gibi USD bir an da 10 TL de olur %100 kazanırsınız...

Bul karayı al parayı....

Şimdi ne cevaplar yazılacaktır. O sebeple şimdiden belirteyim beni bilen bilir.. Asla bir emtiaya aşık olmam... 3 aydır banka hissesi taşıyorum.. Anca maliyetime geldim.. Ama ucuz olanı aldım.. Emin olun fiyatlanması ucuz malın pahalı maldan daha kolay olur. Bankayı 2019 Martta satarım...

O sebeple TROLLERe cevap yazmayacağım.. Gitsinler USD larını alsınlar...

İyi geceler dilerim...
    BU da başka sizin okuyamadığınız USD düşecek yorumlarımdan bir tanesii..

Çok var çok.. Sadece 1.ci sayfadan okumanız yeterli..

Sayfa 40/381 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •