Sayfa 1014/1014 İlkİlk ... 145149149641004101210131014
Arama sonucu : 8109 madde; 8,105 - 8,109 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. USDJPY 157 oldu. Neler oluyor?

Hangi bankalar fonlar vs batmış olabilir globalde? Bir pislik var. Kokusu nedir?

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bu da gol değilse ne?

Hindistanda Altın mücevher satışları yatayda giderken Platin mücevher satışları 5 katına çıkmış. Evlenenler artık Platin alyans tercih ediyorlarmış. Altının üçte biri fiyatına. Altın modası geçmiş pahalı olduğu için. Platine hücum Hindistanda başlamış.

Türkiye de yaşayanlar şanssız. Fiziki Platin alıp satma imkanları yok. Bir kaç kuyumcu tekelinde Platin yüzükler. Onlarda fiyatı istediği gibi kafalarına göre belirliyorlar. Halbuki Hindistanda çok ucuz fiyat Platin yüzük alabiliyorsunuz. Altının üçte biri fiyatına. Bu ne yaman çelişki anne.

Yazın düğünü derneği olanlar ucuza bulurlarsa Pilatin yüzük veya takı alsınlar yurtdışından. Belejjjj.

Türkiyde Platin yüzük ve mücevher kazık. Sebebini yazdım. Üç beş kuyumcunun tekel olması dar piyasada.

India Platinum jewellery exports jump 449% in FY24

https://timesofindia.indiatimes.com/.../109513874.cms

Düğün dernek yapacaklar bu fiyatlardan Altın yerine Platin tercih edebilirler. Ama Türkiye den almayın. Türkiye de platin çok pahalı. Olması gerekenin iki katı pahalı.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,386
     Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    2 150 --2 200 geri çekilmeyi bende bekliyorum, bunu birazda şartlar belirleyecek , tabii bahsettiğiniz alım fırsatı olur bu,, ve 2030 kadar sürecek 10 000 rallisinin başlangıcı buralar olur
    bu beklentimin alttaki grafiğe göre şekilleneceğini düşünüyorum.
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Gümüş 29.7 den aşağı döndüğü için 24$-26$ arasını test edip tekrar yükselmesini beklemek mümkün. 30$ üstünde kapanış olmadığı sürece aşağıda konsolide olup güç toplayıp tekrar saldıracağız muhtemelen. 30$ üstünü ikinci yarıda görüp 34$ lere üretim maliyetleri yükseldikçe gideriz diye düşünüyorum.

Eğer düşmeye başlarsa 26$ dan itibaren ek alımlara hazır biraz nakitte beklemek doğru olur. Yükselirse de elimizdekiler zaten duruyor.

Sanal Gümüşte 28.7$ den sattıklarımızı 26.3$ den itibaren bugün itibarı küfeye tekrar doldurmaya başladık. Tahminen 2-3 hafta sürecek bir konsolidasyon süreci olabilir. Gümüşte 24$ altına gelme ihtimali görmüyorum. İçimden geçen 26$ - 25$ arasında dip oluşumu sancılı devam edecek gibi. en kötü belki 24$ e dokunup geri dönebilir sert bir şekilde. 24$ - 26$ zigzag banından bir yukarı bir aşağı sizi bıktıracaklardır. Ama sakın aldanmayın, buralardan itibaren aşağı doğru kademeli olarak almaya devam edin. Unutmayın yıl sonu Gümüş hedefimiz 34$ civarı.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ACEMİ BİR YATIRIMCININ İÇİNDEN GEÇEN AMATÖRCE DÜŞÜNCELERDİR. TAHMİNLERİMİN TUTMAMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEKTİR.

NOT:
    Fiziki Gümüş te satmak asla ama asla satmak yok. 1 gram bile fiziki Gümüş satmayın, 1 gram bile fiziki Altın satmayın.

Amerika batıyor. Japonya batıyor. Batış süreci belki seneler sürecek. Sakın ha sakın fiziki Gümüşünüzü Altınınızı panik yapıp elden çıkarmayın. Yastık altında dursun. Devamlı arasıra alım yaparak fizikiye eklemeler yapın.

Fiziki Gümüş ve Altın için Kapalıçarşı Nadir veya IAR, veya Kuyumcukent Nadir veya IAR ın kendi ana mağazalarını tercih edin, en düşük fiyattan alın. Satacağınız zamanda onlara satın. Başkası ile sakın muhatap olmayın. Ana üreticiler varken gerisini sallayın.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bu da gol değilse ne?

Hindistanda Altın mücevher satışları yatayda giderken Platin mücevher satışları 5 katına çıkmış. Evlenenler artık Platin alyans tercih ediyorlarmış. Altının üçte biri fiyatına. Altın modası geçmiş pahalı olduğu için. Platine hücum Hindistanda başlamış.

Türkiye de yaşayanlar şanssız. Fiziki Platin alıp satma imkanları yok. Bir kaç kuyumcu tekelinde Platin yüzükler. Onlarda fiyatı istediği gibi kafalarına göre belirliyorlar. Halbuki Hindistanda çok ucuz fiyat Platin yüzük alabiliyorsunuz. Altının üçte biri fiyatına. Bu ne yaman çelişki anne.

Yazın düğünü derneği olanlar ucuza bulurlarsa Pilatin yüzük veya takı alsınlar yurtdışından. Belejjjj.

Türkiyde Platin yüzük ve mücevher kazık. Sebebini yazdım. Üç beş kuyumcunun tekel olması dar piyasada.

India Platinum jewellery exports jump 449% in FY24

https://timesofindia.indiatimes.com/.../109513874.cms

Platinde 1100$ yıl sonu hedefim var. Amatör bir bakış açısı ile hedefim böyle. Hintlilerin ve Çinlilerin artık bu fiyatlardan Altın takı yerine Platin takı tercih etmeleri sebebi ile Platin de pozitifim bu seviyelerden.

Sayfa 1014/1014 İlkİlk ... 145149149641004101210131014

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •