Sayfa 962/1014 İlkİlk ... 4628629129529609619629639649721012 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 7,689 - 7,696 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn kastırsef ilk benim ilgimi çektiğinde 17 18 dolar falandı.O zaman alımlara başladım.Sonra bir kriz oldu malum trump ın bir gecede trilyonlarca dolar bastırdığı zamanlar.O zaman bir gecede 12 dolara bastılar.O zaman keıth neumayer bizim maliyet 17 18 dolar falan 12 dolardan biz tek ons gümüş piyasaya vermedik dedi.Zaten o rakam fiziki piyasada hiç dönmedi dedi.Ben zaten amerikadaki gümüş satan sitelere bakıyordum 12 dolar rakamından o sitelerde de satış olmadı.Ama ekrana baktığın zaman hesap eksiye geçti mi geçti.Zarardayım algısını yaşadık mı yaşadık,gümüşte long olanlar battı mı battı.Bu jp morgan aslında seçil erzan gibi bişi )))))))
    Anlık olarak bunu KILÇIK atarak yapabilir ama orada tutamaz. Birkaç gün kalır sonra normal değerine geri gelir.

Trade edenler için zaten Gümüş doğru bir ürün değil. Ben değer yatırımcısı olarak bakıyorum.

Malın değerini ne belirler? Üretim değeri + % kar marjı.

Mal eninde sonunda buraya gelir değer olarak.

Ama sonuç ne tabelada gümüş 24 25 dolar.Bir ev parasına 1000 kilo fiziki gümüş alırsın.Hatta bazı evlerin fiyatıba bakıyorum,inşaatında demir yerine gümüş kullan yerleri gümüş döşe klozetin gümüş olsun gene ev daha pahalıya satılIyor.İstanbulda bodrumda öyle evler var ki evin fiyatı içine santim kalmayacak kadar gümüş külçesi koysan nerdeyse aynı fiyat istenecek.

Son entry ıroni içerir)))))) evin hacmini tam hesaplamadım.Orada fazla şeetmeyin.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Anlık olarak bunu KILÇIK atarak yapabilir ama orada tutamaz. Birkaç gün kalır sonra normal değerine geri gelir.

Trade edenler için zaten Gümüş doğru bir ürün değil. Ben değer yatırımcısı olarak bakıyorum.

Malın değerini ne belirler? Üretim değeri + % kar marjı.

Mal eninde sonunda buraya gelir değer olarak.
    Elbette gelir.Haklısınız.Ben baskının büyüklüğünü anlatmak için onları yazdım.Yoksa gümüş eskiden osmanlının parası idi.Paran bir gecede yüzde elli nasıl oynasın di mi.Gerçi şimdi düşününce burası türkiye o bile arada olmuyor değil.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ama sonuç ne tabelada gümüş 24 25 dolar.Bir ev parasına 1000 kilo fiziki gümüş alırsın.Hatta bazı evlerin fiyatıba bakıyorum,inşaatında demir yerine gümüş kullan yerleri gümüş döşe klozetin gümüş olsun gene ev daha pahalıya satılIyor.İstanbulda bodrumda öyle evler var ki evin fiyatı içine santim kalmayacak kadar gümüş külçesi koysan nerdeyse aynı fiyat istenecek.

Mal ucuzken alınır. İyi tesbit. Zaten ben de bu yüzden davulla zurnayla ucuz mal alın diyorum.

Burada sonsuza kadar tutamaz. Bir süre sonra elinde malzeme biter oyun kuramaz.

Gümüş geçmişte yoğun kullanılmıyordu.

Şimdi en çok kullanılan aranan ürün oldu.

TEB mesela Gümüş alımını komple kaldırdı. Sadece satabiliyorsun. Alamıyorsun artık. Birer birer sanal Gümüş olayı bitecek. Bu 2030 a kadar sürer. Ondan sonra sanal Gümüş diye bir yatırım enstrümanı kalmaz.

Tam da bu nedenle kasadaki gümüşler oradan çıkmayacak.Amerikada zamanında hükümetin evde altın tutmayı yasakladığı bir dönem olmuştu.Evde altın bulundurmak suçtu.Benzeri bir artış dönemi yaşayacağız diye düşünüyorum.Yeni alımlar için beklerim ama eskileri asla satmam.

7. Zaten seneye Citi ve veya BoFA ex olur, mortu çeker.

Üç beş dev banka ABD de zortlasın da bakalım fiziki Altın Gümüş ne olurmuş görelim.

Amerikan ekonomisi 2025 yılının sonunu göremez. Amerika eyaletlere parçalanır. Bütçenin 1/6 sı borcun faizine gidiyor. Seneye 1/3 ü gidecek. Direk iç savaş çıkar.

https://fred.stlouisfed.org/series/A091RC1Q027SBEA

Eskiden gmstr goldist falan alıyordum.Bir nevi fiziki olduklarını düşünüyordum.Artık ona da inanmıyorum.Bundan sonra hep fiziki alım yaparım.

Sayfa 962/1014 İlkİlk ... 4628629129529609619629639649721012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •