Sayfa 178/211 İlkİlk ... 78128168176177178179180188 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: Varant 24

1. Normalde etkilemektedir mesi lazım ama insiyatif ihraçcının elinde.Yukarıda gösterir aşağıda. Keyfi durum.

GT-I8552 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

2.  Alıntı Originally Posted by TURKISHSFORCES Yazıyı Oku
    Birsey soracagim. Mesela Tupras yarin temettu verecek. Diyelim ki temettu vermeden once hisse fiyati 128 TL... 12 TL temettu verecek. Ertesi sabah diyelim ki hisse hic deger kaybetmeden, temetuyu dustukten sonraki fiyattan 116 Tl den isleme baslarsa, varant fiyati bundan arti veya eksi yonde etkilenmez diye biliyorum . Dogru mu?

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam o mesele konuşuldu ama tekrar anlatayım.
    Mart başında tüpraşın nisan başı gibi temettü vereceği hesaplandığından varantları açıklandığında 120 hedef için atıyorum 20 lira normal hedef verildi. Ama tüpraş temettüyü mart ayı içine erkene planlayınca fiyatlar otomatikman hedeflerden 13.600 temettü fiyatı kadar eksildi, hedef uzaklaştı ve açıklama gelir gelmez 20 lik varant 10 kuruşa iniverdi. Şimdi bakıyorsunuz 120 hedef var, hisse 125 olmuş ama varant 10 kuruş. Yani aslında hisse 125.000 değil 13.600 eksik hesaplayın, 111.400. Hedef 120.000.

Aynı olay Petkim'de tam tersi oldu, nisan sonu vermeleri beklenirken mayıs başı vereceğiz dediler, o esnada da hedefler temettü düşüşüne göre planlanmış ve iskontolu tutulmuştu, temettü mayısa atınca hedefler yakına geldi ve varantlar kendiliğinden hemen 2 ye katladı. Karışık mı oldu bilmiyorum
    Milliyetçilik, milleti olmayanlar için faşizmdir

3.  Alıntı Originally Posted by Ruşen Ali Yazıyı Oku
    Hocam o mesele konuşuldu ama tekrar anlatayım.
    Mart başında tüpraşın nisan başı gibi temettü vereceği hesaplandığından varantları açıklandığında 120 hedef için atıyorum 20 lira normal hedef verildi. Ama tüpraş temettüyü mart ayı içine erkene planlayınca fiyatlar otomatikman hedeflerden 13.600 temettü fiyatı kadar eksildi, hedef uzaklaştı ve açıklama gelir gelmez 20 lik varant 10 kuruşa iniverdi. Şimdi bakıyorsunuz 120 hedef var, hisse 125 olmuş ama varant 10 kuruş. Yani aslında hisse 125.000 değil 13.600 eksik hesaplayın, 111.400. Hedef 120.000.

Aynı olay Petkim'de tam tersi oldu, nisan sonu vermeleri beklenirken mayıs başı vereceğiz dediler, o esnada da hedefler temettü düşüşüne göre planlanmış ve iskontolu tutulmuştu, temettü mayısa atınca hedefler yakına geldi ve varantlar kendiliğinden hemen 2 ye katladı. Karışık mı oldu bilmiyorum
    Gayet net anlarmissin kardesim. Tesekkur ederim. Bolunmelerde ve temettulerde varantlarda hic bulunmadim o yuzden sorayim istedim. İyi kazanclar dilerim..

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Toprağımızın Üstünde Şerefsiz Yaşamaktansa,Toprağın Altında Yatmayı ŞEREF Sayarız...

4.  Alıntı Originally Posted by sagopa kajmer Yazıyı Oku
    şöyle bir bültene göz gezdirdim de;millet alım tarafına yığılmış
    illa ıslak odun kullanacaklar,bi defa da farklı metod deneyin be kardeşim

hisse piyasası == şehiriçi trafik

viop == fomula1

varant == ölüm yarışı

5. Merhaba arkadaslar bi sorum daha olucakti bu varant fiyatlari arz taleplemi olusuyor yoksa mesela garanti varanti ise garantinin fiyatinami bagli gidiyor tşk ederim.

MHA-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by unforgiven Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaslar bi sorum daha olucakti bu varant fiyatlari arz taleplemi olusuyor yoksa mesela garanti varanti ise garantinin fiyatinami bagli gidiyor tşk ederim.

MHA-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çakalların keyfine kalmış viop gibi değil. fiyatlara değil yöne bak yön belli ise daha hızlı çıkar ya da iner yatay ise süründürür. sıfırlama mücadelesi yapar. Yani fiyata bağımlı gitmez yeri gelir spot 10 basamakta bir gider yeri gelir yön belli ise aynı hareketi 3 basamakta yapar. bir de malın içerde ya da dışarda olması önemli malı dağıtmışsa cimri mal elinde ise bonkör. Poker oynuyorsun ama her zaman elini biliyor dışarıda kimde imiş hiç sorun değil. endeks varantı biraz daha dengeli.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

7. devasa bir çöküş yaklaşıyor tüm dünyada.trump sağolsun. bizim endeksi sürekli yukarda tutmaya çalıştışar ama artık sıra bizimkinede geldi. tüm endekslerde full short.

8.  Alıntı Originally Posted by archii Yazıyı Oku
    devasa bir çöküş yaklaşıyor tüm dünyada.trump sağolsun. bizim endeksi sürekli yukarda tutmaya çalıştışar ama artık sıra bizimkinede geldi. tüm endekslerde full short.
    Ne güzel işte buraya da dadanmış sana söylenen ters indikatör yakıştırması bir başkasına söylense milletin içine çıkmaya YÜZÜ olmaz senin maşaallahın var ...

Sayfa 178/211 İlkİlk ... 78128168176177178179180188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •