Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 55/119 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 433 - 440 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    GÜNEŞE ATEŞ EDENLERİN DİYARI
    Gönderi
    1,153
    [IMG][/IMG]
    KUMARI HER ZAMAN OYNATAN KAZANIR ! KAZANMANIN ANAHTARI iSE MASADAN ZAMANINDA KALKMAK İLE MÜMKÜNDÜR !!!

2. Delikanlı adam çok burada, boşuna nefesinizi yormayın... Bırakın öylece... Onlar anlatsın, biz dinleyelim!

3. Evet burası bir bilgi paylaşım yeri haklısınız,siyaset ve basit cümleler ile kirletmeyelim.rica ediyorum.
    ###
    şuan televizyon izlemek istemesemde kafamı karıştırmaması için açtım hazır cuma günü ekonomi kanalı izliyorum
    adamlar dolar düşer mi diye başlık atıyor Sadece GÜLÜYORUM vatandaşta sanki DOLAR var ve bu haberleri dinleyip satacaklar
    ###
    biriside soru sormuş neden JAPONYAYI ve güney koreyi örnek almıyoruz diye
    ben bunları buralarda anlattım defalarca söyledim ancak anlattığım gibi doğru söyleyen bilimadamları vs.. gibi kafası çok çalışanlar ve aynı zamanda içinde insanlığı olanlar mutlaka susturulur,isimleri unutturulur.
    Japonyada şuan yıllık enflsyon EKSİ arkadaşlar reel anlamda gerçekte adamlar enflasyon yarattık deselerde maalesef EKSİ
    gittim GEZdim oralarda turizm amaçlı ve otomobil parçası ticareti amaçlı kısa dönemli yüklü işler yapmıştım zamanın da japonyadan
    [otomobil yedek parçadaki kar hiç bir yerde yok alıyorsun bir basit BALATA kitini 0,5dolara satıyorsun eskiden 15tl ye toptan şuan ise dolar yükseldikçe dolar bazında fiyatlar düşüyor unutmayın şuan aynı parça olsun olsun 0,25dolardır]
    neyse adamların ülkesinde alışveriş yapıyorsun pasaportu masaya koyuyorsun doğrudan KDV kadar indirim alıyorsun
    bu arada onların ülkesinde KDV %5 'ti zamanında %7 ye çıkarttılar ENFLASYON yaratmak için OLAY ÇIKTI istifa eden edeneydi
    hatta HARAKİRİ yaptı kaç kişi orada.örnek 107tl lik malı sana 100tl ye japona 107 ye satıyorlardı.
    onların ÜLKESİNİN geçmişine bakalım AÇIN borsasına BAKIN 1980ile 2017 arasına bakın
    adamlar ZRİVE ve pahalılık yaşamışlar 1990ların başlarında ondan sonra bakmışlar HALKın gelirleri ARTMIYOR tam 20-25 YIL süren bir DÜŞÜŞe geçtiler
    ve bundan sonra ise yükselmeleri bile çok zor.ama yükseltecekler japon piyasasını.yani 1990yılından bu yana JAPONYADA KONUT fiyatları ne kadar arttı tahmin edin?
    çok değil bizde YIL 1995mi neydi KONUT alıyorduk 150milyon tl ye yani bugünün 6 sıfır atılmış haliyle 150tl cik.
    aynı konut şuan 450 bin tl?
    yüzde KAÇ ARTMIŞ?
    bunlar hep enflasyonun etkileriancak bazen bazı sektörler FAZLA ARTAR bazı sektörler ya HİÇ artmaz veya SABİT KALIR KONUT sektörü de daima artmaz örnek deprem zamanı 1999 da emlak sektörü %500 değer kaybetti.
    ####
    SP500 amerika piyasaları halen yükseliyor bu arada.SP500 için zirvem benim teknik anlamda 2808puan
    (%2 ye yakın grafik hatalarını unutmayın)
    aMERİKA sayesinde bizi de GAZLIYOR birileri kimisi buna TEK bir ALICI demekte kimisi ise bu ALICI diğer satıcıları korkuttuğu için SATTIRMIYORLAR demekte bunlar piyasanın söylentileri tabii. ancak ben bunu net söyleyebilirim ki;piyasayı bu halde kaldırmak çok basit ancak FAİZLER %8 lere düşmedikçe VATANDAŞI nasıl BORSAYA çekip MALI vatandaşa iteleyecekler o kısımları anlamıyorum.
    PETROL 2019-2021 arasında çok artacak FOREX çi arkadaşlar için ufak bir tüyo ama mutlaka %2000 teminat altına düşmeyin batarsınız
    ALTIN ise çok DEĞİL 2019 şubat AYI CİVARLARINA KADAR
    1618 DOLAR /ONS olacak LONG çekip batmadan kalırsanız İHYA OLURSUNUZ.
    1218-1200 dolar civarının ALTINA inmesi ÇOK ÇOK ÇOK ZOR.
    bunlar SİZLERİ FOREX kısmında 1/200 kaldıraç ile veya 1/500 kaldıraç ile zengin eder yeterki LONGLARINIZ düşüşlerde STOP koymazsanız sizi patlatacak seviyenin ALTINA inmesin.
    ####
    BITCOIN ise maalesef ki çok artacak inanmadğım bir şey olduğu için ben 1DOLAR bile yatırmam ancak 1989 YILININ dergi kapağında şifreleri VERİLMİŞ bir olay ise mutlaka 99 999 DOLAR =1 bit coin olacak
    100bin demiyorum bakın dikkat ettiniz mi ÇÜNKÜ ŞİFRE diyor ki tam 99 999 dolar yapacaz.
    ####
    bakarsınız 99 999,99 doları görür şok GEÇİRİRİM
    BİR KAÇ MESAJ ÖNCE PAYLAŞTIĞIM Şifre içeren videoları izleyin şifreler o videolarda
    belli KARELER içindeler
    ####
    GRAFİKLER e gelirsem
    SİNYAL veren hisselerden ALBRK yı paylaştım değil mi 1,16tl idi topladım tabii 1,2altından sonra ne dedim ne yazdım
    1,11tlden 0,90 ye kadar devamlı alıcıyım
    bunun anlamı buradan düşmeyp tepki noktasıydı
    1,38 üstünden 200bin lot boşalttım BYE bye dedim.
    diğer paylaştığım tüm hisseler mutlaka bir noktalarda yukarı gidecek
    bakın DENGE yazdım temeline bakıp yazdım ne oldu?
    EDIP,PRKME halen sinyalleri çalışıyor
    aklıma gelmeyen ve paylaştığım tüm hisseler
    örnek ATEKS ben alıyorum 3tl millet alıyor 12tl ben satalı yıl olmuş 8tl civarlarından
    önemli olan KANDIRILMAMAK bu piyasalarda PAZARLAMALARA kanmamak
    TARIM hisselerine yatırım yapmak uzun vade çok kazandıracak
    ####
    GYO sektöründe ise SADECE HALK ve VAKIF gyo
    biriktirmek geleceğinizi kurtarır.
    bakın ne dedim COMDO demedim mi? veya KAREL?
    yazmadım mı fiyat tahminlerimi?
    ####
    bu arada YIL 2009
    100tl nin değeri ile alabildiklerinizi şuan tam 450tl ile alabiliyorsunuz.
    yukarıdaki mesajlarımdaki hesaplama yöntemlerimin SAĞLAMASI bu$$
    ####
    amerikaya bakalım 2009 yılında alabildiklerinizi 100dolara şuan yine 100dolara alabiliyor musunuz?
    yaklaşık olarak alabiliyorsunuz
    ####
    japonya 10000yene alabildiklerinizi şimdi yine aynı 10bin YEN e alabiliyor musunuz?
    vatandaş şunu bilmiyor bizim insanımızın cahillği diyebiliriz
    adam bugün 100tl ye aldığı malı bir yıl ELİNDE tutup 115tl ye satınca kar ettim diyor GÜLÜYORUM
    Yukarılarda ne yazdım ?
    GÜNEY KOREDEN konut alın SAVAŞ yüzünden fiyatlar düştü ancak kira getirileri ÇOK yüksek demedim mi?
    millet bizim paylaşımlardan youtube videosu çekmiş bizim FİKİRLERDEN PRİM yapıyor
    yazmadım mı 110bin DOLARa 130 bin dolara aldığınız KONUT size yaklaşık 1500 DOLAR net kira getiriyor diye?
    VERGİ muafiyeti var tabii.
    ŞUAN
    BOMBA bir yatırım fikri VERİYORUM bakın bunuda 2 AY sonra youtube içinde PAYLAŞILIMIŞ falan görürseniz
    şaşırmayın bu yüzden RESİMLİ PAYLAŞIYoRUM
    bu resimi paylaşınız.

####
    Döviz yükselirse ülkemizin zararına değil YARARINA olacak bu kesin
    ancak başka açıdan bakarsak yaklaşık %100 fakirleşiyoruz.
    ihracatımız artacak,TURİST daha çok gelecek,daha az harcarız,
    ####
    ülke olarak abuk sabuk şeylere Çok ödeyip resmen HAVA atayım zengin ve görgüsüz imajı çizen insanlar çoğaldı bunun diğer İSMİ bilerek ve isteyerek KAZIĞIN dibine kadar içine almak ama hoşuna gidip birde bunun havasını atmaktır adam 5000tl ye telefon alıyor üstüne hava atıyor GÜLÜNMEYECEK olay değil ya
    veya maliyeti ÜRETİCİ firmasına 6000tl olan otomobile gidip 120bin tl ödemek
    bunlar hiç birşey birde bunun lüks sınıfa girenleri MEVCUT onlarda HAVA ATIYOR işte bizler ülke olarak bu ve bunun gibi kişileri ALKIŞLAMAZSAK
    veya aklına göre değer verirsek.bu bunun gibi kişler biraz akıllanır ve ülkesine milletine YARARLI işler yapar.ADAM GAZA GELİP HATUNA yabancı hatun tabii üstelik yıllardır süren bir evliliği var gidip bir 3 kasa bmw hediye ediyor ülkede kaldığı sürece kullanması için ben daha ne diyeyim.ALtından sanırım.hiç aklımız yok veya bsinler mi bizleri hasta edip zeka geriliği yapıyor anlamadım.bu adamın birde genç bir oğlu var ama bakışları bile bön bön.
    ###
    KALDIRAÇLI işlemler ile batmadan ALTIN diye konuyu kapatayım.
    yakında sosyal medya hesaplarımı açıyorum herkesi beklerim buradan yazmayada devam tabii.

4.  Alıntı Originally Posted by ekrem uzun Yazıyı Oku
    6 ay önce dolar içinde sizingibiler investing doluydu dolar çıkmicak 290 olcak yıl sonu vesayre ama şimdi hiçbiri ortada yok hepsi kayboldu bakalım 6 ay 1 sene sonra sizler buralarda olcakmısınız merak ediyorum
    Eyy çakma Ersoy,

Burada yıllardır yazıp çiziyorum, yanılırsam da yanıldım derim, ama son 8 aydır Ersoy yani sen yanıldın, ben haklı çıktım, opt kib bye

5. Ersoyyy bızzz bızzz bızzzz��
    Bekle Ersoycum fur şortları..
    Kriz kapıda, doların 10 lira olacak, çok az kaldı..
    Köşe olucan yakında..

6. Ersoycuğum kızmıyorsun dimi?
    Eskilerden olduğun için takılıyorum..
    Başkan sende YouTube dan piyasa yorumlayıp çok iddialı takılıyorsun
    Hayatın gerçeklerine dön artık..
    112 civarı giy şortlarını en azından üç beş çorba al..
    Hoş onu bile boğazında bırakabilirler..

7. YUKARIDA bir yerlerde daha geçen hafta dolar için 3,70 altına inmesi zor demiştim FORMASYONU değiştirdi ARALIK AYI İÇİN 3,8070 in altına inmesi ve OCAK ayı için 3,8370 in atlına inmesi bile zor artık
    BORSAYI pompalayanlar için çok iyi aslında doların düşmesi tabii ÖNCE ALICI BULMALARI GEREKLİ SATIP DOLARA GEÇEBİLMEK İÇİN
    FOREX üstünden OCAK AYI FLAMA formayonu ile veya ters flama ile bir ihtimal 3,7830 lara kadar basıp kaldırabilirler
    KISACASI SHORT tarafında kalmak yerine LONG da kalıp düşürdükçe long açmak mantıklı

NEDENLERİM:
    # BORSAYI şişirenler 70000den mal topladı mı darbe zamanı ?
    sonra yetmedi düşüş korkusu salıp içincil bir 70bin e sattılarmı 2016 aralıkta?
    DOLAR ı kaçtan bozup girdiler peki bu piyasaya ?
    DOLAR dan kur zararı ve ALAMADIKLARI FAİZ zararını hesaplayıp adamların kaç ortalama ile MAL sATMAK zorunda olduklarını bilebilsek
    NEREDEN BOŞALTMAYA başlayacaklarını veya nereye kadar taşıyacaklarını çok rahat anlarız ###
    şuan dediğim gibi borsada omuz-baş-omuz formasyonu var.
    bir ANDA MEDYA tELEVİZYON haberlerine bakın anlarsınız mal satmak istediklerini "DOLARDA düşüş DAHA SÜRECEK Mİ?"
    verdiği bilinç altı m3sajı dolar düşecek biz bunu TARTIŞIYORUZ.
    peki HABER BAŞLIĞI BÖYLE OLSAYDI " DOLAR / TL de YÜKSELİŞ SÜRECEK Mİ?"
    #####
    ne anlardık bu başlıktan?

2010 yılından bu yana DOLARIN getirisi %160 olaccak
    KONUTUN getirisi %500 olacak böyle bir ekonomi nereede?
    demek ki yukarıdaki mesajda yazdığım gibi doların aynı günlerde ki fiyatıyla kıyaslayınca 7,58tl olması gerekirdi
    demek ki ucuz ki TELEVİZYON VE MEDYA bize DOLAR DÜŞECEK SATIN MESAJI veriyor
    koskoca merkez bankası 7,5tl olacak doları kasasında tutmak yerine neden piyasaya satıp TARİHİNİN en büyük DÖVİZ rezervi erimesini YAŞIYOR birisi bana bunu açıklayabilir mi?
    nedeni
    #1 algı yönetimi yapıp Vatandaşın şirketlerin dolarını sattırıp ucuza kapatmak
    #2 böylece çıkartılmak istenen krize ön ayak olmak düşünsenize döviz borcun var ama kasanda DOLAR kalmamış gidip 7,5tl olmuş sana %100 zarar yazdırıyor .
    #####
    bu yüzden Amerika BORSALARININ dönüşünü iyi izleyin onlar döndüğü ZAMAN BİZ çakılırız
    SP500 ün zirvesi 2850 civarı olacak %3 grafik hatasını hesaba katınız.
    oradan dönerse ne olur? veya bizler de ki malı vatandaşa satana kadar oralarda tutabilirler SP500 ü.
    FED faiz arttıracak bizim MERKEZ arttıracak. sonuç mal TAŞIMANIN maliyeti artacak
    kimse borsaya girmeyecek SERT düşüşler olacak
    ###
    KISACASI birileri eğer ki şişirdikleri borsayı vatandaşa satıp kaçma peşinde ise önce dolar tarafını yükseltmeliydi ki vatandaş ;"vay dolar 5tl oldu artık BORSA gider diye düşünüp borsaya girsin sonrada doları 7,5tl yaparlardı"
    yani bir taraf ile AŞIRI OYnadıkları için DÖVİZ tarafını unuttular UCUZ bıraktılar HATA YaPTILAR.
    ####
    vatandaş akıllı olup ALTIN ve döviz tarafında pozisyon alıp bir yıl arkasına yaslanırsa veya FOREX üstünden DÖvizle kazanç elde ederse çok kazanır.
    ####
    Borsa için taşıyacakları üst seviye AYLIK grafiklerde OCAK AYI ÇOK tehlikeli olduğundan şuan için bir şey söylemek çok zor oldu
    buradan dönüp OMUZ_baş-omuzu tamamlaması gerekli artık.
    ####
    kısacası yukarıdaki PAYLAŞTIĞIM RESİM önemli PAYLAŞINIZ ki GLOBAL sermaye gücü bu kez EKMEK yiyemesin suriyeden.
    #####
    FOREX cephesinde bugün iyi kar yazabilirsiniz DOLAR TL 3,90lara kadar sürüklenir bugün 3,81in altına bu ay inemez diye yazdım
    varsa 1/200 kaldıraçlı hesabınız iyi kar yazarsınız.

8.  Alıntı Originally Posted by Uyvar41 Yazıyı Oku
    Ersoycuğum kızmıyorsun dimi?
    Eskilerden olduğun için takılıyorum..
    Başkan sende YouTube dan piyasa yorumlayıp çok iddialı takılıyorsun
    Hayatın gerçeklerine dön artık..
    112 civarı giy şortlarını en azından üç beş çorba al..
    Hoş onu bile boğazında bırakabilirler..
    kaptan ersoyla uğraşıp duruyon kimse yüzde yüz tuutramaz bu adamla uğraşcana sende biraz yorum ekleyip düşüncelerini paylaşsan daha yararlı olursun örneğin dolar veya takip ettin hisseler nezaman nereye gider buraya yazıp paylaşabilirsin

Sayfa 55/119 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •