Sayfa 978/1014 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 7,817 - 7,824 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. ARKADAŞLAR BİR miktar 1mio üzeri fiziki altın almayı düşünüyorum. Yeni bir dalga gelmek üzere gibi duruyor. Bozdurma konusunda sıkıntı çekmeyeceğim şekilde ne almamı tavsiye edersiniz.

2. Güvenilir bir yerden ata altın alabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    Güvenilir bir yerden ata altın alabilirsiniz.
    Teşekkür ederim bugün bizim Adapazarı'nda büyük bir kuyumcu ile konuştum. O da Ata lira ile Gram külçe altın tavsiye etti. Paketli Nadir gösterdi) Bizim burada gram bazında alım-satım farkı 10 tl. alınıyor. .Bakalım pazartesi bir karar vereceğim. Bir miktar fiziki tutmakta fayda var. Haa bu sene Borsa yılı onu da iyi biliyorum. Ama bir miktar sarıkız olmalı.. Kimseye güvenmeyin bu konuda 6 ay tanıdığım bir kuyumcu bile bana kesme altın satıp beni kazıklayacağını düşündü o derece bir sahtekarlık var. Merdiven altında j-hurda altını düşük milyem de üretip satıyorlar. Bir kaç sene sonra kime satabileceksin belli değil..

4.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    ARKADAŞLAR BİR miktar 1mio üzeri fiziki altın almayı düşünüyorum. Yeni bir dalga gelmek üzere gibi duruyor. Bozdurma konusunda sıkıntı çekmeyeceğim şekilde ne almamı tavsiye edersiniz.
    Ziynet altinlardan ziyade gram altin tercihi daha dogru olacaktir ziynet altinlarda bozdurum aninda iscilik makasi biraz daha fazladir

Toplam mikatirinizin 3/2 sini buyuk gramli altinlardan 3/1 ni bozdurma kolayligi icin dusuk gramli altinlardan olusturabilirsiniz

* Buyuk gramajlar iar ( istanbul altin rafinerisi ) olur ise sorun yasama veya gramaj oran supheniz en minimuma inecektir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. KuveytTürk tekrar fiziki Altın vermeye tekrar başladı. Sorunsuz temiz veriyorlar artık. Albaraka, VakıfKatılım, ZiraatKatılım, ve TürkiyeFinans ta fiziki veriyor.

En güveniliri banka üzerinden sanal altın alıp masrafını vererek şubeden fiziki Altın almak.

İstanbul da iseniz Kuyumcukent e gidip İar ve Nadir in kendi mağazalarından aracısız almak.

Kuyumculara bulaşmayın bence. Sattıkları malın bir garantisi yok.

Ben olsam en yakınındaki katılım bankalarından alım satımı makası en az farkı en düşük olandan hafta içi 10:00 ve 16:00 arası kademe kademe alırdım. Sonra da şubeye gider taşıma masrafını verip fiziki alırdım. Böyle alırsanız her zaman IAR ın altınını almış olursunuz. Satmak istediğinizde de herhangi bir bankaya veya herhangi bir kuyumcuya rahat satabilirsiniz. Sertifikalı IAR malı katılım bankalarının verdiği.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    KuveytTürk tekrar fiziki Altın vermeye tekrar başladı. Sorunsuz temiz veriyorlar artık. Albaraka, VakıfKatılım, ZiraatKatılım, ve TürkiyeFinans ta fiziki veriyor.

En güveniliri banka üzerinden sanal altın alıp masrafını vererek şubeden fiziki Altın almak.

İstanbul da iseniz Kuyumcukent e gidip İar ve Nadir in kendi mağazalarından aracısız almak.

Kuyumculara bulaşmayın bence. Sattıkları malın bir garantisi yok.

Ben olsam en yakınındaki katılım bankalarından alım satımı makası en az farkı en düşük olandan hafta içi 10:00 ve 16:00 arası kademe kademe alırdım. Sonra da şubeye gider taşıma masrafını verip fiziki alırdım. Böyle alırsanız her zaman IAR ın altınını almış olursunuz. Satmak istediğinizde de herhangi bir bankaya veya herhangi bir kuyumcuya rahat satabilirsiniz. Sertifikalı IAR malı katılım bankalarının verdiği.
    ekstra ne kadar maliyet istiyorlar...alırken % 0.2 ( binde 2 vergisi var)

7. Kuveyt Türk Kar Payı Beklerken Komisyon Şoku!

9 ay önce Kuveyt Türk bankası'na 902 gr altın ile hesap açtım. Üçer aylık dönemler halinde kar payımın üç ay öncesine kadar 80.000 TL olduğu söylendi. 01-12-2023 tarihinde yetkili bir görevli beni arayarak dönem hesabımın üç aylık periyodunun dolduğunu haber verdi. Ben de kendisine kar payımın ne kadar olduğunu sordum, bana 100.000 TL olduğunu söyledi. Kar payımı çekip yeniden üç aylık hesabımı yenilemek istediğimi belirttiğimde bankaya gelmem gerektiğini söyledi. Bankaya gittiğimde, sistemin kar payı vermediğini, sadece 902 gr altın olduğunu söylediler.

Altının arttığını ve sistemin önceden kazandığımı da dahil vermediğini, yapacak bir şeyleri olmadığını ifade ettiler. Bu gerekçeyi saçma bularak konuyu mahkemeye taşıyacağımı ve 902 gr altınımı hemen çekmek istediğimi söyledim.

O anda altın olmadığını, birkaç gün sonra alabileceğimi fakat 6.000 küsur tl komisyon istediklerini belirttiler. Bu duruma kızarak, üç ay önce komisyonun 600 TL olduğunu, şimdi ise yüzde bin zam yapıldığını söyledim. Bana genel merkezin karar verdiğini söylediler. Yani kar payı almayı bırakın, sermayemi almak için bile 6.000 küsur tl talep ettiler. Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ettim ve dönüşlerini bekliyorum. Resmen kelime oyunlarıyla paramızı vermiyorlar.

https://www.sikayetvar.com/kuveyt-tu...-komisyon-soku

https://www.sikayetvar.com/kuveyt-turk

https://www.sikayetvar.com/altin-hesabi

fiziki altın ve banka uzak dursun...

adamın yatırdığı altından bile komisyon istiyorlar...

tecrübe= hayatta yenilen kazıkların toplamıdır...

fiziki için TEK ADRES istanbuldaysan veya yakın illerdeysen KAPALIÇARŞI'dır....
    metrosu var metrobüsü dolmuş taksi otobüs araba vapur dakikalar içerisinde araştımanı yap idealweb - matriksin demosundan kapalıçarşı fiyatına bak alırken miktarına göre gıramda 1-2 lira fazla satarken 1-2 lira eksik olabilir...oradaki görüken fiyat kilo fiyatıdır.. al gülüm ver gülüm

8. Mertcan
    3 gün önce
    758
    VakıfBank'tan altın hesabı açtım ve yaklaşık olarak 39 bin TL'lik gram altın aldım; ancak aldığım anda 4 bin TL'lik zarara uğradım. Bu makas aralığı çok fazla değil mi? Canlı desteğinizle iletişime geçtiğimde 'Gün içerisinde zararınız kapanacaktır' dediler.

mertcan kardeşimsen de inandın mı ?

4/39= 10.26 %

daha alırken % 10.26 zarar ,gün içerisinde nasıl olacakta altın banka alımında % 10.26 artacak ?

bir de bunun fizki çekim masrafı/komisyonu var...

Altın Çağı Gram Hesabı

VakıfBankta Altın Çağı
    VakıfBanka gelin, siz de altın çağınızı yaşamaya başlayın!
    VakıfBankta Altın Çağı Gram Hesabı açtırarak hem gram cinsinden altın alıp satabilir hem de Düzenli Altın Birikimi Talimatı vererek bütçenizden ayıracağınız belirli tutarlarla, gram bazında altın alarak tasarrufta bulunabilirsiniz.

Hesabın özellikleri
    Altın Çağı Gram Hesabı bir vadesiz altın depo hesabıdır.
    Altın Çağı Gram Hesabı ile BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasasından alınan 995/1000 saflıktaki külçe altınları, kaydi olarak alıp satabilirsiniz.
    Altın alım/satım işlemlerini en az 0,01 gram olmak üzere TL hesaplarının yanı sıra USD, EUR ve GBP döviz cinsi hesapları karşılığında da gerçekleştirebilirsiniz.
    Altın Çağı Gram Hesabı, faizsiz bir yatırım aracıdır. Altın değer kazandıkça, sizin de birikimleriniz değerlenir.
    Gram Altın alım/satım işlemlerinizi Bankamız aracılığıyla masrafsız olarak gerçekleştirebilirsiniz.
    Altın Çağı Gram Hesabında altınlarınızı, çalınma riski olmadan ve işçilik kaybı taşımadan hesabınızda biriktirebilirsiniz.
    Gram altın alım/satım işlemlerinizi tüm VakıfBank Şubeleri yanı sıra 7/24 VakıfBank İnternet Bankacılığı'ndan, VakıfBank Mobil'den, VakıfBank ATMlerinden ve 0850 222 0 724 Müşteri İletişim Merkezi'nden gerçekleştirebilirsiniz.
    Altın fiyatları nasıl belirlenir?
    Altın alış-satış fiyatlarımız, yurt içi ve yurt dışı piyasalardaki gelişmelere, BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasasında ve uluslararası tezgahüstü piyasalarda oluşan fiyatlara, döviz kurlarındaki değişimlere paralel belirlenmekte ve gün içinde sürekli güncellenmektedir.

Altın Çağı Gram Hesabını nasıl açabilirim?
    Altın Çağı Hesabınızı size en yakın şubemizden açabileceğiniz gibi, VakıfBank İnternet Bankacılığı ve VakıfBank Mobil uygulaması aracılığıyla da açabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; Hesaplar başlığındanAltın Hesaplarıâ€, Altın Çağı Hesap Aç segmesine girerek bakiyesiz Altın Çağı Hesabı açma işleminizi yapabilirsiniz.

VakıfBank Mobil kullanıcısı iseniz; Tüm İşlemler başlığından Hesaplar, Altın Çağı , Hesap Açma ya girerek Altın Çağı Hesabı açma işleminizi yapabilirsiniz.

https://www.vakifbank.com.tr/altin-c...px?pageID=4034

vatandaşı hırsızlarla korkutuyorlar...

ozaman vatandaş olarak sormak gerkiyor

nerede bu devlet

nerde bu emniyet teşkilatı

nerede adalet teşkilatı...

Sayfa 978/1014 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız