yine Ersoy beyin mantığı ile borsanın ani bir kandırma hareketi ile yukarı hareket edeceğini ve bunu sadece küçüklere satıp kaçma hareketi olacağını düşünmekteyim.yukarı seviyelere viop ile short satışlarımı 8 adet daha hazırladım fiyatlar görülsün satılacak.
şuan banka bizi arıyor hesabımıza konutların satış tutarları giriş çıkış yaptığı için yüklü hareket gördüklerinden olmuş sanırım bankacı arkadaşıma sordum bize %28,5 faiz öneriyor.yıllık.bunun %10 vergisi gitse her 100 liramız için 28,5 lira getiri bundan 2,8 lira çıkartırsak elimize net 25,5 lira geçiyor.bizden evi alan kişiler şuan kiracı bulamıyor.Ersoy bey sizi daha önce dinleyip satsaydık altınları 220liradan değil 130 liradan alacaktık üstelik evimiz yine aynı fiyata gidecekti.Dedikleriniz tek tek çıkıyor.bize çok acil yardım ederseniz dolar olarak altın grafiğine ihtiyacımız var.nereden satalım?bankacı arkadaşımız sizinle aynı görüşte 500 ile 600 lirayı 2019 yılında görecek demekte ve bankada saklamayın diye yine sizinle aynı şeyleri söylüyor.aklıma 1990 ile 2000 yılı arasındaki faiz yarışı geldi.eski bir imar zede olduğumuzdan.o zamanlardaki faiz ortamını ve fiyat kazanç oranlarını çok çok iyi hatırlıyoruz.fiyat/kazanç oranları 1 ve 2 civarlarını geçen paylara pahalı derdi büyüklerimiz.sizin öngürünüze göre faiz %40 geçer mi?
böyle olursa otomobil gibi beyaz eşya gibi ürünlerin fiyatları şimdiki fiyatlarına göre bir kat daha artmaz mı? 1993 yılında bir otomobil 50milyondu.1994 yılında 150milyon olmuştu.aynı otomobil 1998 yılında 5 milyardı.hazır imkanımız varken bir hamle ile otomobil gibi elimizde bir emtia tutmalımıyız?