Sayfa 209/1009 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by Ardasolar82 Yazıyı Oku
    10 gün önce %19 dan bağladım 40 gün vade %3 prim veriyorlar 12 Mart için 6,8 e bağlarsam call yani %22 oluyor totalde
    22 mart mı 12 mart mı hocam
    40 gün ekleyince 22 mart oluyor sanki

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    22 mart mı 12 mart mı hocam
    40 gün ekleyince 22 mart oluyor sanki
    12 mart.İşlemi o arkadaş yaptı fakat Hsbc 3 haftadan daha uzun tl den dövize dcd yapamaz çünkü cezalıymış.

3.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    12 mart.İşlemi o arkadaş yaptı fakat Hsbc 3 haftadan daha uzun tl den dövize dcd yapamaz çünkü cezalıymış.
    Bende bankaya ısrarla bunu sordum bağladığım gün oran istedim vermediler bugün arayıp bahsettiğim oranı verdiler. Ne cezası almış bu banka
    39 gün bağladım 21 günüm kaldı şuan

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Gerçekten 18 mi olmuş ?*? Acil bilgilendirme için müteşekkiriz....................
    Ressam efendi ....
    Ne oldu beğenemedinmi
    Her yazılana zıplayıp
    Kendini bir halt sanarak
    "Aklınca" laf sokma çabası niye......................

5.  Alıntı Originally Posted by Asder11 Yazıyı Oku
    Ressam efendi ....
    Ne oldu beğenemedinmi
    Her yazılana zıplayıp
    Kendini bir halt sanarak
    "Aklınca" laf sokma çabası niye......................

Pardon, size teşekkür edilmesine alışkın olmadığınızı sadece hakaret kabul ettiğinizi unutmuşum. Çok özür dilerim e-fend-i .

6.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    8.58 iken deseler 6.90 gelecek alır mısınız usd, herhalde birçok kişi portföyü fullerim derdi, ama şimdi almak isteyen çekiniyor 8.58de satmaya çekinenler şimdi almaya çekiniyor, algı üzerine her şey ben kendi adıma 7.30 beklemiyordum ama geldi kademeli olarak dövizi arttırıyorum, sabit bir getiri olması için belli miktar tl tutup üstünde kalan tüm meblağ ile dolar alıyorum, bu 6.20 laflarını okurken bir bakmışız dolar 7.40 olmuş bu sefer de çok arttı şimdi girilmez muhabbeti olacak, stopaj avantajı da 1 ay sonra bitiyor uzatılacağını sanmıyorum, benim için telden dövize geçmek şu an sıfır risk. 6.50-6.20 lafları dth çözülsün diye zira hala mb döviz toplayamadı, giren yabancı sıcak para çıkarsa yine başa dönmüş olacağız mayıs haziran gibi mecburen faizler gevşeyecek naci derse desin,getiri azalacak o zaman dolara geçeyim derseniz muhtemelen zaten kur bu seviyede olmayacak 7.50 civarına gelmiş olacak.
    Bu işler hep böyle zaten. 8.50'den 8'e indiğinde satmaya korkanlar şimdi 7'den satıp 6'dan alsak mı diye düşünüyorlar.

Bu al-sat işleri bu yüzden bana göre değil hiç.

Hayır 8.50'den denk getirip satmış olsam bile 7'yi beklemeyi bırak, 8.30'dan falan geri girerdim diye düşünüyorum. Daha önce benzeri örnekleri yaşadım. Aldım sattım, aldım sattım en sonunda bir baktım kar sıfıra yakın.

Hele bir de son al sattan sonra mal istemediğin yönde fişeklemişse iyice bela. Bu da euro/dolar çiftinde başıma geldi. 1.10/1.14 aralığında oynuyordum ne güzel. aç gözlülük yapıp 1.13 civarında dolar tarafında yüklü pozisyon almamın ardından euro 1.20'ye fişekledi ben de elde dolarla kaldım %2 faiz kovalıyorum şimdi :D

Battı balık yan gider hesabı daha çok yükleniyorum ama bakalım nereye kadar.

7. https://twitter.com/vrnk30891686/sta...826019329?s=19

İlginç, bazı arkadaşlara mesaj mı vermek istemiş acaba?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8. SON DAKİKA HABERİ: İlaç fiyatlarına yüzde 20 zam
    Tükiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından yapılan
    açıklamaya göre, bugün toplanan Fiyat Değerlendirme
    Komisyonu'nda alınan karar 20 Şubat 2021 tarihinden itibaren
    geçerli olacak.
    https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-d...a-yuzde-20-zam

Fitch Türkiye'nin kredi notunu teyit etti, görünümünü yükseltti
    https://www.haberturk.com/son-dakika...979481-ekonomi

görünüm negatiften durağana yükseltilmiş

genelde böyle olunca
    yatırımlar artıyor, CDS ler düşüyor, borsaya yabancıdan yabancı para girişi oluyor, döviz düşüyor
    dövizin düşmesi, eflasyonun düşmesi, hammadde maliyetlerinin düşmesi, finalde faizlerin düşmesi demek

bu modeli uygulamamız gerekirken son 2-3 yılda tam tersini uygulayıp dövizi zıplattık maalesef

şu an olması gereken ekonomi modeli..

Sayfa 209/1009 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •