Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 81/119 İlkİlk ... 3171798081828391 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 641 - 648 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. Ersoy hocam EUR/USD nerelere çıkar nerden uzun vade satılır yada alınır.net bir yol gösterir misiniz

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. "vay şuradan şu hisseyi aldım oooo %200 kazandım
    hoo hoo buradan bu hisseyi aldım %100 kazandım 3 ayda "diyenlere sorun bakalım
    o kadar kazandıklarını ne yapacaklar size malı çakmaları gerekli ki piyasayı düşürsünler yoksa kazançları bir anlam ifade etmez.

kısacası adam iş kuruyor 1000 000 hatta 2000 000 tl nakit veya kredili yatırıyor aylık ettiği KAR (faiz taşıma maliyeti HARİÇ) 75 000tl
    faiz maliyeti ise bu 75 000 tl içinden düşülmesi gerekli çünkü 2 milyoncugunuz her ay durdugu yerde 19 000-20 000tL faiz getirecek
    kısacası asıl karınız 55 000 olacak yani yüzde 2,5 net kardasınız diyelim
    ADAM borsada her ay %5 kazansa zaten gidip iş FALANN kurmaz..
    nedir BU Herkes bir olmuş borsa PAZARLIYOR yeni ALICI arıyor dmek ki ÇAKACAKLAR MALI
    benim mantık basittir STRESS yok çabalamak yok %1-hatta 0,5 kazansam kaçarım
    Bazen VIOP ta günde %3-5 kazandığım oluyor AÇIĞA satış ile .
    çünkü Bir AYDA 20 gün var
    20 gün x (0,5 desek) (logaritmik hesaplarsam daha fazla olacak=)= %10 yapar ki
    bu KAR FABRİKA kursanız olmaz şuan
    ancak unutmayın ki TR de KAR marjları aşırı yüksek
    AYNI araç için (mercedes ,bmw veya audi ) için Fren balatası alıyoruz amerikada ki fiyatı dolar üzerinden 60TL
    burada 240tl den başlıyor aynı kalitede olanlar 360tl
    5-6misli SON tüketici KAZIKLANMIŞ demektir bu.
    toptan fiyatlarını alibaba dan siz BAKIN 0,5 usd falan paket olarak.

işte anlatmak istediğim bu DÜNYA bir ekonomik krizde adam minimum maliyet minimum KAR ile iş yaparken bizde KAZIĞIN dibi
    bunun nedenleri
    1)aşırı pahalılaşmış emlak piyasası
    2)pahalı YAKIT (dizel-benzin)
    3)aç gözlü ticaret erbabları
    4)bizim insanımızın Cahil kalması MAtematik kullanıp almamak ile protesto eder gibi inat etmemeleri illa alacak kazığı yemeye alışmış bir kere.

....
    böyle uzatılabilir.
    ####
    ülkede KALEM üreten kaç firma yerli malı kaç fabrika var=?
    ondan sonra JAPON bilmem ne markası veya KORE li bilmem ne markası gelip seni kazıklıyor
    aynı ürün çin de 0,2TL iken bizde japonu bize bunu son tüketici fiyatı üzerinden konuşuyorum
    1,8tl ye çakıyor
    9 misli KİMİN cebe gidiyor
    #####

İLAÇ peki ==) ? ilaç demiyelim VİTAMİN diyelim bizdeki ECZANEde 49 tl
    ye satılan ALMAN malı vitamin (en kalitelisi ALMANDIR siz siz olun AMERİKAN sakın kullanmayın)
    almanyadaki MARKETTE 1 EURO yani düz hesap 5 tl diyelim TÜKETİCİ fiyatıyla satılıyor
    toptanı siz ARAŞTIRIN=?

Vergi diyeceksiniz şimdi buna vitaminde vergi yüzde kaç=?
    ancak vergi değil OLAY üretim YOK olsa bile ÜRETİCİ de yüksek fiyat ile ÇAKMAYA bakıyor.
    ####
    LASTİK üreten firmalarımız var 10tl ye ürettikleri lastik 300tl olur mu==)?
    adam uzakdoğu lastik getiriyor senden DAHA uyguna SATIYOR
    SÖZDE türk malı lastik (isim vermiyorum hepsi aynı mantıkla iş yapıyor)
    ####
    sonra BORSAYI pazarlamak için birileri 10 takla atıyor
    alın işte bakın borsanın taşıyıcı hissesi

daha ne diyim adam 130tl den tüpraş almış şimdi AĞLIYOR
    işte böyle s. ler adamı sanki doğduklarından bugüne borsa oynamışlar birde KAR beğenmezler
    olmuş 145 bin SATMAMIŞ
    hiç Mİ GRAFİK bakmıyorsun beyinsiz diye sormazlar mı adama?

benim çok iyi bildiğim insanlar var milyonlar BATIRMIŞ borsada peki nasıl?
    ben bunlarla büyüdüm şimdi GEL bu adamlara mal aldır
    ALMAZ imkansız ÇOK denedim olmadı 10yıl uğraştım tövbe etmiş almıyor
    tek ezberlediği "bunun adı borsa kim kime corsa"

#####

neyse siz televizyonları dinleyin dergileri okuyun mal alın dedikleri gibi birinizin aklına gelmesin
    bunlar enayi mi bize babalarının hayrına mı kazandıracakalr diye=?

#####

yazdığım hisselere bakın tahmini fiyatlarımı da yazdım ilgili hisseler hakkında olacak mı yoksa sizi üstünden atıp ralli mi yapacaklar izleyip görürüz.

#####
    EURUSD
    sadece tek başına izlenmez yanına DOLAR endeksinide ekleyin DOLAR ekdeksi TRUMP istiyor diye düşüyor kısacası bir kaç sayfa önce paylaştığım gibi
    DOLAR bizim TRY hariç tüm para birimleri karşısında dğer kaybedecek
    bizim TRY yi ise daha bu şekilde dğerli tutarsak KRİZ bizim için kaçınılmaz

####

BOrsa halen yukarı TEKNİĞİ bence tamamlamalı fakat bunu önce 105 000 civarına gidip Ekim 2018 gibi mi yakmalı yoksa ÇAtır çatır düşüp Aynı bu seviyelere gelirken GÖstermediği fibonacci düzeltmesi gibi göstermemezlik yapıp düşüştrendine mi girer o kısım sorun olarak kalacak şuan için.
    hatırlarsak 2016 temmuz ayında %31lik fibo seviyesine kadar düşmemişti..demekki yüselmemezlikte yapabilir.Forumun 162.mesaj sonrasına bakınız.

örnek Akbank:

####
    bir şekilde XU100 de dahil teknik bir düzeltme yapacaktır endeks ve endeks hisseleri için bunların toparlanması Ekim aylarını bulur.
    veya sert yukarıya da gidebiliriz ancak piyasaya yeni girenler zarar ettirilmeli piyasa biraz onlara taşıttrırılmalı

3.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    "vay şuradan şu hisseyi aldım oooo %200 kazandım
    hoo hoo buradan bu hisseyi aldım %100 kazandım 3 ayda "diyenlere sorun bakalım
    o kadar kazandıklarını ne yapacaklar size malı çakmaları gerekli ki piyasayı düşürsünler yoksa kazançları bir anlam ifade etmez.

kısacası adam iş kuruyor 1000 000 hatta 2000 000 tl nakit veya kredili yatırıyor aylık ettiği KAR (faiz taşıma maliyeti HARİÇ) 75 000tl
    faiz maliyeti ise bu 75 000 tl içinden düşülmesi gerekli çünkü 2 milyoncugunuz her ay durdugu yerde 19 000-20 000tL faiz getirecek
    kısacası asıl karınız 55 000 olacak yani yüzde 2,5 net kardasınız diyelim
    ADAM borsada her ay %5 kazansa zaten gidip iş FALANN kurmaz..
    nedir BU Herkes bir olmuş borsa PAZARLIYOR yeni ALICI arıyor dmek ki ÇAKACAKLAR MALI
    benim mantık basittir STRESS yok çabalamak yok %1-hatta 0,5 kazansam kaçarım
    Bazen VIOP ta günde %3-5 kazandığım oluyor AÇIĞA satış ile .
    çünkü Bir AYDA 20 gün var
    20 gün x (0,5 desek) (logaritmik hesaplarsam daha fazla olacak=)= %10 yapar ki
    bu KAR FABRİKA kursanız olmaz şuan
    ancak unutmayın ki TR de KAR marjları aşırı yüksek
    AYNI araç için (mercedes ,bmw veya audi ) için Fren balatası alıyoruz amerikada ki fiyatı dolar üzerinden 60TL
    burada 240tl den başlıyor aynı kalitede olanlar 360tl
    5-6misli SON tüketici KAZIKLANMIŞ demektir bu.
    toptan fiyatlarını alibaba dan siz BAKIN 0,5 usd falan paket olarak.

işte anlatmak istediğim bu DÜNYA bir ekonomik krizde adam minimum maliyet minimum KAR ile iş yaparken bizde KAZIĞIN dibi
    bunun nedenleri
    1)aşırı pahalılaşmış emlak piyasası
    2)pahalı YAKIT (dizel-benzin)
    3)aç gözlü ticaret erbabları
    4)bizim insanımızın Cahil kalması MAtematik kullanıp almamak ile protesto eder gibi inat etmemeleri illa alacak kazığı yemeye alışmış bir kere.

....
    böyle uzatılabilir.
    ####
    ülkede KALEM üreten kaç firma yerli malı kaç fabrika var=?
    ondan sonra JAPON bilmem ne markası veya KORE li bilmem ne markası gelip seni kazıklıyor
    aynı ürün çin de 0,2TL iken bizde japonu bize bunu son tüketici fiyatı üzerinden konuşuyorum
    1,8tl ye çakıyor
    9 misli KİMİN cebe gidiyor
    #####

İLAÇ peki ==) ? ilaç demiyelim VİTAMİN diyelim bizdeki ECZANEde 49 tl
    ye satılan ALMAN malı vitamin (en kalitelisi ALMANDIR siz siz olun AMERİKAN sakın kullanmayın)
    almanyadaki MARKETTE 1 EURO yani düz hesap 5 tl diyelim TÜKETİCİ fiyatıyla satılıyor
    toptanı siz ARAŞTIRIN=?

Vergi diyeceksiniz şimdi buna vitaminde vergi yüzde kaç=?
    ancak vergi değil OLAY üretim YOK olsa bile ÜRETİCİ de yüksek fiyat ile ÇAKMAYA bakıyor.
    ####
    LASTİK üreten firmalarımız var 10tl ye ürettikleri lastik 300tl olur mu==)?
    adam uzakdoğu lastik getiriyor senden DAHA uyguna SATIYOR
    SÖZDE türk malı lastik (isim vermiyorum hepsi aynı mantıkla iş yapıyor)
    ####
    sonra BORSAYI pazarlamak için birileri 10 takla atıyor
    alın işte bakın borsanın taşıyıcı hissesi

daha ne diyim adam 130tl den tüpraş almış şimdi AĞLIYOR
    işte böyle s. ler adamı sanki doğduklarından bugüne borsa oynamışlar birde KAR beğenmezler
    olmuş 145 bin SATMAMIŞ
    hiç Mİ GRAFİK bakmıyorsun beyinsiz diye sormazlar mı adama?

benim çok iyi bildiğim insanlar var milyonlar BATIRMIŞ borsada peki nasıl?
    ben bunlarla büyüdüm şimdi GEL bu adamlara mal aldır
    ALMAZ imkansız ÇOK denedim olmadı 10yıl uğraştım tövbe etmiş almıyor
    tek ezberlediği "bunun adı borsa kim kime corsa"

#####

neyse siz televizyonları dinleyin dergileri okuyun mal alın dedikleri gibi birinizin aklına gelmesin
    bunlar enayi mi bize babalarının hayrına mı kazandıracakalr diye=?

#####

yazdığım hisselere bakın tahmini fiyatlarımı da yazdım ilgili hisseler hakkında olacak mı yoksa sizi üstünden atıp ralli mi yapacaklar izleyip görürüz.

#####
    EURUSD
    sadece tek başına izlenmez yanına DOLAR endeksinide ekleyin DOLAR ekdeksi TRUMP istiyor diye düşüyor kısacası bir kaç sayfa önce paylaştığım gibi
    DOLAR bizim TRY hariç tüm para birimleri karşısında dğer kaybedecek
    bizim TRY yi ise daha bu şekilde dğerli tutarsak KRİZ bizim için kaçınılmaz

####

BOrsa halen yukarı TEKNİĞİ bence tamamlamalı fakat bunu önce 105 000 civarına gidip Ekim 2018 gibi mi yakmalı yoksa ÇAtır çatır düşüp Aynı bu seviyelere gelirken GÖstermediği fibonacci düzeltmesi gibi göstermemezlik yapıp düşüştrendine mi girer o kısım sorun olarak kalacak şuan için.
    hatırlarsak 2016 temmuz ayında %31lik fibo seviyesine kadar düşmemişti..demekki yüselmemezlikte yapabilir.Forumun 162.mesaj sonrasına bakınız.

örnek Akbank:

####
    bir şekilde XU100 de dahil teknik bir düzeltme yapacaktır endeks ve endeks hisseleri için bunların toparlanması Ekim aylarını bulur.
    veya sert yukarıya da gidebiliriz ancak piyasaya yeni girenler zarar ettirilmeli piyasa biraz onlara taşıttrırılmalı
    ersoy bey spek ajnlarını bırakıp biraz yardımcı olurmusun dünya borsaları şuan neden çakıldı amçları ney

4.  Alıntı Originally Posted by Uyvar41 Yazıyı Oku
    Atma Ersoy ...
    Sayfalarca kafa ütüleme..
    Bir sürü bu işlerden anlamayan garibanı yersin laf kalabalığı ile ama bana yediremezsin..

bana ne 2019 dan bilmem neden.. ben önüme bakarım musluk akarken doldururum.. sonra gidişata göre ayarlarım kendimi...

Yukarıda çok açık net yazdım.. saçmalıyorsun diyorum, ikimizde öngörülerimizi ortaya koyduk.. G..tüne güveniyosan kaybeden 50 bin$ ı Mehmetçik Vakfına bağışlar.. Dekontu buraya koç gibi yapıştırır.. senin ****** müritlerinin iddia ettiği gibimiymiş, kimde ne kadar dalak, ciğer var, kim kimin adamıymış, kim şarlatan görelim..
    Martaval okuma.. Hodri meydan...
    Heykel diksek beton yetmez heyt be..

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. http://hisse.net/haber/?p=1080

http://hisse.net/haber/?p=1074

http://hisse.net/haber/?p=1062

####
    BU kadar yükselmiş Amerikan borsaları düşerken ŞELALE yapacaktır mutlaka ara ara dur dinlen DÜŞmeye devam yapacaklardır.
    Trump efendinin DOLARın değerini Euro sterlin karşısında düşürme planları bile Borsalarındaki düşüşlere ENGEL olamayacak
    DOLARIN değerini düşürmek derken bunu yanlış anlamayın TRY ile dolar demiyorum TRY ile hiç bir para birimi ni kıyaslamadım şu cümledeç
    .

####
    TRY nin gidişini dediğim gibi 28şubat tan sonraki 10günlük işlem periyodu belirleyecek
    dediğim gibi EURO 5,25tl lere kadar 4,80i kırarsa fırlayacak
    ancak aradaki durak önceki grafiklerde mevcut açıp bakın bi zahmet.
    ####
    dünya borsaları zaten 2017 de yeterince yükselmişti.
    AÇIP bir bakın DOLAR bazında Sp500 ne kadar yükselmiş? bunlar KAR satışları değil
    biz nisan 2017 de bir yıl önce gideceği DÖNECEĞİ yeri yazmadık mı GRAİFKLE göstermedik mi?

####
    TR borsası ise daha vahim bizdeki ZEKİ geçinen tv lerde konuşan azmanları dinlerseniz çocuklarınızın rıskını bunlara KAptırırsınız
    borsa =kısa vadedir bu faiz ortamında
    ne demiştik hep Yüksek faiz ile bu işlerde TAŞIMA maliyetleri AŞIRI yüksek millet satmak için yer arayacak demedik mi?
    ne oldu peki BİZLER sattıkça açığa basanlar oldukça bizleri daha yukardan mal aldırmak için piyasa daha yukarı sürüldü
    bir çok açıkçı yüksek getiri beklerken zarara uğradı sadece benim gibi düşük getiri ile pozisyon kapatmayı bilenler kazandı
    yüzde 1 düşüşte AÇIK pozisyonlar 1/10 kaldıraç ile %10 getiri bırakır
    en uzun vade viop kontratında satış mantıklı olur
    BU ARADA bizde işler o kadar REZİL durumdaki VIOP kontratlarının VADELERİ ne kadar kısa uzun vade çıkartsalar diyecem ama düşeceğini bildikleri ÇIKARTMIYORLAR
    endeks çakılırsa ve DÖVZ fırlamazsa düşüşler ÇOK derin olur
    TRY aşırı değerli oldukça bizler devamlı harcarız
    çekin FAİZLERİ reisin dediği gibi %9 un altına bakın borsa ne kadar düşecek? ve aynı zamanda döviz fırlasın izin verin faiz yükseltip vatandaşa köklemek yerine bakın borsa ne kadar düşecek
    #####

eski SP500 tahminlerimi grafiklerimi bulup açın bi zahmet düşüşün noktasını işaretlemişmiyim? Nİsan 2017 gibi görün.
    bizde borsada oyuncu kalmadı bende dahil olmak üzere mal taşıyan kim var ki?

HERKES piyasanın 2019 seçimleri öncesinde Nerelere gideceğini biliyor bütün YATIRIM kuruluşları MAL basıyor
    vatandaşa gel gel yapılıyor.

daha ne anlatayım ?

bıraksınlar dövizi yoksa düşüşlerde Xu100 40 000 puana bile geriler.bizde döviz olsun 7 tl bakın borsa ne kadar düşecek? ALT tarafı bir kaç banka
    hafif KRİZ etkisi ile karlıllık kaybı yaşar 1-2 yıl sonra öyle bir topuklarız ki ENDEKS 400 000 olur ..
    çok ciddiyim .benim kişisel beklentim düşüşte 40 000den mal almak 400 000 den satmak eğer ki döviz e izin vermezlerse tabii izin veirlirse o kadar düşüş olmayabilir.çünkü DÖVİZ bazlı UCUZLU:KTAN bütün dünya TRADERLARI TR piyasına SALDIRIR.

####
    ben bu aralar SP500 de Shorttan biraz kazandım ancak dediğim gibi şubat AYI grafikleri EURO da kapatmaya yakın EURO yu biraz BASARLARSA
    KALDIRAÇLI alırım Altta en kötü görebileceği seviyeler 4,57civarları altına inmesi imkansız gibi.oradan MART nisanda RALLİ.
    çok kazanmak için korkmamayı bileceksinizz yükselirken açığa basıp düşerken LONGlayacaksınız.
    bunu öğrenirseniz piyasa psikolojisi aşarsınız.
    BU kadar zAMANDIR AKIL veriyoruz vatandaşa bir kişide teşekkür etsin ve dua etsin bize başka bir şey istemem.

Ülker grubunun bugün ki kamuoyuna açıklamaları da
    Kredilerin ötelenmesi ile illgili olarak
    gelebilecek krizin ayak sesleri olabilir mi?

7.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Ülker grubunun bugün ki kamuoyuna açıklamaları da
    Kredilerin ötelenmesi ile illgili olarak
    gelebilecek krizin ayak sesleri olabilir mi?
    Olabilir.
    Adamlar bankalardan aldıkları paralarla büyük işlere girişmişler ama işler bekledikleri gibi gitmemiş.
    Bankalar paralarını alamıyor...şirket batsa hiç alamayacaklar...
    Ülker daha fazla borç isteyecek bankalardan...
    Al sana kriz.....büyür mü bankaları ne kadar etkiler bilemem ama yangınlar küçük bir kıvılcımdan çıkar genellikle...
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Olabilir.
    Adamlar bankalardan aldıkları paralarla büyük işlere girişmişler ama işler bekledikleri gibi gitmemiş.
    Bankalar paralarını alamıyor...şirket batsa hiç alamayacaklar...
    Ülker daha fazla borç isteyecek bankalardan...
    Al sana kriz.....büyür mü bankaları ne kadar etkiler bilemem ama yangınlar küçük bir kıvılcımdan çıkar genellikle...
    o borç odenir mi ?? hemde gıda gibi kar marjlarinin belli oldugu bir sektorde !!!

bundan sonra hep roll edecekler, bankalarda seve seve kabul edecek...

# yatırım tavsiyesi değildir #

Sayfa 81/119 İlkİlk ... 3171798081828391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •