Sayfa 891/1016 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941991 ... SonSon
Arama sonucu : 8126 madde; 7,121 - 7,128 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Bu yıl Gümüşün 26$ ile başlayıp 22$ ile biteceğine çok düşük olasılık verirdim ama oldu mu, oldu.. Fon yöneticisi değiliz hesap verecek hissedarlarımız da yok öyleyse göze göz dişe diş hırlaşmaya devam... Altta kalanın canı çıksın..

2.  Alıntı Originally Posted by mustiktu Yazıyı Oku
    Bugün xauusd aylık baktım kıvama gelmiş ve uzun bir yolcu gibi peki arkadaşlar ons ne ile yükselir savaş mı kıtlık mı bunlarınmi olacagi bekleniyor acaba...yani ons ne ile beslenir açıklayacak olan var mı

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    TIPS, enflasyon korumalı tahvillerdeki negatif getiri kadar artıyor, ama son zamanlarda buna tam uyumlu hareket etmiyor, bir şekilde doların değeriyle oynayarak ve türev piyasalardan short poz.lar açarak baskılıyorlar. Ve oradaki oyuna bakılırsa, bu baskıyı boşa çıkarmak mümkün görünmüyor.

Adam Abdullah adında Malezyalı (sanırım) bir profesör bunu çok güzel ortaya koymuş, güzel bir çalışması vardı internetten bulunabilir. Türev piyasadan vade sonunda fiziki almayı cazip hale getiriyorlar, bir süre sonra herkesi türev piyasaya yönlendiriyorlar, fiziki ile bağ kopunca/uzaklaştırmayı başarınca, fiyatları türev piyasada belirliyorlar, rakamı hatırlamıyorum ama, elde fiziki bir teminat durumundaki altını türev piyasada atıyorum 10x, 100x etki sağlayarak kullanıyorlar, ABD nin altın rezervini teminat olarak kullanıyor devasa bankaları (nasılsa) ve muazzam bir güç oluşuyor. Sanırım MB ve devasa bankalar ortaklı bir genel eğilim bu yıllardır da sürüyor.

3. Bankadaki 100TL 1yıl sonra 116TL olacak, Fiyatlar ENAG ile 159 olacak, gerçek faiz (116/159=%73) -%27 olacak.!
    İnsanlara %0 faiz teklif edebilirsin emme -%27 faiz resmen ahlaksız teklif demektir.. Babanın oğlu olsa ikna edemezsin, efendi.. Yaradılışa ters...
    Son düzenleme : METEPOSTA; 19-12-2021 saat: 21:35.

4. Gram altının 1000 TL'yi aşmasının ardından vatandaşlar takı için 0,10 gram altını tercih etmeye başladı.

Dünya piyasalarında altında bir yükseliş olmazken, Türkiye'de artan döviz kuruyla birlikte altının fiyatı da aşırı yükseldi.

Düğünlerde önce çeyrek altın takmaktan vazgeçen vatandaşlar sırasıyla gram altın', yarım gram altın' ve son olarak fiyatı 250 TL'yi geçen çeyrek gram altın'ı da almayı bıraktı.

Vatandaşlar artık 100 TL'den satılan ve gramın 10'da 1'ine denk gelen 0,10 gram altın alımına yöneldi

Paket boyutları aynı fakat içindeki ağırlıkları farklılık gösteriyor bu da çıplak göz ile pek fark edilemiyor diyen Özman, 0,10 gram 110 TL'den satılıyor. Çok yakın olmayan birisinin düğününü gidildiğinde 100 TL takmaktansa yeni çıkan gram altının 10'da 1'i olan 0,10 gram alan vatandaşların da sayısı bir hayli arttı diye konuştu.
    https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...-altin-6838056

5. Yani 5 euro yurtdışında iki kahve parası ... bu gidişle altında buharlaşır bir plastik kaplaması kalır

6. Lira mevduatçıların haykırışları gök kubbeyi sardı, Nas'ın ömrü kelebek ömrü kadar oldu kimseyi sakinleştiremedi, sonuçta herkesi dövize çıpaladık.. Lira mevduatların enflasyon tuzağına düşürülüp yem edilmesi Hiper enflasyonu geciktirdi ama bundan sonrası hiper enflasyon...

7. Asgari ücret Enag'a eşleştirildi, mevduat dövize eşleştirildi Tüik/Tüfe'si anadan öksüz babadan yetim kaldı. Du bakali o kazık kime eşleştirilecek helecanla bekliyoruz...

8.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Asgari ücret Enag'a eşleştirildi, mevduat dövize eşleştirildi Tüik/Tüfe'si anadan öksüz babadan yetim kaldı. Du bakali o kazık kime eşleştirilecek helecanla bekliyoruz...
    Bize tabi ki yani emeklere.Vurun garibe

Sayfa 891/1016 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •