Sayfa 17/380 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,477
    Blog Entries
    3
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,477
    Blog Entries
    3
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

3. Ama tl karşısında değil ; tüm dünya paraları karşısında..

Kendim de üreticiyim ve kurumsal hammadde firmalarının çoğu euro ya geçti / geçiyor..

Bugün abd nin yönetim şekline bakarsak işin özü yıllarca bastıkları karşılıksız dolarları değerlendirmek için kaos,terör örgütlerine yardım gibi konuları artık aştılar ve tüm dünyaya ; ki ab bölgesine bile ( otomotiv ) yaptırım kararı uyguluyorlar.

Bu yüzden son 1 yıllık grafiğe baktığımda 15 ağustos gibi euro/usd paritesi en düşükten geri dönmüş.

https://www.bloomberght.com/doviz/parite/eur-usd

Şaka maka sepet yapmayıp sadece dolara yatırım yapanlar cidden yaya kalabilir..

Abd nin tüm ülkeleri karşısına aldığı bir dönemde usd nin değerli kalacağını sanmıyorum.Bu yüzden büyük çöküş kaçınılmaz diyorum..

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ama tl karşısında değil ; tüm dünya paraları karşısında..

Kendim de üreticiyim ve kurumsal hammadde firmalarının çoğu euro ya geçti / geçiyor..

Bugün abd nin yönetim şekline bakarsak işin özü yıllarca bastıkları karşılıksız dolarları değerlendirmek için kaos,terör örgütlerine yardım gibi konuları artık aştılar ve tüm dünyaya ; ki ab bölgesine bile ( otomotiv ) yaptırım kararı uyguluyorlar.

Bu yüzden son 1 yıllık grafiğe baktığımda 15 ağustos gibi euro/usd paritesi en düşükten geri dönmüş.

https://www.bloomberght.com/doviz/parite/eur-usd

Şaka maka sepet yapmayıp sadece dolara yatırım yapanlar cidden yaya kalabilir..

Abd nin tüm ülkeleri karşısına aldığı bir dönemde usd nin değerli kalacağını sanmıyorum.Bu yüzden büyük çöküş kaçınılmaz diyorum..
    dünyanın hiç bir ülkesi ABD ye karşı bi halt yiyemez,ancak sopayı yer oturur. şu çin denilen soytarının sonunu görmek çok istiyorum,böbürlendi kendini nimetten saydı. sonuç: her geçen gün dolar varlığı eriyor.... çin benim en büyük düşmanımdır.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    dünyanın hiç bir ülkesi ABD ye karşı bi halt yiyemez,ancak sopayı yer oturur. şu çin denilen soytarının sonunu görmek çok istiyorum,böbürlendi kendini nimetten saydı. sonuç: her geçen gün dolar varlığı eriyor.... çin benim en büyük düşmanımdır.
    Roma imparatorlugu savasla cokmedi ekonomi yuzunden coktu

Amerikada ayni yolda. Fed faizi artirdikca abd nin odemesi gereken borc faizi katlanarak artiyor. Amerika yavas yavas cokuyor.

6.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    1991 Ocak ayında kim tahmin edebilirdi, herhangi bir sovyet bloku ülkesinin SCB'den kopup bağımzılık ilan edebileceğini?
    Trump ciddi bir kumar oynuyor, kısa vadede içerde güçlenir ama uzun vadede Abd pek çok ekonomistin de işaret ettiği üzere kan kaybedecek, tarihi deneyimlere göre de kaçınılmaz bir son.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Roma imparatorlugu savasla cokmedi ekonomi yuzunden coktu

Amerikada ayni yolda. Fed faizi artirdikca abd nin odemesi gereken borc faizi katlanarak artiyor. Amerika yavas yavas cokuyor.
    her ülke ve ekonomi bir gün yıkılır ama ÇİN denilen bela buna daha yakın.ABD nin batışını ben göremem ama ÇİN soytarısını GÖRECEĞİM!

Sayfa 17/380 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •